Facebook telefon numarası ile hesap açılmıyor

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Eskiden beri süre gelen bir çok aksaklık hala günümüzde devam etmekte. Örnek Facebook telefon numarası ile hesap açılmıyor şikayetleri zaman zaman karşımıza çıkıyor.

Sponsorlu reklam

Sosyal medya devi Facebook’ a üye olduğunuzda yaşadığınız sıkıntılarla ilgili çözümler sunmaya çalışacağız. Bu sorunlardan biride üyelikte cep telefon numarasının geçersiz olması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook ülkemizde ve dünyada milyonlarca üyesi olan bir şirkettir. Facebook aslında bir sosyal medya devi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılan uygulamalar bu şirkete aittir. Kendi potansiyelini de düşününce çok büyük bir kitle karşınızda durmaktadır. Milyonlarca kişinin kullandığı facebook sitesine yine de her geçen gün yeni üyelikler yapılmaktadır.

Sponsorlu reklam

Bu haberimizde bu üyelikler sırasında yaşanan sıkıntılardan birine değinmeye çalışacağız. Artık siteler ve sosyal medya uygulamaları üyelik aşamasında cep telefon numarası istemektedir. Bu telefon numarasının aslında sizlere bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle hesabınızın çalınması durumunda hesabın sizlere ait olduğunu kolaylıkla ispatlayabilirsiniz. Telefonunuza gelen bir kurtarma kodu sizleri bir çok sıkıntıdan kurtarmaktadır. 

Facebook telefon numaramla hesap açamıyorum

Eğer cep telefon numarası hesabınıza tanımlamazsanız olumsuz durumlarda hesabınız ile ilgili işlem yapmanız oldukça zordur. Kısacası cep telefon numaranızı facebook hesabınıza tanımlamanız önemlidir. Bu haberimizde eğer üyelik aşamasında facebook sizlerin vermiş olduğu cep telefon numarasını kabul etmiyorsa neler yapabileceğinizi yayınlayacağız. Bu sorunuza dair çözüm önerilerimizi aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook telefon numaramla hesap açamıyorum sorununda ne gibi işlemler yapılacağına dahil bilgileri aşağıya eklemeden önce birde numara eklenmiyor hatasına da yanıt vereceğiz.

Facebook telefon numarası ile hesap açmıyorum
Facebook telefon numarası ile hesap açılmıyor

Telefon numarası ile neden hesap açamıyorum?

Facebook numara ile neden hesap açılmıyor hatası için aklımıza gelen en mantıklı seçenekleri aşağıya ekliyoruz. Sonrasında deneyerek bir yol bulacağınız adımlardan söz edeceğiz.

Facebook üyeliğiniz sırasında cep telefon numaranız ile hesap oluşturmada sorun yaşıyorsanız aşağıdaki maddelere bir bakınız.

  • Çok sık herhangi bir şey eklemeye çalıştığınızda şüpheli görünerek bir engel uygulanır. Bu sadece buradaki konu ile kısıtlı değil. Özellikle önemli alanlarda büyük değişiklerin sık yapılması da buraya dahildir.
  • Siz veya birileri tarafından çok sık giriş denemesinde bulunmak hesabın kısıtlanmasına kadar götürür. Artı farklı ülkelerden giriş denemelerinde de şüpheli görülür.
  • Hesap sahibinin farklı bir şeyde aşırıya kaçmasından ötürü bu alanda işlem yapılması engellenir. Örnek kullanıcının aşırı yorum yapması veya takip gibi durumlarda genel veya kısmı kısıtlamalar uygulanır.
  • İşlem yapmaya çalıştığınız gün ülke içi, dışı veya sosyal ağda sorun çıkma olasılığı var.

Facebook numara nasıl eklenir?

Önce sizin dışınızda bunla karşılaşan var mı hem bölgenizde hem bölge dışında araştırın. Twitter hesabınız varsa oradaki paylaşımlar işinizi kolaylaştıracak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdaki araştırmayı yaptıktan sonra farklı internet, telefon ve hesaplarla denemeniz gerekiyor.

  • Cep telefon numaranızı ekrana girdiğinizde sistem sizlere cep telefon numaranız tanınmamıştır hatası veriyorsa büyük bir ihtimalle numaranız yanlış girmiş olabilirsiniz. Bundan dolayı numaranızı kontrol ederek tekrar gönderiniz. Ayrıca cep telefon numaranızdan önce ülke kodunu da yazınız. Ülkemiz için ülke kodu numara 90’dır. Kısacası cep telefon numarasını doğru girdiğinizden emin olunuz.
  • Cep telefon numarası bölümüne numara yazdığınızda sistem sizlere zaten telefon numaranız bir hesap kullanılmıştır uyarısı veriyorsa yapmanız gereken bir kaç gün bekleyerek yeniden denemenizdir.
  • Yukarıdaki işlemler dışında cep telefon numaranızın geçersiz olduğu durumlar yaşanmamaktadır. Bu çözüm önerilerini yaptığınız halde halen üye olamıyorsanız farklı üye olma seçeneklerini denemeniz gerekmektedir. Facebook iki farklı yöntem ile üyelik oluşturmakatadır. Bunlardan birincisi haberimize konu olan cep telefon numarasıdır. Diğeri ise e-psota adresidir. Cep telefon numaranız ile facebook üyeliği oluşturamıyorsanız yapmanız gereken e-posta adresiniz ile üye olmaktır.
  • Eğer girdiğiniz telefon numarası daha önce Facebook’ ta kullanılmışsa o zaman Facebook sayfasına giderek numarayı kullanarak şifre sıfırlaması yapınız. Sonra hesaptan telefon numarasını kaldırınız.

Facebook telefon numarası ile hesap açılmıyor hatası şeklinde yapılan yorumların bir kısmında daha önce kullanılan numaranın kullanılmaya çalışılması ve numara engeli söz konusudur. Eklenmek istenen numara yasaklanmış olma olasılığı bulunuyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak