Facebook virüs temizleme uygulaması

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Facebook virüs temizleme uygulaması hiç kullandınız mı? Çoğunun bilmediği bir kaç yöntemle hesap taraması yapılabiliyor. Eskiden sosyal ağlarda virüs tarama programı arayanları görürdük. Bu yazıdaki internet üzerinden erişim izinlerini vererek tarama yapılması nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook en çok kullandığımız sosyal medya araçlarındandır. Fakat bilgisayara veya hesaba bulaşan virüs hayatımızı kabusa çevirebiliyor. Peki virüs nasıl kaldırılır?

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmezi konumundadır ve onsuz işlerimiz neredeyse yürüyemez hale gelebiliyor. Şu an altyapı olarak ülkeminiz her bölgesine kadar ulaştığı bilinen bu teknoloji artık herkesin cebinde dolaşmaktadır. İnternetin bu kadar yaygınlaşması sonucunda sosyal medya araçlarının da aynı oranda kullanımı da artmıştır.

Sosyal medya araçları içerisinde ise en çok kullanılanı bu ağ diyebiliriz. Bilgisayarımızda yaşadığımız virüs sorunlarından ve paylaşımlardan dolayı bazen hesabımıza virüs bulaşabiliyor. Facebook uygulaması bazen bilgisayarınızda bulunan virüslerden dolayı açılmamaktadır. Eğer ilgili ağ sitesine giriş yapamıyorsanız aşağıdaki başlığımız altında bulunan yöntemleri uygulayınız. 

Öncelikle şunlara dikkat edelim:

Hesaba giriş için kullandığınız cihaz ve pc’ lerin güvenliğinden emin olunuz. Sonrasında bir sıkıntı görüyorsanız sistemden virüs taramasını başlatın ve aşağıdakileri uygulayınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • Tarayıcı uzantılarını kontrol edin
 • Sistemi online tarama ve manuel şekilde inceleyin
 • Facebook virüs temizleme uygulaması ile test edin
 • Son zamanlarda yanlış giden bir şey fark ettiyseniz kaç gündür böyle ise geriye dönüp yaptığınız beğeniler ve paylaşımları inceleyin
 • Tüm işlemlerden sonra şifre değişimi ve ek güvenlik ekleyin 

Facebook virüs temizleme adımları

Son dönemde internette facebook ile ilgili dolaşan sorunlardan biride virüslerdne dolayı facebook sistemine giriş yapılamamasıdır. Bu haberimizde sorunu nasıl çözebileceğinizi görsel ve yazılı olarak sizlere anlatacağız. 

 • İlk önce en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Chrome programını çalıştırınız.
 • Ardından Uygulama açıkken CTRL tuşu ile H tuşuna birlikte basınız. Bu iki tuşu birlikte bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.
 • Bu  açılan sayfanın sağ tarafında bulunan Geçmiş, Uzantılar, Ayarlar ve Hakkında seçeneklerinden Uzantılar yazısına tıklayınız.
 • Bu bölüme girdiğinizde tarayıcınızda bulunan eklentiler karşınıza gelecektir. Bu bölümde ismini bilmediğiniz hangi işe yaradığını bilmediğiniz eklentileri karşısındaki kutucuğu işaretleyerek siliniz. 
Facebook virüs temizleme 2018
Facebook virüs temizleme uygulaması
 • Yukarıdaki ekranda bilmediğiniz eklentileri sil dediğinizde aşağıdaki gibi onay kutusu gelecektir. Kaldırmayı Onaylayın başlığı altında ye alan Kaldır tuşuna basınız. Bu işlemi yaptığınızda bu eklentiler tarayıcınızdan kaldırılacaktır. 
 • Yukarıdaki eklenti temizliği yaptıktan sonra yine aynı ekranın sol tarafında bulunan “Geçmiş” yazısına tıklayınız. Bu bölümde yer alan “Tarama Verilerini Temizle“yazısına tıklayarak bilgisayarınızın internet geçmişini temizleyiniz. Bu işlemi aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Tarayıcı temizliğinin ardından facebook sitesine rahatlıkla girebilirsiniz.

Eset ile Facebook virüs tarama

 1. Facebook hesabınızın oturumu bir tarayıcıda açık olsun.
 2. Tarayıcıdan yeni bir sekme açınız.
 3. Örnek Chrome’ a eset.com/tr/social-media-scanner url adresini girin.
 4. Karşınıza hesabınızda bir kontrol için erişim istenilecek.
 5. Yetki verildikten sonra taramayı başlatın.
online Facebook virüs temizleme
Eset ile Facebook virüs tarama
virüs nasıl temizlenir
Facebook antivirüs ile temizleme

Son adımda uygulamanın hesabınıza erişmesi için gerekli izinleri vermeniz isteniliyor. Daha sonra verilen izni kaldırmak için ilgili ayarlardan işlem yapabilirsiniz. Bağlantıyı kesmediğiniz sürece ekli şekilde yer alacaktır. Nasıl yaparım diye soracaklar için ilk görsel kullanılabilir.

Son zamanlarda yapılan paylaşımlarınıza ve beğenilerinizi incelemenizi öneriyoruz. İçlerinde problemli olanlar varsa ne başkalarınında aynı sorunlarla karşılaşmasına sebep olabilirsiniz.

facebook eklenti virüsü temizleme programı
Facebook virüsleri temizleme uygulaması

Facebook virüs temizleme uygulaması kullanımı

Aşağıda önerdiğimiz adımların dışında hesabınızdan Ayarlar / Uygulamalar bölümüne girip bilmediğiniz uygulamaların erişim izinlerini kaldırınız. Zaman tünelinizden şüpheli beğeni ve paylaşımları kaldırınız.

Son öneri olarak bazı antivirüs programlarının sosyal ağlarda virüs taraması yapması. Bu bazen online bilgisayar taraması bazende hesaba erişim izni verilerek hesap üzerinden yüzeysel bir kontrol sağlayabiliyor.

 • Web üzerinden eset.com/tr/social-media-scanner bağlantısını açın
 • Tarama yapılacak hesabın oturumu açık olsun
 • Hesabınızda tarama yapılması için erişim iznini veriniz

İşlemlerle ilgili başka bir resimli anlatım aşağıda yer alıyor ve işlemlerden sonra isterseniz verdiğiniz erişim iznini hesaptan kaldırabilirsiniz. 

Erişim izinleri nasıl kaldırılır derseniz;

 • Telefonda yer alan uygulamasını açın
 • Alt köşesinde üç çizgiyle devam edin
 • “Ayarlar ve gizlilik” ve ayarları açın
 • “Uygulamalar ve iinternet siteleri”

İlgili bölümden erişim sınırı getirebilirsiniz. En rahat işlemi bilgisayardan aynı yolu izleyerek verdiğiniz erişimleri teker teker kaldırabilirsiniz.

Hesabın ayarlarının kontrol edilmesi

Diğer bir önerimizde hesabın baştan sona incelenmesi. Son zamanlarda yapılan tüm paylaşımları bir gözden geçiriniz. Hatta beğenileri de inceleyiniz. Sonra hesabınızın tüm ayarlarını kontrol edin ve değiştirilmesi gereken kısımları değiştiriniz.

Ek oturum izinlerini yapılandırmayı da unutmayınız. Ekli olmayan numara ile giriş seçeneğini de kullanılmasını öneririz. Oturum açmak isteyenler kod girmek zorunda kaldığında hesabın şifresinin çalınması direk olarak bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Tabi bildirimlerin aktif edilerek herhangi bir şeyde size bilgi gelmesi sağlanır.

Her zaman oturum açtığınız sistemlerin güvenirliklerinden emin olunuz. Bilmediğiniz yerlerden erişim yapmamaya çalışınız. Sitemize destek mesajı atanların ilgili numarayı denemelerini öneririz.

Facebook virüs temizleme uygulaması olarak yazılan haberlerdeki önerilerin bir çoğu ya haber niteliğinde ya da net emin olunmayan önerilere yer veriliyor.

https://www.andronova.net/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html

Son olarak ağla iletişime geçmek isteyenlerin kullanacakları bağlantıların yer aldığı konumuz aşağıda bulunuyor. Eğer link çalışmazsa o zaman Google üzerinden konumuza ulaşmanızı öneriyoruz.

Facebook hesabıma virüs bulaştığında ne yapmalıyım şeklindeki sorulara yanıt olacak önemli bir konuyu sizlerle paylaştık. Virüs temizleme uygulaması dışında hesaba girişte kullanılan cihazların güvenliğinden de emin olun.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir