Facebook’ tan izinsiz fotoğraf paylaşımı için önemli adım!

Andronova

İşte yeni çalışması paylaşılan fotoğraflarda otomatik olarak etiketleme özelliği. Artık sizin de resminizi olduğu paylaşımlarda bildirim alabileceksiniz.

Uzun yıllardır yüz tanıma özelliği için ara ara teknoloji gelişmelerine şahit olduk. Son olarak Apple’ ın Face ID ile gündeme gelmişti. Facebook‘ ta bu teknoloji’ ye benzer bir teknoloji ile ek bir güvenlik getiriyor.

Paylaşılan fotoğraflar için yüz tanıma özelliği geliyor. Paylaştığınız her hangi bir fotoğrafta yer alan kişi veya kişileri etiketlenmediğinde daha artık karşı tarafa bildirim gidecek. Resmin paylaşıldığını bildirine bildirim dönemi yakında gelebilir.

Otomatik etiketleme özelliği

Facebook izinsiz resim paylaşımlarını önlemek için yeni bir özellik üzerinde çalışmakta. Ama bu yenilik tartışmaları gündeme getirdi. Facebook’ ta karşılık olarak bu özellikte açma kapatma seçeneği ekleneceğini belirtti.

Yüz tanıma özelliği Facebook’ ta yer alırsa, yüzünüzü başkaları ile kullanmaya izin vereceksiniz.

Yüz tanıma için bazı Avrupa ülkelerinde, kullanıcılar mahkeme yolunu tercih etti. Bu durumdan rahatsız olanlar da olduğu gibi memnun olanlarda bulunmakta.

Yenilik yayınlandıktan sonra ben kullanamıyorum çıkmıyor gibi şikayetleri olanların önce kullandığı versiyonun yeni olduğuna ve kullandıkları cihazın desteklediğine emin olmalarını öneririz. 

Bazen güncelleme gelir ve kullanım tarafında aksaklık yaşatabilir. Böyle bir şey olursa önceki sürümlerle testin yapılmasını öneririz.

Facebook' tan izinsiz fotoğraf paylaşımı için önemli adım!
Facebook’ tan izinsiz fotoğraf paylaşımı
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir