Çalınan Facebook hesabını geri alma kimlik kartıyla

Çalınan Facebook hesabımı geri almak istiyorum diye yazan çok oluyor. Çoğunlukla kimse sizin hesabınızı geri alıp geri veremez. Şifre kurtarma için şikayet nasıl yapılır bunu bakınız.

Andronova

Facebook hesabım çalındı başvuru adresi-1 www.facebook.com/hacked ve adresi-2 www.facebook.com/help/contact/183000765122339 adres ile şifre kurtarma adımlarını deneyiniz.

Üçüncü adım işlem yaptığınızda ekran altında yer alan “Bunlara artık erişimi yok mu?” seçeneğini denemeniz. Yine erişim yapamıyorsanız sorun devam ediyorsa en aşağıda Facebook kimlik ile başvuru seçeneği için başvuru adresi bulunmaktadır.

Facebook hesabını kesin geri almak için ya üçüncü adım yada savcılık kanalıyla başvuru yapmanız gerekir.

Destek için teknoloji hattını arayabilirsiniz. Facebook hesabım kilitlendi, hesabım çalındı yada kimlik doğrulaması istiyor gibi farklı durumlar karşımıza çıkabiliyor. Çalınan Facebook hesabı geri almak için birde Facebook müşteri hizmetleri konusunu inceleyiniz. Yer alan tüm bağlantıları kullanın.

Facebook hesabınızın gerçekte çalınıp çalınmadığını anlamak için Facebook şifre sıfırlama adımlarını deneyiniz. Konu için Facebook şifremi unuttum şifre kurtarma yazımıza bakabilirsiniz.

  • Şifre sıfırlama veya kurtarma adımları olmadıysa “Bunlara artık erişimin yok mu?” seçeneği ile devam ediniz. 
  • Facebook neden kimlik doğrulaması istiyor? Facebook kimlik doğrulamasın’da hangi kimlikleri kabul eder? Facebook kimlik görüntüsünü gönderirken kimlikte tüm bilgiler yer alması mı gerekiyor?
  • Facebook kimlik doğrulaması neden istiyor: Facebook hesabınızın incelenebilmesi için yani size ait olduğunun anlaşılabilmesi için kimlik kartınızın görüntüsünü Facebook’ a göndermeniz gerekiyor. 
  • Kimlikte gizleyebileceğiniz bilgiler: T.C kimlik numarası, baba adı ve anne adı gibi bilgiler gizlenebilir. Bilgileri gizlemek için üzerine bir şey kapatabilir veya resim düzenleyici ile bu bilgileri silebilirsiniz.
  • Facebook’ a hangi kimlik türlerini gönderebilirim: Nüfus cüzdanı, ehliyet, doğum belgesi, Evlilik cüzdanı, araç sigortası gibi belgeler kullanılabilir. Facebook hesap doğrulamasını yaptıktan sonra kimlik bilgilerinizi sildiğini belirtiyor.

media 11810

Şifre yenileme ekranında “Bunlara erişimim yok mu” olan seçenekle alternatif bir veya bir kaç seçenekle karşılaşabilirsiniz.

media 11813

Andronova