Facebook bu hesap 30 gün sonra kapatılacak

Facebook' un topluluk standartları adı altında hesabın kapalı kalacaktır uyarısı, önemli büyük takipçisi olan hesaplarda da karşılaşılabiliyor.

Facebook bu hesap 30 gün sonra kapatılacak
müşteri hizmetleri

Gönderilerinin veya yorumlarının topluluk standartlarımıza uymadığını tespit edersek, hesabın kapalı kalacaktır. Bu hesap 30 gün sonra kapatılacak ve çıkış yapmak istediğinden emin misin yazısı çıkıyor. Bir değerlendirme talebinin iletilmesi için 30 günün olduğu belirtiliyor. Sonrasında ise hesabın kalıcı olarak kapatılacağından bahsediliyor.

Topluluk standartları, Facebook' un bilgilendirme sayfasında yer almakta ve kapsamı geniş olduğunu vurgulayalım. Bunları incelerken hangi şeyle alakalı ceza aldığınızı ancak siz çözebilirsiniz. Geliştiricinin daha fazla detay vereceğini düşünmüyoruz ama yine de talep göndermede fayda olabilir. En azından geri dönüş olması durumunda bir kapı aralanmış olacaktır. 

Bu şekilde bir uyarının çıkış sebebi bize göre belli bir kesimi rahatsız edici söylemlerde bulunmak ve bunda ısrarcı olmak yatıyor diye düşünüyoruz. Çoğunluğa sahip kesimlerin yapmış olduğu şikayetin incelenmesi sonucunda hesabın geçici şekilde kısıtlama uygulanır ve sonrasında açılıp açılmayacağı gerekçeler incelenmesiyle karar verilir. 

Hesabın kapatılması sonucunda nasıl bir çözüm sunulabilir?

Ekran bildirimleri üzerinden gönderilen taleplerin olumsuz olması sonucunda itiraz formlarının devreye girmesi gerekiyor. Burada da dönüşlerin olumsuz olmasından dolayı yapılacak eğer haklıysanız ve sizin için bu hesabın önemi büyükse o zaman mahkeme yoluyla inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Kesin bir çözüm sunulacağını düşünmüyoruz ama yasal durumlarla alakalı yeni düzenlemeler yapılmıştı.

Hesabın paylaşımları görülüyorsa yapılan son paylaşımların incelenmesinin yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Size belki kısmi bir erişim sunulabilir ve buradan verilerinizin bir kopyasını indirmenize imkan sunabilirler. Sunmasalar dahi veri talebinde bulunmasını sağlayan bir talep formunun olduğunu söyleyelim.

Yardım için Google' da aramalar yapanların ulaştığı yöntemlerin ne yazık ki çoğunun bir anlamı olmuyor. İncelemenizi önerdiğimiz bir yazımızı alta ekledik ve içeriğindeki bağlantıların kullanılmasını önermekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 14:25