Facebook uygulamasında büyük yazı yazma

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook uygulamasında kısa durum paylaşımlarının büyük yazılma özelliğinin kullanımdan haberiniz var mı? Kısa durum paylaşımları kaç karakterden oluşmaktadır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook uygulaması sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlarından biridir. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulamada bazı kullanıcıların durum paylaşımları büyük çıkmaktadır. Durum paylaşımların büyük harflerle çıkması için herhangi bir ayar yapmamız gerekli midir? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Facebook uygulamasını kullanırken yaşanan büyük yazı sorununa dair çözüm önerimize başlayalım. Ağda bazı paylaşılan durumların diğerlerinden farklı olarak daha büyük yazı karakterleri ile yazıldığını görüyoruz. Facebook daha önceleri yayınlamış olduğu güncelleme ile kısa durum yazı paylaşımı yapan kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımları diğerlerinden farklı olarak kalın ve büyük fontta yayınlamaya başladı.

Facebook uygulamasında büyük yazı yazma
Facebook uygulamasında büyük yazı yazma

Facebook firması kısa durum paylaşımlarını diğerlerinden farklı yayınlamasının sebebi büyük bir ihtimalle daha uzun paylaşımlar arasında kaybolmasını önlemek için olduğunu tahmin ediyoruz. Daha büyük ve farklı fontta yayınlanan bu durumlar takipçiler tarafından hemen görünmektedir. Fakat bu durum paylaşımcılar için iyi olsada facebook kullanıcılarından bazıları için ise rahatsızlık oluşturan bir durum olabilmektedir. Peki hangi paylaşımlarımız kısa durum paylaşımı içerisinde yer almaktadır? Durum paylaşımlarınızı 35-80 karakter arasında yayınladığınızda uygulama kısa paylaşım arasına sokarak paylaşımlarınızda büyük font kullanmaktadır. 

Bu şekilde kısa paylaşımlarda büyük font kullanımı yapılırken paylaşımlarınız 80 karakteri geçtiğinde ise normale dönmektedir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak