Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme

Andronova

Ağda 13 yaştan küçük çocukların hesapları kapatılmakta. Eğer yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etmek istiyorsanız ister profilinden ister form kullanarak yapılabilir.

Facebook‘ ta 13 yaş altı bir çocuk hesap açamaz. Eğer yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etmek istiyorsanız veya çocuğunuzu şikayet etmek istiyorsanız, bu haberimiz tam size göre. 

Aşağıda Facebook şikayet etme formu bulunmakta. Vereceğimiz şikayet adresine girerek ilgili alanı doldurup talepi Facebook’ a gönderebilirsiniz.

Taleplerden sonra belli bir gün içerisinde dönüş yapılmadığını söyleyelim. Zorunlu bir hizmet vermiyorlar ve yasal haklarınızı arayacağınızı belirtiyorsanız o zaman sadece hak ihlalleri konularında gerekli işlemlerin yapılacağını belirtelim.

Facebook çocuk hesabını şikayet etme

Facebook’ ta bazen sizi rahatsız eden bir çocuk çıkabiliyor. Bazende karşınızdaki çocuğu düşündüğünüzden sosyal ağlardan gelebilecek tehlikeler nedeniyle o hesabı şikayet etmek isteyebilirsiniz. Facebook bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek kanıtlanmış hesapları kapatmakta. Ya da askıya almakta. Şüpheli hesabı kilitleyen Facebook, kişiden kimlik doğrulaması talep ediyor. Kullanıcı hesap doğrulamasından geçemezse bu şekilde hesabı kilitli kalıyor ya da kapatılıyor. 

Şikayetinizi yapmadan önce gerçek olmayan taleplerin sonucu eğer açık olan oturumunuzla yapmışsanız belki kendi hesabınızın kısıtlanmasına neden olabilirsiniz. Topluluk kurallarına uymama ve şüpheli olarak görülme durumunuz olacaktır.

Bir dip not olması adına şunu belirtmeden talep bölümüne yönlendirmek istemedik. Kasıtlı şikayetlerde karşı taraftan doğrulama talep edilerek sorun çözüme kavuşturulur. Lakin ısrarla buna devam edenlere bir yaptırım dönüşü olması mümkün.

Çocuk hesabı nasıl şikayet edilir?

Bir kaç yöntem bulunuyor ve isteyen hepsi ile talep gönderebilir. Aşağıdaki bağlantı ve sonrasında kişinin profiline dokunun ve 3 noktaya tıklayarak gerekli alana ulaşınız. Sonrasında destek al veya şikayetle alakalı seçeneği göreceksiniz.

  • facebook.com/help/contact/209046679279097

Forma internet adresini yani URL şeklinde yazınız. Örnek ekran görüntüsü aşağıda yer almakta. Sonra şikayet edeceğiniz hesabın sahibinin adı ve soyadını yazınız. Eğer çocuğun gerçek yaşını biliyorsanız yaşı seçiniz ve diğer yazan yere eklemek istediğiniz notu yazıp gönder butonuna tıklayınız.

Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme
Facebook’ ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme

Şikayet ettiğiniz hesabın ebeveyni değilseniz ve ebeveynlerini tanıyorsanız onlarla da iletişime geçerek bu formu doldurmasını önerebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir