Facebook arama geçmişini silme 2020

Bilgisayardan veya cep telefondan Facebook arama geçmişini silme ile ilgili yapılacakları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Arama kayıtlarını temizleme hareketler dökümünde.

Facebook arama geçmişini silme 2020
müşteri hizmetleri

Facebook özellikleri kimi zaman bizim daha pratik bir şekilde sosyal medyayı kullanmamıza olanak sağlasa da bazı durumlarda aleyhimize olabilir. Bunlardan biri de Facebook arama geçmişidir. Facebook arama bölümünden sayfa, grup veya kişi aratabilirsiniz. Aramanızı yaptığınızda bir diğer arama için arama bölümüne girdiğinizde en son yaptığınız aramalar görülmektedir. Önceden kimi aradığınızın bilinmemesini istiyorsanız Facebook arama geçmişini silme işlemini bilmeniz gerekli.

Facebook arama geçmişini temizleme

  • Facebook arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapın
  • Giriş yaptıktan sonra ana sayfadan sağ üst bölümde bulunan ters üçgen simgesine tıkladığınızda karşınıza seçenekler çıkacaktır 
  • Hareketler Dökümü seçeneğine tıklayın
  • Karşınıza çıkan ekranın sağ alt bölümüne baktığınızda birçok seçenek çıkacaktır
  • Daha Fazla seçeneğini tercih edin
  • Bu tıklama sonrasında karşınıza çıkan bölümden Ara seçeneğine tıkladığınızda arama listesi çıkacaktır
  • Sağ üst bölümde bulunan "Arama Kayıtlarını Sil" seçeneğini tıkladığınızda size emin olup olmadığınız sorulacaktır. Böyle bir uyarıyı almanızın sebebi ise silme işlemini gerçekleştirdiğinizde geri dönüşü olmamasıdır. 

Kayıtları silme onayladıktan sonra kayıtlar tamamen silinecektir. Bu işlemi yaptığınızda geçmişte arama bölümünden aradığınız bütün kişi, grup ve sayfalar silinecek. Arama bölümüne geldiğinizde önceden eski aramalar görülmekteydi. Ancak Facebook arama geçmişini silme işleminden sonra bu bölüme geldiğinizde hiçbir şey görünmeyecektir. Sizlerde bu adımları izleyerek arama geçmişinizin tamamen silinmesini sağlayabilir ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Facebook arama geçmişini silme

Facebook arama geçmişini temizlemeFacebook hesap arama geçmişini silme

Bilgi olarak silinen verilere erişimin sonlanacağınız belirtelim. Belki hesap arşiv seçeneğiyle geçmişe dönük verilere ulaşılabilir. Ama dediğimiz gibi belki ve yapılan işlem güncellemiş ise bu mümkün olmayabilir. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 01:30
müşteri hizmetleri
YORUMLAR