Facebook video kalitesini açma HD ayarları

media 544

Facebook hesabından video kalitesini değiştirmek mümkün. Örnek izlediğiniz videolar bulanık yani kalitesiz ise HD seçeneğini açabilirsiniz.

teknik destek

Videoları HD kalitesinde izlemek ister misiniz? Evet ise o zaman video oynatma ayarlarını değiştirmemiz gerekiyor. Ama internet hızı düşükse donmalara neden olabilir.

Aşağıda videoları HD izleme ve HD yükleme seçenekleri var. Bu seçeneklerden hesabınızdan video yayınlayacağınız zaman bu videoyu HD formatına dönüştürerek yayınlamayı sağlar.

İzlediğiniz videoların görüntüleri bozuk mu?

Yani kalitesiz ve bulanık mı görünüyor? Durumdan rahatsızsanız o zaman HD özelliğini açınız ve internet hızınızın duruma göre eski haline döndürebilirsiniz. Ne kadar kaliteli görüntüsü isterseniz o kadar hızlı internete ihtiyaç duyulacaktır. 

Videoları HD formatında izlediğinizde daha fazla internet tüketecektir. Aynı zamanda hızlı internet bağlantısı da gerekebilir. Hızlı dediysek normal bir hızdan bahsediyoruz. Bazı operatörlerde, bazı yerlerde internet hizmeti yetersiz olduğundan iyi bir bağlantı isteyebiliyor. Test için merkezi yerler seçilebilir.

Videoları izlerken sorunla karşılaşırsanız Android’ de mobil veriyi kapatınız. iPhone’ da hücresel ayarı ve wifi yani kablosuz internet bağlantısı ile deneyiniz. 

HD’ yi açtım ama video kalitesi yine düşük? Bu sorun ya atılan video kaynaklı olduğunu ya da ayarların henüz aktif olmadığı anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda Facebook oturumunu kapatıp yani çıkışa atıp tekrar girip kontrol ediniz.

Facebook video HD yapma ayarları

Video ayarlarını yapma: Video ayarlarını cep telefonu üzerinden yaptık. Bu ayarları bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz.

Sosyal ağın uygulamasından “Ayarlar” bölümüne giriniz. “Hesap ayarları” sonra “Videolar ve fotoğraflar” bölümünden ilgili ayarları yapabilirsiniz.

Facebook video kalitesini açma HD ayarları
Facebook video kalitesini açma HD ayarları
Facebook video hd açma
Facebook video kalitesini yükseltme

Resimlerdeki seçeneklerin zamanla değişebileceğinden dolayı bu görseller sizi yanıltabilir.

videolar donuyor
Facebook video HD yapma

Video donuyor veya açılmıyorsa HD seçeneğini kapatınız. Tabi her problemde farlı cihazdan test edilmesini öneriyoruz. Tabi farklı internet ve hesapla da denemelerin yapılması daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın