Facebook, WhatsApp’ı Kendine Entegre Ediyor!

media 13445

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında WhatsApp’ı 19 milyar dolarlık dudak uçuklatan bir fiyattan satın almasından sonra, WhatsApp ve Facebook’ta yaşanan değişimler dikkat çekiyor.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın Android için yayınlanan son 2.12.19 sürümüyle artık herkes için WhatsApp sesli arama özelliği aktif olmuş oldu. Şimdi ise Facebook, WhatsApp’ı kendine entegre ederek mesajlaşma deneyimini geliştirmek istiyor.

facebook-whatsapp2

Soldaki resimde WhatsApp’ın Facebook’a entegre edilmiş “Send” butonunun yer aldığı halini ve sağdaki resimde ise eski halini görebilirsiniz. Android uygulamasının v 31.0.0.7.13 sürümünde WhatsApp entegrasyonunu test etmeye başlayan Facebook, bu sayede içerikleri WhatsApp üzerinden paylaşılmasını kolaylaştırmış olacak.

WhatsApp’ı satın aldıktan sonra tabiri caizse “bu tarlanın tüm meyvelerinden faydalanmak istiyor” denilebilir. Ebette bunun bir kullanıcıların en çok kullandığı servislerde olması bizim için için kolaylık olacaktır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın