Facebook' ta HD video yükleme sorunu çözüldü

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook’ ta HD video yükleme sorunu çözüldü. HD video yüklenmiyor şikayetlerinde zaman zaman yaşanan aksaklıklarla alakalı yeni sürümler sorun çözdüğü gibi kullanıcılarla alakalı sıkıntılarda oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ un ara ara çıkardığı güncellemeler ile yenilikler ve iyileştirmeler konusunda önemli adımlar attı. Bu iyileştirmelerden biri olan HD video yükleme sorunu nihayet çözüldü.

Kullanıcılar HD video yüklemek istedikleri zaman karşılarına bazı kısıtlamalar çıkıyordu. Gelen şikayetler sonucu bu sorun yeni bir güncelleme ile çözüldü. Artık HD video sorunsuz yüklenebilecek.

Facebook HD video yükleme sorunu için güncellemeyi Android işletim sistemi kullanılan cihazlar için yayınladı. Yeni güncellemeyi ilgili indirme mağazasından yapabilirsiniz.

Bu iyileştirme ile YouTube gibi önemli video paylaşım siteleri ile rakip olma özelliğini devam ettirmesi bekleniyor.

Facebook HD video yükleme hatası

Ayarlar’ da yer alan “Upload Videos in HD yani Videoları HD olarak yükle” özelliği açılması gerekiyor. Yükleme sırasında her hangi bir hata alırsanız, haberimize yorum bırakabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Buradaki işlemi yaptıktan sonra duruma göre oturumu sonlandırarak tekrar girip test edebilirsiniz. Baktınız durum aynı o zamanda aşağıdakileri uygulayınız.

  • Başka telefonla ve hesap üzerinden de deneyelim.
  • İnterneti değiştirip bakalım.
  • Kullanılan versiyonun güncel olduğunun kontrolü ve duruma göre öncekilerden bir kaçı ile deneyiniz. Belki uyum problemi yaşanıyor olabilir.
  • Profile ekli olmayan numara veya mail eklenip doğrulansın.
  • Alınan bir cezanın sonucu belli yerlerin çalışması engellenebilir. Profilde bir şeylerin değiştirilmesine izin verilmiyorsa ya sistemden ya da kısıtlamadan yaşandığı anlamını taşır.
Facebook' ta HD video yükleme sorunu çözüldü
Facebook’ ta HD video yükleme sorunu çözüldü
Facebook video nasıl yüklenir
Facebook HD video yüklenmiyor sorunu

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak