Facebook telefon numarası ekleme kaldırma sorunu

facebook numara ekleme
Andronova

İçeriğimizde Facebook telefon numarası ekleme dışında birde numara kaldırma işleminin nasıl yapıldığını göstermeye çalışacağız. Tabi işlemlerde bazılarının yaşadığı numara kalkmıyor hatası içinde olası çözüm seçeneklerini anlatacağız.

Facebook hesabımdaki numarayı kaldıramıyorum bunun için gönderilen kod telefonuma gelmiyor şikayetleri çok sık karşımıza çıkıyor. Yardım isteyenlerin iletişim yöntemleri genelde hep aynı olmakta. Yazımızda numara ekleme ve sonrasında nasıl kaldırılır bunlardan söz edeceğiz.

Eğer sim kart değişikliğinde bulunduysanız veya operatör değişikliği yaptıysanız ne yazık ki kod alamayacaksınız. Güvenlik nedeniyle telefonunuza bildirim mesajları ulaşamayacaktır. Sorunun çözümü için 72 saat beklemeniz ve sonrasında otomatik düzelecektir.

Çoklu hesap kullanıcılarının sık sık hesaplar arasında geçiş yapmasından dolayı oturum sonlandırmalar yaşanabiliyor. Eğer mobil onay yapılmamışsa o zaman güvenilir denilen cihazlardan erişim yapmaya çalışınız.

Facebook telefon numarası ekleme

 • Facebook hesabınıza giriş yapıp, “Ayarlar” seçeneğine giriniz.
 • Açılan bölümde sol tarafta yer alan “Mobil” seçeneğine tıklayıp, hesabınıza eklemek istediğiniz telefon numarasını yazınız.
 • Telefon numarasını onaylamak için cep telefonunuza gelen onay kodunu istenilen bölüme giriniz.
 • Eğer ekli telefon numarasını kaldırmak istiyorsanız, telefon numarasının yanında “Kaldır” seçeneğini kullanınız.
 • İşlemler sırasında beklenmedik şekilde hata oluşumundan söz ediliyorsa, genelde olma olasılığı veya sistem engeli yaşanıyor olabilir. Test adına farklı cihaz ve internet bağlantısından tekrar deneyiniz.

Facebook telefon numarası ekleme kaldırma

Hesabınıza erişiminiz var ama numarayı silemiyorum diyorsanız, diğer doğrulama seçeneklerini kullanınız ve tekrardan kaldırmaya çalışınız. Birde hesabınızdan numarayı değiştirmek istiyorsanız önce yeni numarayı eklemeniz gerekiyor, sonra eskisini kaldırmanız. Lakin burada dikkat edeceğiniz, ekli olanların doğrulanması gerektiğini bilmeniz.

Bağlı olan başka yöntemlerle erişiminiz kesildiğinde ek yöntem bulunmuyorsa, kullanıcı adıyla giriş yapabiliyorsanız bu şekilde ulaşmaya çalışacaksınız. Birde daha önce sürekli hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız cihazlarda ve bilgisayarlarda beni hatırlamanın işaretlenmesi sonucu şifresiz girişler sağlanabiliyor. İşte burada da böyle bir durum oluşma olasılığı var.

Facebook numara kaldırma işlemleri

Yukarıdaki sıralamayı aynı şekilde takip ederek işlemlerinizi tamamlayınız. Kaldırma sırasında uyarı vererek işlem yapılmayabilir. Ek giriş yöntemlerinin yer almadığı hesapların kullanıcıları dikkatli olması gerekiyor.

Facebook hesabınızı açarken kullanılan numarayı kaldırmak istiyorsanız, kaldırmadan önce ya yeni bir telefon numarası ekleyiniz ya da eklemediyseniz e-posta hesabı ekleyiniz. Aksi durumda bir daha hesabınıza erişim yapamayabilirsiniz.

Operatörler arasında geçişlerde güvenlik sebebiyle kod gelmemekte. Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına devamlı girdikleri cihazdan hesaba giriş yapabiliyor. Ama farklı cihazdan girdiklerinde kod gelmediğinden bir sorun oluştuğunu düşünerek telefon numarasını kaldırabiliyorlar.

Facebook telefon numarası kaldırma

Bundan dolayı her zaman ek bir yöntem kullanılmamışsa ne yaparsanız yapın bir yerde tıkanabilirsiniz.

Devam eden aksaklıklarda kullanılan sim kartın başka bir telefona takılarak denenmesi gerekiyor. Sonrasında devam ediyorsa, engel kaldırmayla alakalı kodların çalıştırılması gerekebilir. Bir ihtimalse kullandığınız hattın müşteri hizmetlerinden yardım almanız olacak. Hat resetlenmesi denenecek yöntemlerde biri olacaktır.

Facebook telefon numarası kalkmıyor

Numara eklerken cep telefonunuza SMS ile onay kodu gönderilir. Bu kodu Facebook mobil bölümüne eklemeniz gerekiyor. Yani numarayı yazdınız sonra telefona mesaj geldi kodu ilgili bölüme yazıyorsunuz. Eğer kod gelmiyorsa bildirim mesajlarına hat kapalı olabilir. Ya da hat değişiminde veya operatör değişimi yapılmış olabilir. Bu gibi durumlarda belli bir zaman kod gelmez.

İlk deneyeceğiniz işlemler:

 • Telefonun kapatılıp açılması veya hattın başka bir telefona takılıp sıfırlama işlemlerinde gerekli adımların uygulanması.
 • Bilgisayardan test edilebilir ve daha önce giriş yaptığınız cihazlar güvenli olarak görülerek direk oturuma ulaşabilirsiniz.
 • Hesaba kayıtlı mail üzerinden veya resim doğrulaması çıkması için uygulamadan ve PC’ den test edilebilir.
 • Şüpheli görülen davranışlarda bulunan hesapların girişleri ve işlem yapmaları kısıtlanabilir.
 • Ceza almış hesaplarda kısmi denilen özelliklerin kısıtlanması görülebiliyor. Erişim yapılıyor ama bazı alanların çalışmadığı durumlar yaşanıyor.
 • Çok fazla talep denenmişse sistemin belli süreliğine taleplere cevap vermeyecektir. Bu seferse ya bir kaç saat kadar kısıtlanacaksınız, ya da tam gün dolmadan tekrardan deneme hakkı sunulmayacaktır.

Her şeyi yaptım ama numarayı kaldıramıyorum diyenlerin yapması gereken sorun bildiriminde bulunmaları.

 • facebook.com/help/contact/283958118330524
 • facebook.com/help/contact/357439354283890

Yukarıdaki bağlantıların işinize yarayacağını düşünüyoruz. İkisiyle aynı anda bildirimde bulunabilirsiniz. Dönüş yapmadıklarında, tekrar iletişime geçmeniz için talebin üzerinden 3-4 gün gibi bir zamanın geçmesini bekleyin.

Andronova’ da bulunan Facebook iletişim yazısındaki adreslerle başvuru yaparak durumunuzu iletebilirsiniz. Dönüş yapılmadığı zaman belli aralıklarla tekrardan aynı kanalları zorlayabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir