Facebook' ta planlı canlı yayın özelliği

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Facebook planlı canlı yayın özelliği nasıl kullanılır ve çıkmıyor şeklinde problem yaşayanların yapması gerekenlerden söz edeceğiz.

Teknoloji destek

Facebook canlı yayın özelliğini yayınlaması ile kullanıcılarından çok olumlu yorumlar aldı. Çok sayıda Facebook kullanıcısı bu özellikten yararlanmaya çalıştı. Son yaptığı güncelleme ile 24 saat aralıksız canlı yayın desteği geldi.

Bazılarının bu işlemi yapamadığını belirten destek talepleri gönderilmekte. Lakin sonradan yapılan güncellemelerin sorunu çözdüğünü düşünüyoruz. Yine de aşağıya eklediklerimiz kontrol edilmeli.

Bende planlı canlı yayın çıkmıyor diyenlerein test edecekleri şunlar olacaktır:

  • Güncel olan versiyon mu kontrol ediniz?
  • Önceki versiyonlardan biri ile de denenebilir. Belki şu an olan cihazdaki yazılımla uyum göstermiyor olabilir.
  • Hesabınızda eksik olan yerler varsa doldurun. Eklenmesi gereken yerlere alternatif doğrulama yapılabilir. (Mail & numara)
  • Cihaz üzerinden uygulamalardaki alana giriniz ve “Facebook” yazana dokunun. Sonrasında içerisinde olanları çalıştırınız. Örnek güncellemenin kaldırılması.
  • Telefonunuzu kapat aç yapmayı ihmal etmeyiniz. Birde tüm güncellemelerin yapılmasını öneririz.
Facebook' ta planlı canlı yayın özelliği
Facebook’ ta planlı canlı yayın özelliği

Facebook planlı canlı yayın nasıl kullanılır?

Facebook uygulamasına gelecek yeni güncelleme ile artık planlı canlı yayın yapılabilecek. Şuan için bu özellik sadece onaylanmış rozeti olan (onaylı ünlü / marka hesapları) ünlü kişilere ve kuruluşların kullanıma açılıyor. Facebook planlı canlı yayın özelliği, İlerleyen zamanlarda tüm Facebook kullanıcılarına gelmesi bekleniyor. 

Facebook’ ta canlı yayını planlandıktan sonra ilgili sayfanın duvarında plan cablı yayın gözükecek. Aynı zamanda isteyen Facebook kullanıcısı planlanan tarih / saat içinde hatırlatıcı özelliğinden yararlanabilecek.

Facebook, planlı canlı yayına 3 dakika kala kullanıcılara bildirim gönderecek. İsteyen kullanıcı canlı yayını beklerken aralarında sohbet edebilecek. Planlı canlı yayın zamanlaması en fazla 1 hafta sonrasına hedef alınabiliyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir