Facebook uygulaması telefonun şarjını erken bitiriyor!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook telefonun şarjını erken bitiriyor mu? Evet telefonun şarjını erken bitmesine neden oluyor ve şirkette bunu inkar etmiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uzun zaman önce yapılan testlerde Facebook uygulamasının aşırı pil tüketimi yaptığı tespit edilmişti. Hatta bu iddiaları şirkette inkar etmedi ve açıklamada bulundu. Bunun farkında olduklarını ve gerekli çalışmaları başlattıklarını söyleselerde, ne yaparsalar yapsın gerçek anlamda pek olumlu sonuçlanacağını düşünmüyoruz. Çalışmaların katkısı olur ama büyük çapta bir etkisini görmeyeceğimizi düşünüyorum. Unutmadan ağ için yeni bir test internette yerini aldı.

Bir teknoloji sitesi tarafından yapılan testlerde, Facebook uygulaması pil kullanım oranının neredeyse %20′ sini tüketiyor. Yapılan testlerde uygulama kaldırılıp denendi ve tekrar yüklenip denemeler yapıldı. Sonuç, Facebook uygulamasını kaldırırsanız telefonun pil performansında %20′ e yakın bir artış görebilirsiniz.

Facebook uygulaması telefon şarjını erken bitiriyor!

Uygulamanın boyutu, sistem kaynaklarındaki kullanım oranı, görsel arayüzü ve artan veri tüketimi nedeniyle aşırı pil tüketimi yapıyor. Blog yazarı Russell Holly’ nın yaptığı başka bir teste ise, Facebook uygulaması kaldırıldığında, Reddit istemci daha yüksek performansla çalıştığı gösterdi. Bunuda LG G4 telefonda tespit etti.

Testlerde Facebook uygulaması ve Facebook Messenger uygulaması kaldırıldığında, kullanılan diğer uygulamalar %15 daha hızlı açıldığını tespit edildi. Peki Facebook uygulaması için çözüm önerisi nedir? Facebook, sorun için hala bir adım atmadı ya da sorun için çalışmalara devam ediyor.

Ama şuan için alternatif uygulamalar ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Alternatif uygulamalardan biri Facebook Lite, diğeri ise Metal for Facebook uygulaması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdaki uygulamaları Google Play üzerinden ücretsiz test edebilirsiniz. Denediğiniz tüm uygulamaların sonunda kaldırılmasını öneriyoruz. Gereksiz ne kadar çalışma varsa kullanmasanız dahi bir etkisini dolaylı yolla yaşarsınız.

Facebook uygulaması telefonun şarjını erken bitiriyor!
Facebook uygulaması telefonun şarjını erken bitiriyor

Arka plana dikkat ediniz. Bilmediğiniz uygulamaların çalışıyor olduğundan haberiniz olmayabilir. Biz iPhone kullanırken bir çok uygulamayı sınırlı şekilde çalıştırırız. Sadece gerekli olduğu zamanlarda bir şeylere erişim ve çalışmayı sunarız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak