Facebook YouTube video indirmek yasak mı?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook YouTube video indirmek yasak mı? Uygunsuz video, (çıplaklık, şiddet, cinsel) iznim olmadan videolarım paylaşılıyor. Resimlerim, video, fotoğraflarım ve telif hakkı ihlali için şikayet başvuru adresi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook ve YouTube‘ de yer alan telif hakkı olan videoları indirmek, yayınlamak veya dağıtmak suçtur. Kişisel videolarda ise kişi rızası aranmakta. Kişi izni olmadan yayınlanan videolarda, kişi videonun kendisine ait olduğunu kanıtlar ve izinsiz kopyalanması konusunda yasal uyarıda bulunmuşsa yasal başvuru ile gerekli yaptırımlarda bulunabilir.

İzinsiz video indirme konusunda YouTube özellikle Google Adsense reklamları üzerinden yaptırım uygulamakta. Adsense reklamı yer alan her hangi bir sitede YouTube video indirme programları veya YouTube video nasıl indirilir şeklinde olan yazılar konusunda Google kendi reklamlarının yerleştirilmesine izin vermez. Marka ihlal nedeniyle reklamları durdurur.

Facebook YouTube video indirme !

Facebook YouTube video indirmek yasak mı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

YouTube video şikayet nedenleri içerisinde uygunsuz paylaşılan içerik, video sahibinden izin alınmadan yapılan paylaşım, saldırı – taciz gibi durumlarda, ticari bir markanın ihlali durumunda, genel telif hakkı ihlal durumları ve diğer yasal sorunları kapsayan durumlar için aşağıdaki başvuru adresinden yararlanabilirsiniz. www.andronova.net

YouTube video telif hakkı bildirim başvuru adresi: youtube.com/copyright_complaint_form

YouTube video telif hakkı şikayet etme


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 09:50

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak