Facebook, Uygulamasının En Son Sürüm Güncellemesinde Play Store'u Hiçe Sayıyor!

facebook müşteri hizmetleri

Yeni gelen raporlara göre, Facebook'un en yeni güncellemesi Android kullanıcılarına Google Play Store'u pas geçerek direkt olarak aktarılıyor. Uygulama pazarından kullanıcılara sosyal ağın Android uygulamasının yeni versiyonunun çıktığına dair bir bilgile

Facebook, Uygulamasının En Son Sürüm Güncellemesinde Play Store'u Hiçe Sayıyor!

banner192

Yeni gelen raporlara göre, Facebook'un en yeni güncellemesi Android kullanıcılarına Google Play Store'u pas geçerek direkt olarak aktarılıyor. Uygulama pazarından kullanıcılara sosyal ağın Android uygulamasının yeni versiyonunun çıktığına dair bir bilgilendirme gelmesi yerine, bazı kullanıcılar Facebook'u açtıklarında yeni bir güncellemenin yüklenmeye hazır olduğuna dair bir pencere görüyorlar.

Görünene göre uygulama, güncellemeyi kullanıcılara haber vermeden arka planda indiriyor ve indirdikten sonra yüklenmesinin istenip istenmediğini soruyor. Ayrıca en yeni versiyon, gelecekteki güncellemeleri Wi-Fi'a bağlıyken sormadan otomatik olarak indirme iznine de sahip. Android için Facebook'un en yeni versiyonunda yer alan diğer değişiklikler, profil fotoğrafını değiştirebilme özelliği, iyileştirilmiş mesajlaşma ve akış üzerinden haberi gereksiz olarak işaretleme ya da silebilme seçeneği.

Şu an için bu güncelleme şekliyle karşılaşan kullanıcı sayısı az, fakat bu durumun gerçekliğini veya garipliğini değiştirmiyor. Sizlerin arasında da bu şekilde bir seçenekle karşılaşan ve yeni versiyonu direkt olarak indiren var mı?

Kaynak: Phandroid

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
opix - 5 yıl önce
simdi bu durum bende 1 aydir var
soyle ki faceyi aciyorum uygulamadan.
gunceleme varsa bi pencere aciliyor yuklensinmi diye daha sonra google storeden indiriliyor gosteriyor.
Avatar
Tahir Ulusoy - 5 yıl önce
Yok sürekli kullanıyorum ama öyle bir şeyle karşılaşmadım
Avatar
yedcor - 5 yıl önce
şu an itibari ile jb yüklü s3 te öyle bir uyarı gelmedi.
Avatar
kalvin - 5 yıl önce
eski versiyonda profil resmi değiştirme özelliği yok muydu ? ( not: android kullanmıyorum)
Avatar
Serdar - 5 yıl önce
Facebook uygulamsı güzel ama cok fazla ram harcıyor ben kullanmıyorum..
İnternet sayfasından giriyorum öyle daha ii..
Avatar
Kutlay - 5 yıl önce
Az önce play store aracılığıyla güncelleme geldi. Yenilikler kısmında yukarıda bahsettikleriniz sıralanmıştı.
Avatar
dilek - 4 yıl önce
Malesef artık google play den facebook u kullanamıyoruz,sürekli güncellemeden bıktık ve dahada kötüsü dahada beter oluyor,face i miz androidden çalışamaz duruma geldi kimsede bu konuyla alakadar olmuyor,sürekli de hergün de güncellememi olurmuş yani ve çokda berbat ettiler,silip attık,yenilerini hatta en son en iyisini arıyoruz hep,,hiçde memnun değiliz,bıktık berbat ettiler iyice,ayrıca google playde aynı hiç iyi değil berbat yani hiçbirşey yok,bence başka yerler daha iyi ,aman güncelllemeyelim kalsın yaaa ))) :-#