Facebook ürün satış sayfasını şikayet etme

Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Facebook’ ta bir şirketin veya firmanın sattığı ürünle ilgili sorununuz varsa ürün istediğim gibi gelmediyse o zaman şikayet etmeniz için bir yol bulunuyor.

teknik destek

Facebook‘ ta gördüğünüz ürün tanıtım reklamları ve satış tanıtım sayfalarından aldığınız ürünle ilgili yaşadığınız sorunlar için tüketici hakem heyeti ve savcılık kanalı ile başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook’ a da şikayet bildiriminde bulunabilirsiniz. Hatta Facebook hesabınız yoksa dahi şikayet edebilirsiniz.

Facebook, şuan için dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Bu büyüklükte bir sosyal medyada çok sayıda iş imkanları da bulunmakta. Son yıllarda çok sayıda büyük, orta ve küçük çapta şirketlerin ekmek kapısı olma özelliğini de sürdürüyor. Bazı dolandırıcılar bunu fırsata çevirmek için sahte Facebook sayfaları açarak satış yapıyor gibi doldırıcılık yapmakta. Bu gibi sahte sayfaları iyi araştırmadan alışveriş yapmamanızı öneririz. 

Yukarıdaki bahsettiğimiz durum dışında bazen kullanıcılar ürün aldıkları işletmenin verdiği hizmetten memnun olmayabiliyor. Bu gibi durumlar için Facebook bir başvuru adresine yer verdi. Bu adresten aynı zamanda Facebook’ ta gördüğünüz reklamları da şikayet edebiliyorsunuz.

Facebook satın alınan ürünün sayfasını şikayet etmek

Verdiğimiz bu facebook.com/help/contact/515911031928035 adresten hem yayınlanan ürün reklamını hem de ürün satış Facebook sayfasını şikayet edebilirsiniz. Şikayette her hangi bir Facebook hesabı istenmemekte. Eğer farklı bir durum için şikayet edecekseniz, başvuru sayfasında diğer seçeneğini kullanabilirsiniz. Direk reklam şikayeti için facebook.com/help/contact/234887816572954

Yapacağınız bildirim gerçekleri yansıtmama durumlarında sizin hesabınıza işlem uygulanabilir. Sahte bir hesapla şikayet edecekseniz de kullanılan interne ve cihazlar tespit edilebilir. Yani daha sonra bu cihazlarla veya internette kullanıldığında ban olasılığı yüksek olacaktır.

Facebook ürün satış sayfasını şikayet etme
Facebook ürün satış sayfasını şikayet etme

Aldığınız ürünün teslimat süresi geçti ise duruma göre fazla beklemeden gerekli iletişim kanallarını denemenizde fayda var. Ürün aldığınız işletmenin resmi adresi, telefon numarası, müşteri hizmetleri ve güvenilirliği konusunda yorumlar varsa incelemeniz önerilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!