Facebook Talk uygulaması nedir? Gençler ve çocuklar için yeni uygulama Talk

Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook' tan gençler ve çocuklar için mesajlaşma uygulaması sürprizi. Son zamanlarda Facebook' u terk etmeye başlayan bazı gençleri geri getirmek için yeni uygulaması Talk' ı çıkarıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook‘ un son günlerde başlattığı bir çalışması gündeme oturdu. Bazı gençlerin sosyal ağ platformunu terk etmesinin önüne geçme ve geri kazanmak için yeni bir uygulama çıkarmak için kolları sıvadı. Uygulama aynı zamanda çocukların daha güvenli bir şekilde iletişim kurması için çocuklara ve gençlere özel bir mesajlaşma programı uygulaması çıkarmaya hazırlanıyor. 

Messenger, Instagram, Whatsapp ve kendi platformu ile sosyal medyanın devi olduğunu herkese kabul ettiren Facebook, hazırlığını yapmakta olduğu çocuklara özel yeni mesajlaşma uygulaması ile gönülleri bir kez daha fethedeceğe benziyor. Facebook’un kısa bir süre sonra sunmaya hazırlandığı bu güvenilir programın adı “Talk”. 

Facebook Talk ile korunan çocuklar

Şirketin bilgisayar kodlarının içinde bulunduğu ve detaylarının ortaya çıktığı öğrenilen bu program 13 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmıştır. Çocuklar herhangi bir profil oluşturmadan bu uygulamayı kullanabilecekler. Uygulamanın kullanıcılara sunacağı en önemli ve güvenilir özellik; ebeveynlerin uygulama üzerinden çocuklarının kimler ile konuştuğunu görebilecek ve takip edebilecek olmaları. Bu özellik sayesinde ebeveynler çocuklarının sosyal medya üzerindeki iletişim güvenliğini sağlayabilecekler. 

Kontrolün tamamen ebeveynlerde olmasını sağlayan Talk, güvenlik endişelerine karşı dış aramalara da kendini kapatarak ailelerin endişelerinin minimum düzeye indiriyor. Uygulamayı kullanmayan kişilerin uygulamadaki kişilere erişme engeli bulunuyor. Uygulama içindeki kişiler de sadece ebeveynlerin onaylaması durumunda iletişim kurmak istedikleri kişilerle görüşme sağlayabilecekler. www.andronova.net

Facebook Talk uygulaması nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook Talk nasıl kullanılacak?

“İletişimin bütün kontrolü sizin elinizde olacak ve Messenger’ınız üzerinden Talk uygulamasını kullanan çocuklarınız ile sohbet edebileceksiniz” açıklamasıyla gündeme gelen bu uygulamanın, Messenger uygulamasına bağlı olarak kullanılacağı dile getiriliyor. 

Sosyal medyada aktif olmak isteyen çocuklar için bu uygulamanın kullanılması ailelerin çocukları için duyduğu endişeleri en aza indirgeyecek. 

Talk uygulamasına yönelik kodların gün yüzüne çıkmasından sonra,  Facebook sorulan soruları cevapsız bırakarak uygulamayı kullanıma ne zaman sunacağı konusunda sessizliğini koruyor. 


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 14:10

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir