Android Facebook video nasıl indirilir

Facebook' ta programsız video indirmek için kısa bir anlatımla karşınızdayız. Bir başka haberimizde de videoyu programla indirmeye yer vermiştik. Uyarı olarak telif hakkı olan videoları indirmenin yasak olduğunu hatırlatalım.

Dünya’nın en yaygın sosyal ağlarından biri olan Facebook, diğer video izleme siteleri kadar olmasa da içerisinde binlerce videoyu barındırmaktadır. Dünyanın her yerinden kullanıcılar birbiri ile iletişim kurmak ve video dosyalarını paylaşmaktadırlar. Ancak uygulamanın videoları doğrudan indirebileceği bir aracı bulunmamaktadır.

Ekran ara yüzünün çok hızlı değiştiği ve binlerce haber akışının olduğu Facebook’ta kullanıcılar izlediği videoları tekrar bulabilmek için bazen oldukça uzun zaman harcamaktadır. Kullanıcıların ilgisini çeken ve beğendikleri videoların silinmesi ya da kaldırılma ihtimaline karşı indirip kaydetmeleri için bazı programlar bulunmaktadır. Videolar program kullanılmadan da indirilebilmektedir. En çok sorulan sorulardan biri olan, program veya eklenti kullanmadan Facebook video indirme işlemi nasıl yapılır?

Facebook programsız video indirme

  • İlk adım olarak indirmek istenilen video açılır ve üzerine sağ tık yapılarak ekranda çıkan URL göster bölümü tıklanarak kopyalanır.
  • Kopyalanan URL tarayıcıda yeni sekmek açılarak buraya yapıştırılır.
  • Açılan sayfanın adres çubuğundaki www uzantısı silinerek yerine mbasic yazılır ve enter tuşunu basılarak indirilmek istenen video yeniden oynatılır.
  • Açılan video üzerine sağ tıklayarak kaydet yaptıktan ve videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Android Facebook video nasıl indirilir

Android Facebook video indirme ve kaydetme

Android telefon ve tablet gibi cihazlarda Facebook’tan video indirme işlemi biraz farklıdır. Öncelikle SnapTube uygulaması indirilmeli ve mobil cihaza kurulmalıdır. Sonrasında ise indirilmek istenen video açılır ve URL kopyalanır. Ekranda çıkan karta dokunulur ve indirme işlemi başlatılır. Bunun dışında “İnternet Download Manager” ve “Video Downloader for Facebook” tarzı uygulamalarda kullanılabilir.

Facebook iletişim sorunları için yorum bırakabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:33