Facebook ve Twitter’a Erişim Yasağı Geldi!

Andronova

Bu sabah Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısındaki patlama sonucu 30 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, güvenlik amacıyla Facebook ve Twitter’a erişim yasağı getirildi.

Bugün Türkiye güne üzücü bir haberle başladı. Ankara Garı önünde gerçekleştirilen Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için toplanan gruba yapılan terör saldırısında, tesirini arttırma amacıyla misketlerin kullanıldığı bombanın patlaması sonucu patlayan iki bombanın patlamasıyla, son belirlenen rakamlara göre 86 kişi hayatını kaybetti ve yüzden fazla da yaralı var.

Bu vahim olay sonrası sosyal medyaya yarımlaşma amacıyla akın eden bir çok kişinin haricinde, bir çok kişi de sosyal medyada insanları provoke etmek için çalışmalara başladı.

turkiye-sosyal-medya

Bu sebeple Güvenlik Kurulu tarafından Facebook ve Twitter‘a güvenliği sağlama amacıyla erişim engeli getirildi ve RTÜK tarafından da gerçekleştirilen terör saldırısı konusunda ikinci bir açıklamaya kadar yayın yasağı getirildi. Şuanda her iki sosyal medya ağına da sadece VPN ve farklı DNS ayarlarıyla giriş yapılabiliyor.

Terörü lanetliyor, ülkemizi bölmek ve huzuru bozmak amacıyla kalleşçe gerçekleştirilen bu terör saldırısını kınıyor ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir