Facebook yorumlar nasıl kapatılır

blank

Facebook paylaşımlara yapılan yorumları engellemek istiyorsanız, yorum ayarlarını yapmamız gerekiyor. Yorum şikayeti içinde kişi profiline girerek yapabiliriz.

teknik destek

Facebook çoğunun vaz geçilmezi, hayatının parçası ve sırdaşı olmuş durumda. Bazen öyleki ipin ucunu kaçırıp her şeyini paylaşanlarla dolu. Bazıları içinde iletişim kanalından ibaret. 

Facebook üzerinden yapılan yorumlar rahatsız mı ediyor? Paylaşımlara yapılan yorumlar bazen çok ileri gidecek sorunlara yol açabiliyor. Bu sorun için ya kişiyi engelleyeceksiniz, ya kişiyi şikayet edeceksiniz ya da yorumları engelleyeceksiniz.

Yorumlarda engelleme özelliği sadece yorumlar izni ile yapılabilir. Yoruma izin verdiğin kategori seçilir. Bunlardan herkese açık, arkadaşlarım ve arkadaşlarımın arkadaşları şeklinde seçmelisiniz. Bu ayardan sonra yorum yapmak isteyen bu gruplarda değilse yapamaz.

Yorum içi n kişi şikayet etme: Kişiden rahatsızsanız kişinin profiline giderek Facebook’ a şikayet edebilirsiniz. 

Facebook yorumları engelleme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil simgesine tıklayıp sol taraftan herkese açık gönderilere giriniz. Burada herkese açık gönderi yorumlarında yer alan düzenleye tıklayıp gerekli ayarları yapınız.

Eğer yorumlar kapanmıyor ise oturumunuzu çıkışa atınız ve tekrardan girerek deneyelim. Alternatif cihazlarla deneyebiliriz. Çok sık deneyenlerde işlem yapılamıyor hatası oluşabiliyor.

Facebook yorumlar nasıl kapatılır

Resimlerdeki adımlar zamanla değişebiliyor. Farklı bir alanda karşımıza çıkabilir. Çıkmayanların kullandığı tarayıcı ve cihazın değiştirerek denenmesi mantıklı olabilir.

Facebook yorumları engelleme

Kişi şikayetinde geçerli neden olması gerekiyor. Hesabın ceza alması için manuel şikayet formu doldurulabilir. Hatta kişinin profili üzerinden de yapılmasını da önerebiliriz. Çok sık yapılan işlemlerde geçici bir süre kısıtlama görülebilir. Profilinizde bir şey değişebiliyor mu test ediniz. Olmuyorsa olası bir kısıtlamanın olduğu anlamını taşıyabilir. Tabi sistemdeki bir olumsuzluk yaşanmıyorsa.


Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 10:33

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!