Facebook video altyazı ekleme

media 7742

Ağların bir kısmında bazı videolarda altyazı bulunabiliyor. Facebook video altyazı ekleme istiyorsanız tarayıcıdan Facebook ayarlarına girerek videolar başlığından açabilirsiniz.

Andronova

Sosyal ağlar sürekli kendini geliştirmek için yenilikler yayınlıyor. Neredeyse bir iki ayda bir ya güncelleme yapıyor ya da bir yenilikle geliyor. Bu yazımıza videolara alt yazı ekleme ve kapatma adımlarına yer vereceğiz.

Çoğu kullanıcı alt yazıdan haber pek yoktur. Sizlere alt yazı ayarlarını aşağıda gösterdik. Bu özellik altyazı desteği olan videolar için geçerlidir ve eklenmiyor sorunu yaşayanların yapması gerekenlerden de söz ettik.

Öncelikle olmuyor şeklinde yardım isteyenler için ufak bir kaç deneme yönteminden bahsetmek istiyoruz. 

  • Sizin dışınızda başkalarında etkilenmesi mümkün. Araştırmanızda fayda olacaktır.
  • Uygulama kısmında sorun görülebilir. Başka cihazla veya kaldırıp eski versiyonla test edin.
  • Başka hesapla ve telefonla test ettikten sonra duruma göre yapılacaklar olacak. Örnek cihazın uygulamalar alanından Facebook’ a dokunup ve içerisindekileri çalıştırmanız gibi. (Verilerin silinmesi ve güncellemenin kaldırılması gibi seçenekler var)
  • Oturumu sonlandırın ve tekrardan giriş yapınız.
  • Tekrar altyazı seçeneğini kapatınız sonra açınız. 

İşlemleri denerken bilgisayar ve internet değişikliği yaparak deneyebilirsiniz. Ban denilen bir durumun çıkma olasılığını denemiş olursunuz.

Hesap testi için profilinizde bir şeyler değişebiliyor mu diye deneyiniz. Değiştirmenize izin vermiyorsa ya ceza almışsınızdır ya da sistem arızası var demek.

Facebook videolara altyazı ekleme

Videolarda altyazı açma ayarları: Videolara altyazı eklemek için bilgisayardan Facebook’ a giriniz. Üst tarafta ok’ la gösterdiğimiz yere tıklayıp, buradan “Ayarlar” bölümüne giriniz. Açılan yerde sol tarafta “Videolar” yazısına tıklayın ve altyazı ayarlarına ulaşınız. Buradan altyazı açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Facebook video altyazı ekleme
Facebook video altyazı ekleme

Facebook video altyazı açmak için off seçeneğine tıklamanız ve sonra on seçeneğini seçmeniz yeterli. Altyazı özelliği çok fazla tercih edilmese de bazı kullanıcılar için önemli olabiliyor.

Facebook altyazı eklenmiyor mu?

Facebook videolara altyazı eklenmiyor sorunları yaşayanların ilk kontrol edecekleri farklı cihaz ve tarayıcı kullanımı olacak.

Gelen güncellemelerin bir etkisi olasılığı için uygulamanın kaldırılıp, önce tekrar kurulacak ve sonra eski olan versiyonla denenecek.

Hesaplardaki eksik alanların doğrulandıktan sonra tekrardan denenmesi fayda sağlayacak. Özelliklerin kullanıma göre kısıtlanmasına yol açan etkenlerden biri budur.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın