Facebook Uygulamasında Büyük Yazı Yazma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook uygulamasında kısa durum paylaşımlarının büyük yazılma özelliğinin kullanımdan haberiniz var mı? Kısa durum paylaşımları kaç karakterden oluşmaktadır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook uygulaması sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlarından biridir. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulamada bazı kullanıcıların durum paylaşımları büyük çıkmaktadır. Durum paylaşımların büyük harflerle çıkması için herhangi bir ayar yapmamız gerekli midir? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Facebook uygulamasını kullanırken yaşanan büyük yazı sorununa dair çözüm önerimize başlayalım. Ağda bazı paylaşılan durumların diğerlerinden farklı olarak daha büyük yazı karakterleri ile yazıldığını görüyoruz. Facebook daha önceleri yayınlamış olduğu güncelleme ile kısa durum yazı paylaşımı yapan kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımları diğerlerinden farklı olarak kalın ve büyük fontta yayınlamaya başladı.

Facebook uygulamasında büyük yazı yazma
Facebook uygulamasında büyük yazı yazma

Facebook firması kısa durum paylaşımlarını diğerlerinden farklı yayınlamasının sebebi büyük bir ihtimalle daha uzun paylaşımlar arasında kaybolmasını önlemek için olduğunu tahmin ediyoruz. Daha büyük ve farklı fontta yayınlanan bu durumlar takipçiler tarafından hemen görünmektedir. Fakat bu durum paylaşımcılar için iyi olsa da Facebook kullanıcılarından bazıları için ise rahatsızlık oluşturan bir durum olabilmektedir. Peki hangi paylaşımlarımız kısa durum paylaşımı içerisinde yer almaktadır? Durum paylaşımlarınızı 35-80 karakter arasında yayınladığınızda uygulama kısa paylaşım arasına sokarak paylaşımlarınızda büyük font kullanmaktadır. 

Bu şekilde kısa paylaşımlarda büyük font kullanımı yapılırken paylaşımlarınız 80 karakteri geçtiğinde ise normale dönmektedir.

Facebook Uygulamasında Büyük Yazı Yazma: Adım Adım

Facebook uygulamasında büyük yazı yazmak istiyorsanız, bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İşte adım adım bir kılavuz:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Adım 1: Facebook Uygulamasını Açın Öncelikle akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook uygulamasını açın. Ana ekranınızda veya uygulama menünüzde Facebook simgesini bulun ve tıklayın.

Adım 2: Durum Güncelleme Kutusunu Bulun Facebook ana ekranında, üst kısımda “Ne Düşünüyorsun?” yazan bir durum güncelleme kutusu göreceksiniz. Bu kutuya tıklayın veya dokunun.

Adım 3: Metin Kutusuna Yazın Durum güncelleme kutusuna dokunduktan sonra, büyük yazmak istediğiniz metni yazın. Burada özgün ve dikkat çekici bir metin oluşturabilirsiniz.

Adım 4: Yazıyı Büyütün Metni yazdıktan sonra, büyük harflerle yazmak için klavyenizdeki “Caps Lock” tuşuna basın. Ardından metni seçin ve büyük harflerle yazmak için klavyenizdeki büyük harfler tuşuna dokunun.

Adım 5: Durumu Paylaşın Metni büyüttükten ve istediğiniz gibi düzenledikten sonra, durumu paylaşmak için “Paylaş” veya “Gönder” düğmesine tıklayın.

Not: Bazı durumlarda, Facebook’un yazı formatlama seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Bu durumda, metni yazdıktan sonra seçenekleri kullanarak metni büyütebilir veya vurgulayabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir