Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir

media 6739

Facebook sık sık doğum tarihi değişikliği sebebiyle Facebook doğum tarihini değiştiremiyorum şikayetini yapanların farklı sebepleri var mıdır diye araştırılması gerekiyor. Facebook kaç kez doğum tarihi değiştirilir ya da değiştirebiliyorum diyenler içinde ek bilgilere ulaşacaksınız.

Andronova

Sosyal medya hesapları oluştururken, kurum tarafından çeşitli bilgiler vermeniz istenecektir. Verdiğiniz önemsiz bilgilerin yanı sıra, kimlik ve iletişim bilgileriniz gibi önem taşıyan bilgilerde olacağından, bu bilgilerin sisteme doğru girilmesi, sosyal medya güvenliğiniz açısından önem taşıyor.

Facebook hesaplarında çoğunlukla gerçek bilgiler kullanılarak açılmamakta. Rastgele yazılan bilgiler ileride bazı sorunları beraberinde getirebiliyor. Hesap şikayetlerinde veya hesap çalınma gibi sorunlarda başvuru yapıldığında gerçek bilgiler kullanılmaması nedeniyle hesap işlemlerinde sorunlarla karşılaşılmakta. Bir diğer sorun ise sık sık değiştirilen doğum tarihi nedeniyle değiştirilememe. Doğum tarihi değişmiyor ise bu sorun için net çözümü aşağıda yayınladık.

Sınırsız doğum tarihi değiştirmek için net bir bilgi bulunmuyor. Zor durumlarda talep göndererek uygun neden sunarak yardım alabilirsiniz.

Facebook doğum günü nasıl değiştirilir?

Tüm ağlar açarken kullanılan hesap bilgilerini daha sonra değiştirmenize imkan verirler. Tabi bazı bilgileri değiştirme sınırı vardır. Buna takılanlar değiştiremediğinden şikayetçi olur.

  • Doğum tarihi değiştirmeniz için ”Hakkında” alanına giriniz,
  • Sol menüdeki listeye göz atınız,
  • İletişim ve temel bilgilerinin yer aldığı alana geçiniz,
  • İlgili yerlerden değişikliği yapınız.

Uyarı alırsanız başka bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Ya da gizli sekmelerden yararlanılabilir.

Facebook kaç defa doğum tarihi değiştirilebilir?

Bu işlemi sık sık yapmanız mümkün değildir. Bu işlemi tekrar yapmak istediğinizde bu kısmın kilitli olduğunu görürsünüz. Değiştirmek konusunda kararlı iseniz, Facebook birimine doğum günü tarihinizi değiştirmek için değiştirme talebi gönderebilirsiniz.

  • www.facebook.com/help/contact/233841356784195 linki ile doğum günü değiştirme talebini site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Açılan sayfaya ‘doğum tarihi’ kısmını doğru ve eksiksiz girin ve altta bulunan ‘değişikliğin nedeni kısmına’ ‘gerçek doğum günü’ bölümünü seçebilirsiniz. Bilgileri eksiksiz ve doğru girerek gönder butonuna basınız. İşleminiz Facebook ekibine değiştirilmesi için gönderebilirsiniz.

Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir
Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir

Uygun olan seçeneklerle ilerleyiniz. Sizden hesabınıza eklemek istediğiniz doğum tarihinin doğrulanması için kimlik istenilebilir.

Facebook kaç defa doğum tarihi değiştirilebilir?
Facebook doğum tarihi değişmiyor

Doğum tarihini değiştiremiyorum diyenler

İşlemler sırasında problemler çıktığında yapılması gerekenlerin sıralamasını aşağıya ekliyoruz.

Alınana uyarının bilgisine göre deneyeceğiniz adımlar var. Şunlara bir göz atınız:

  • Farklı tarayıcı ve gizli sekmenin kullanılması gerekiyor.
  • Ban yaptırımlarına karşın o gün kullanmış olduğunuz internet, cihaz veya bilgisayarı kullanmadan deneyiniz.
  • Hesaba bilgisayardan ulaşılabiliyorsa, profil alanında ve oturum açmada kullanılan diğer seçeneklerin açılmasını öneriyoruz.
  • Şikayet sebebi ile yaptırım uygulananların hesapların ilgili güne kadar beklemesi gerekiyor.
  • Geçici engellemelerin yaşanıyor olması olasılıklarını düşünerek bir iki gün beklenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Facebook hesabınızda yer alan kişisel bilgilerin doğru olması güvenliğiniz açısından doğrudur. Kişisel bilgilerin doğruluğu sahte hesapların engellemesi içinde bir önlemdir. Kişisel bilgiler hakkında yalan beyanda bulunmanız Facebook tarafından profilinizin kapatılmasına sebep olabilir. Unutmadan hesabınıza giriş için ek bir doğrulama yöntemi ekleyiniz.

Facebook iletişim formundaki bilgileri doldurduktan sonra 3-4 gün bekleyiniz. Donüş gelmezse bir daha gönderiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın