Facebook sohbet uygulaması Rooms nedir nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Şirket yeni bir uygulama için kolları sıvadı. Rooms adlı yenilikle sohbet odaları oluşturmak mümkün olacak. Tabi istediği başarıyı elde eder mi zaman gösterecektir.

Teknoloji destek

Rooms, kullanıcılarına sohbet odaları oluşturma imkanı sağlayacak. Rooms kullanımı gayet kolay bir uygulama olacak. Yakında tüm cihazların kullanımına imkan verilecek.  Facebook, yeni bir uygulama çıkarmak için denemelere başladı. Rooms adını verdiği chat uygulaması şuan test aşamasında. Rooms uygulması, grup sohbetleri için geliştirilmiş chat uygulaması. Şirket, yeni uygulama ile chat odaları oluşturma gayreti içerisinde. Amaç daha fazla etkileşimde bulunulması ve rakiplerine kullanıcılarını kaptırmak istememesi.

Kullanım tarafında veya çıkmıyor şeklinde problem yaşayanların test etmeleri için aşağıdakilere bakılmasını öneriyoruz.

Güncel versiyona sahip olunduğuna ve diğer güncellemelerin yapılması gerekebilir.

Eski olan versiyon belki sorunsuz çalışabilir.

Farklı hesap ve telefonun kullanılması gerekebilir. Netleştirmek adına bunlar önemli.

Facebook sohbet uygulaması Rooms nedir nasıl kullanılır
Facebook sohbet uygulaması Rooms nedir nasıl kullanılır

Rooms nasıl kullanılır nedir?

Facebook, sohbet odaları oluşturarak, paylaşılabilir grup sohbetleri oluşturma imkanına sahip uygulamayı şuan test ediyor.

Rooms, kullanıcılarına sanki bir chat sitesinde bulunuyorlarmış gibi kullanıcı deneyimi sağlayacak. Uygulama ile hem grup sohbetlerinde kolaylık sağlayacak hemde ayrı ayrı odalar oluşturarak kolay iletişimi sağlayacak. Kullanıcılar, gerekli alanları doldurduğunda sohbet konu başlığı, paylaşılabilir bağlantı seçeneği ve kullanıcılar sohbete dahil olabilecekler.

Rooms uygulamasını acaba Facebook üzerinden mi kullanıma açacak? Yoksa Facebook Messenger’ a bağlı bir uygulamamı olacak? Henüz br bilgi bulunmuyor. Bu uygulama hem iletişimi kolaylaştıracak. Hem de farklı zihniyetlerin işini kolaylaştıracak.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir