Facebook Video Kalitesini Açma HD Ayarları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook hesabından video kalitesini değiştirmek mümkün. Örnek izlediğiniz videolar bulanık yani kalitesiz ise HD seçeneğini açabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Videoları HD kalitesinde izlemek ister misiniz? Evet ise o zaman video oynatma ayarlarını değiştirmemiz gerekiyor. Ama internet hızı düşükse donmalara neden olabilir.

Aşağıda videoları HD izleme ve HD yükleme seçenekleri var. Bu seçeneklerden hesabınızdan video yayınlayacağınız zaman bu videoyu HD formatına dönüştürerek yayınlamayı sağlar.

İzlediğiniz Videoların Görüntüleri Bozuk mu?

Yani kalitesiz ve bulanık mı görünüyor? Durumdan rahatsızsanız o zaman HD özelliğini açınız ve internet hızınızın duruma göre eski haline döndürebilirsiniz. Ne kadar kaliteli görüntüsü isterseniz o kadar hızlı internete ihtiyaç duyulacaktır. 

Videoları HD formatında izlediğinizde daha fazla internet tüketecektir. Aynı zamanda hızlı internet bağlantısı da gerekebilir. Hızlı dediysek normal bir hızdan bahsediyoruz. Bazı operatörlerde, bazı yerlerde internet hizmeti yetersiz olduğundan iyi bir bağlantı isteyebiliyor. Test için merkezi yerler seçilebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Videoları izlerken sorunla karşılaşırsanız Android’ de mobil veriyi kapatınız. iPhone’ da hücresel ayarı ve wifi yani kablosuz internet bağlantısı ile deneyiniz. 

HD’ yi açtım ama video kalitesi yine düşük? Bu sorun ya atılan video kaynaklı olduğunu ya da ayarların henüz aktif olmadığı anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda Facebook oturumunu kapatıp yani çıkışa atıp tekrar girip kontrol ediniz.

Facebook Video HD Yapma Ayarları

Video ayarlarını yapma: Video ayarlarını cep telefonu üzerinden yaptık. Bu ayarları bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz.

Sosyal ağın uygulamasından “Ayarlar” bölümüne giriniz. “Hesap ayarları” sonra “Videolar ve fotoğraflar” bölümünden ilgili ayarları yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Facebook video kalitesini açma HD ayarları
Facebook video kalitesini açma HD ayarları
Facebook video hd açma
Facebook video kalitesini yükseltme

Resimlerdeki seçeneklerin zamanla değişebileceğinden dolayı bu görseller sizi yanıltabilir.

videolar donuyor
Facebook video HD yapma

Video donuyor veya açılmıyorsa HD seçeneğini kapatınız. Tabi her problemde farlı cihazdan test edilmesini öneriyoruz. Tabi farklı internet ve hesapla da denemelerin yapılması daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Facebook Video Kalitesini Açma: Daha İyi Bir Görüntüleme Deneyimi

Facebook, milyonlarca kullanıcının günlük yaşamını paylaştığı ve etkileşimde bulunduğu bir sosyal medya platformudur. Facebook üzerinde paylaşılan videoların kalitesini artırmak istiyorsanız, bu yazıda size Facebook video kalitesini açma adımlarını açıklayacağız.

Facebook Video Kalitesini Artırmanın Neden Önemli?

 1. Daha İyi Görüntü Kalitesi: Video kalitesini artırarak, paylaşılan içeriklerin daha net ve detaylı bir şekilde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 2. İzleyici Deneyimi: Yüksek kaliteli videolar, izleyicilere daha tatmin edici bir deneyim sunar ve paylaşılan içeriğin daha ilgi çekici olmasına katkı sağlar.
 3. Profesyonellik: Özellikle iş veya marka hesaplarında, yüksek kaliteli videolar profesyonellik ve dikkat çekicilik açısından önemlidir.

Facebook Video Kalitesini Açma Adımları:

 1. Facebook Hesabına Giriş Yap:
  • Tarayıcınızdan veya Facebook uygulamasından hesabınıza giriş yapın.
 2. Ayarlar ve Gizlilik Menüsüne Gitme:
  • Sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünü açın.
 3. Ayarlar’a Gitme:
  • “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak genel hesap ayarlarına gidin.
 4. Video ve Fotoğraflar Bölümüne Gitme:
  • Sol taraftaki menüden “Video ve Fotoğraflar” seçeneğine tıklayın.
 5. Video Kalitesini Seçme:
  • “Video Kalitesi” bölümünde, izleme sırasında veya Wi-Fi bağlantısı sırasında video kalitesini seçebilirsiniz. “Standart”, “Yüksek” veya “HD” gibi seçenekler bulunabilir.
 6. Değişiklikleri Kaydetme:
  • Video kalitesini seçtikten sonra, değişiklikleri kaydetmek için sayfanın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir seçeneğe tıklayın.
 7. Mobil Uygulama Ayarları (Opsiyonel):
  • Mobil uygulamada daha fazla kontrol istiyorsanız, uygulama içerisinden de video kalitesini belirleyebilirsiniz.

Sonraki: Facebook Hesabında Sıradışı Hareketler Tespit Ettik

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir