Facebook sponsorlu hikayeler nedir?

Andronova

Facebook mobil' i güncelleyerek kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Son olarak hikayeler bölümüne yeni bir şeyler ekledi. Peki sponsorlu hikaye özelliği ne demek?

Facebook mobil sektörde en çok kullanılan paylaşım uygulamasıdır. Kurulduğu günden beri kullanıcı sayısını devamlı artırarak yoluna devam etmektedir. Son dönemde en çok kullanılan özelliklerin başında gelen hikaye özelliğini daha önce yapmış olduğu güncellemeler ile uygulamasına eklemişti. Şimdi ise hem iyileştirme hem yenilikler ekleyerek yayınladı.

İlk olarak sosyal medya uygulamaları içerisinde hikayeler özelliğini Snapchat uygulaması kullanmıştı. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenilmesinden sonra bir çok uygulama bu özelliği uygulamalarına eklediler. Fakat bazı firmalar bu özelliği dahada fazla geliştirerek dikkatleri üstlerine çekmeyi başardılar. Şirket yeni güncellemesi ile bakalım hikayeler özelliğine ne gibi yenilikler kattı.

Daha önce hikayeler özelliğini Instagram ve Snapchat uygulamalarında çok sıkça duymuştuk. Yaptığını yeniliklerle bu özellikte öne çıkacak uygulamalardan biri olmaya aday gibi. Bu yenilik sayesinde kişiler 5 veya 15 saniye uzunluğunda atlanabilir sponsorlu hikayeler paylaşabilecekler.

Facebook sponsorlu hikayeler nedir?

Fakat firma atlanamaz zorunlu izlemesi bulunan hikayeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu atlanmaz reklamların çok kısa bir zaman dilimi için hem Facebook’ ta hemde Instagram’ da yayınlanması bekleniyor.

Bu güncelleme ile birlikte Facebook istatistik bilgilerini de yayınladı. hikayeler özelliğini 150 milyon kişi günlük olarak kullanırken instagramda bu rakam 300 milyonu bulmaktadır. Son olarak ise WhatsApp’ta ise hikayeler bölümü 450 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 20:37

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir