Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış

Birisi e-posta adresimi kendi Facebook hesabında kullanıyor. Facebook hesabımdaki bir mail adresini nasıl kaldırırım? Birisi mail adresimi kullanıyor nasıl şikayet ederim?

Birisi işletmemin adına veya kuruluşum’un adına Facebook hesabı açmış. Birisi beni ve bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış ne yapmalıyım? Facebook hesabıma mail adresimi nasıl eklerim? Cevabı haberimizde bulacaksınız.

Bana ait olmayan bir Facebook hesabı için Facebook tarafından e-posta alıyorum. Facebook’ da mail adresim kullanıldığından, Facebook hesabıma e-posta adresimi ekleyemiyorum Facebook hesabına kayıt olamıyorum. Birisi benim mail adresimle Facebook hesabı oluşturmaya açmaya çalışıyor. 

Yukarıdaki sorunlarla ilgili cevaplar aşağıda yer almaktadır. En alt tarafta yer alan Facebook başvuru adresiyle şikayetinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Bana ait olmayan bir Facebook hesabıyla alakalı e-posta bildirimleri mail adresime geliyor. Facebook’ dan sizin açmadığınız bir hesap için e-posta alıyorsanız, birisi sizin mail adresinizle bir Facebook hesabı açmış veya sizin mail adresinizi kullanarak Facebook hesabı açmaya çalışıyor.

Mail adresimle Facebook açılmış şikayeti

  • Kullandığınız mail hesabı üzerinden şifre sıfırlama yaparak açılan Facebook hesabını alabilirsiniz
  • Facebook’ a mail hesabınızın kullanıldığını anlatan bir şikayet başvurusu yapabilirsiniz 
  • Açılan Facebook hesabını aldıktan sonra hesap silmek işlem yapabilirsiniz

Facebook hesabınız varsa, bu e-posta adresinizi de Facebook hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bu yöntemle mail adresinizin kullanıldığı Facebook hesaplarından kaldırılmış olur. Facebook hesabı açmadıysanız, gelen e-postaların altında yer alan Abonelikten Çık bağlantısı seçeneğini deneyerek bildirimleri durdurabilirsiniz. Kişi sizin mail adresinizi sadece bildirimler için kullanıyorsa engellemiş olursunuz. Facebook hesabınızla giriş yapıp (her hangi bir hesabınızla) hesabınıza mail adresi eklemek yada Facebook hesabınız kaldırmak için Facebook’ da sağ üst tarafında yer alan simgeye tıklayıp Ayarlar’ dan e-posta bölümüne giriş yaparak bir başka e-posta adresi ekle seçeneğini tıklamanız yeterli. Eğer Facebook hesabından mail adresini kaldırmak istiyorsanız yanında yer alan Kaldır seçeneğini kullanabilirsiniz. Yardım için teknoloji destek hattını arayabilirsiniz.

Birisi mail adresimi kullanıyor 

Yukarıda en başta yer alan sorular için Facebook şikayet başvuru adresi buradan. Başvuru formunda yer alan istenen bölümleri eksiksiz doldurup, şikayetinizin detaylı açıklamasını yaparak gönderiniz. Facebookla ilgili diğer haberlerimize göz atmak ister misiniz? 

  • Bu facebook.com/help/contact/255904741169641 url’ ye girin
  • Facebook’ ta kullanılan mail adresini hangi e-posta ile başlayan yere yazınız
  • Sorun açıklamasına gerekli şikayeti yazın
  • Kimlikteki adınızı ve soyadınızı yazın
  • Doğum tarihinizi yazın
  • Kabul edip gönder yapın

Sorunsuz başvurunuz gitti ise 1 hafta içerisinde bi ihtimal cevap mailinize gelecektir. Gelmedi ise bu işlemi tekrarlayın.

Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış