Facebook şifremi değiştiremiyorum değiştirme hatası

Andronova
By Andronova
5 Minimum Okuma

Facebook şifremi değiştiremiyorum ve şifre değiştirme hatası alıyorum şeklinde paylaşımlarda ne yapmam gerekiyor sorularını sık görüyoruz. Lakin buradaki doğru soru oturum açamayan kullanıcıların ne yapması gerektiği.

Sponsorlu reklam

Çoğunun yanlış veya eksik soru sorduğunu görüyoruz. Normalde oturumu açamıyor ama şifremi değiştiremiyorum şeklinde yazıyor. Üstüne üstük herhangi bir açıklamada yapmadan bu ve benzeri şekilde yardım yazılarını görüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

E-posta hesabıma ulaşamıyorum erişimim yok diyenler! Gün geçtikçe artan Facebook kullanımı ile birlikte bize gelen sorular arasında da ” Facebook şifremi unuttum nasıl yenilerim? ” sorusu oldukça sık geçmeye başladım. Bizde Facebook şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağını görselli olarak anlatalım istedik. Ayrıca yazı sonunda ek olarak Facebook e posta değiştirme işlemini ve güvenlik şifresinin nasıl oluşturulacağına değindik.

Sponsorlu reklam

Facebook şifre unutulduğunda nasıl yenilerim?

1. Facebook şifrenizi unuttuğunuz da öncelikle yapmanız gereken şey, Facebook’un giriş sayfasındaki “Şifreni mi unuttun?” yazan kısıma tıklamak. Böylece Facebook bizi şifremizi kurtarabileceğimiz sayfaya yönlendirecek. Yönlendirme sayfasına geçtiğimiz de ise yapabileceğimiz işlemleri sırayla açıklıyoruz.

2. Facebook şifremizi kurtarmak isteyip, “Şifreni mi unuttun” kısmına tıkladığımız da bizi hesabımızı bulmamız için yönlendiriyor. Burada Facebook’a kayıtlı olduğumuz kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve ya yine Facebook’a kayıt ettiğiniz telefon numaranızı girerek kendi hesabınızı bulabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

3. Facebook hesabınızı bulduktan sonra şifre yenileme ekranı geliyor. Eğer hesap sizin hesabınız değilse “Sen Değil Misin” kısmına tıklayarak hesabınızı arama sayfasına dönebilirsiniz.

Eğer e-posta hesabınıza erişiminiz yoksa “Bunlara artık erişimin yok mu?” seçeneğini kullanınız.

Buradan şifrenizi yenilemek için seçenekler mevcut.

İlk seçenek olan “Google Hesabımı Kullan”; seçeneğini seçtiğimiz de, tarayıcımız doğrudan Google hesabımıza giriş yapmak için yeni bir pencere açıyor. Bu pencereden adımları takip ederek Facebook şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İkinci seçenek olan “Şifremi Yenilemek İçin Bana E-postayla Bir Bağlantı Gönder” seçeneğini seçerseniz, hesabınıza kayıtlı olan e-posta adreslerine bir şifre kurtarma linki ve kodu gelir. Bu link’e tıklayarak ve ya kodu girerek Facebook hesabınız için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Üçüncü seçenek olan “Şifremi Yenilemek İçin Bana Kısa Mesajla Kod Gönder” seçeneği ise eğer Facebook’a cep telefonu numaranızı kayıt ettiyseniz, cep telefonunuza bir kod gönderir. Bu seçeneği seçmenizin ardından açılan sayfada kodu sorun yere yazarsanız şifrenizi sıfırlama seçeneği gelecektir.

Facebook şifremi unuttum nasıl yenilerim için burada gözükmeyen bir başka seçenek daha bulunmakta. Bu seçenekte Güvenilir Kişileriniz den yardım alarak Facebook şifrenizi yenileme. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için daha önceden Facebook hesabınızın içinde güvenilir kişiler seçmiş olmanız. Bu seçeneğe tıkladığınızda Facebook daha önce sizin tarafınızdan belirlenmiş güvenilir kişilere kodlar gönderir. Kişilerinizi arayarak bu kodları isteyebilirsiniz. Ve bu kodları Facebook’un sizi yönlendirdiği sayfaya girdiğiniz takdirde şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Facebook sifremi degistiremiyor 2
Facebook şifremi değiştiremiyorum

Aşağıdaki artık erişimin yok denilen seçeneği kullananlara ek sıfırlama önerisi sunuluyor. Eğer daha önce güvenlik tarafında diğer seçenekleri kullananların bu yöntemle erişim sağlaması mümkün.

Facebook sifremi degistiremiyor 3
Facebook şifre değiştirme hatası

Facebook e-postamı nasıl değiştiririm?

Herhangi bir sebepten dolayı Facebook’ta kayıtlı olan e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

1. E-posta adresinizi değiştirmek için öncelikle Facebook’ta her hangi bir sayfadayken “Ayarlar” kısmına girmemiz gerekiyor. Bunu da sağ yukarıdaki minik ok şekline basarak açılan menüden yapıyoruz.

2. Açılan Genel Hesap Ayarları sayfasından ise E-Posta satırının en sağ kısmında bulunan “Düzenle” ye tıklıyoruz.

3. Açılan kısımdan da “Bir başka e-posta adresi ve ya cep telefonu numarası ekle” yazan bölüme tıklıyoruz.

4. Çıkan bölüme eklemek istediğimiz e-posta adresini yazarak “Ekle” butonuna basıyoruz. Bu kısımdan sonra Facebook eklemiş olduğunuz e-posta adresine bir onay maili gönderiyor.  Bu maili onaylamanız gerekiyor.

5. Bunun ardından e-postalarınızı yönettiğiniz ekran da istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.

Facebook şifre değiştirme hatası alanlar

Şifre değiştirme hatası Facebook dışındaki ağlar içinde benzeri öneriler şeklinde verilir. Önemli olan alınan bir uyarı varsa içeriğinde ne yazıldığı.

  • İşlemler sırasında sürekli tekrarlayanların işlem kısıtlamasına uğradığını söyleyelim. Başka cihazlardan, bilgisayarlardan ve internetten denenmesi gerekiyor.
  • Değiştirme veya deneme limitini aşanların gün boyu belki o hesap için işlem yapılması engellenir.
  • Sosyal hesaba ekli mail hesabının oturumunu tarayıcıda açık bırakıp, yan sekmeden bir sekme açıp ağ hesabının şifresini değiştirmeye çalışınız. Birbiri ile bağlantı kurarak değiştirme işlemi yapılır.

Talep göndermek isteyenlerin duruma göre hangi alandan işlem yapması gerektiğini bizlerle analiz ederek gerekli başvurunuzu yapınız. Müşteri hizmetleri şeklindeki bir yazımızda bunun için gerekli adreslere ulaşacaksınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.