Facebook'ta gönderi paylaşamıyorum sorunu

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook’ta gönderi paylaşamıyorum sorunu için bir çok sebep vardır. Neden paylaşım yapılamadığını ancak yapacağımız denemelerle anlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook dışında birde Instagram kullanırken herhangi bir şeyi paylaşamıyorum sorunu ile karşılaştınız mı?

Facebook gönderi paylaşamıyorum nedenini soranlar olduğu gibi genel veya bir özellikte sıkıntı çekenlerde oluyor. Böyle bir şeyle alakalı çoklu sorunlar yaşanmakta. Örnek farklı bir sosyal hesapla yapılan etkileşimlerde yaşanan sorunlar. Tabi normal paylaşımda sorun yoksa bu sefer farklı nedenleri incelememiz gerekiyor.  

Huawei gibi bazı Android telefonlarda bu tip Facebook ve Instagram bağlantı sorunları bulunmakta. Tabi sadece bu markada görülmüyor. Bu aralar her türlü telefon modellerinde görülebiliyor. Xiaomi, LG veya Samsung Galaxy serilerinde karşımıza çıkabilmekte. Çözüm için Instagram hesabı üzerinden Facebook’a giriş yapma işleminde Facebook tarafından kontrol edildiği bilinmekte.

Instagram paylaşımlarınızı Facebook’ ta paylaşmada sorun yaşıyorsanız, Facebook’a giriş yapma sorunu olabilir. Bu sorun Facebook geçici sorunu olabilir. Birkaç saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Denediniz ve hala hata devam ediyorsa aşağıdakileri ayrı ayrı deneyiniz. Bu belki anlık, belki genel ve belkide sizden kaynaklı olabilir. Hesabınızda sadece metin paylaşın ve sadece fotoğraf. Her ikisinde de aynı sorun var mı bunu da yorumla iletebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook bir şey paylaşamıyorum

Çoğunlukla alınan cezalarla belli bir zaman veya uzun bir zaman paylaşım engeli alınabiliyor. Bunun bilgisi bazılarına gelirken bazılarına ise her hangi bir bilgilendirme yapılmayabiliyor. Biz bazı kullanıcılarda gün bilgisi olarak uyarı aldıklarını biliyoruz. Bazıları engelleme sürem doldu veya günüm doldu ama hala paylaşım yapamıyorum diyenler oluyor. Hadi bunları bir sıralayalım.

 • Gün doldu ama hala sorun var ise saat farkına dikkat ediniz
 • Çok sık deneme yaparsanız tekrardan bir engel ile karşılaşabilirsiniz
 • Şikayetler devam ederse ek bir ceza daha alabilirsiniz
 • Zaman doldu ama askıda kalmış olabilir
 • İşlem yaptığınız cihaz veya PC’ de virüs olabilir

Yani bu liste uzar gider. Onun için yazdıklarımıza dikkat ediniz ve her şeyden eminseniz o zaman yazı sonundaki ilişkili haberlerin yer aldığı konumuzdan iletişimde kullanılan bağlantıları deneyiniz.

Facebook gönderi paylaşamıyorum

 • Alternatif olarak başka internet ağından vaya cihazdan girmeye çalışıp deneyiniz.
 • Birde hem ayrı bir bilgisayarda ve cep telefonda deneyiniz. Telefon kaynaklı olabilir.
 • Durum yine aynıysa: Instagram uygulamasını ve Facebook uygulamasını silip, telefonun önbelleğini temizleyip (uygulama ile temizleyebilirsiniz) tekrar uygulamaları yükleyip deneyiniz.
 • Her iki hesabından Facebook gizlilik ve Instagram gizlilik ayarlarından izinleri kaldırınız. Yani örnek instagram izinlerini kaldırınız. Facebook ile tekrar bağlanıp deneyiniz.
 • Bir uyarı aldınız mı? Facebook kurallarına uymama veya şikayet nedeniyle yaptırım olarak ön gördüğü kısıtlamayı uygular.
 • Facebook’ a sorunu bildirimden paylaşınız. Birde bu www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresteki sorun bildirimi açıklamasını ve ekran görüntüsünü iletiniz.
 • Duruma göre özel teknoloji servisi destek hattını arayabilirsiniz. Facebook uygulaması üzerinden sorun bildirimi yapınız. Eğer 3-4 gün içinde dönüş olmazsa bize yazınız. 

Facebook’ta gönderi paylaşamıyorum şikayetlerinde uygulanacak adımların doğru yapılması adına kesinlikle sizin dışınızda başkaları da var mıdır araştırılması şart.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak