Facebook canlı destek uygulaması hizmeti

Facebook canlı destek hizmeti olduğunu düşünen çok ama çok az kişinin olduğunu biliyoruz. Şirketin şu an için yeni hizmeti pek bilinmemekte. Bilinen ise oluşturulacak bir talep üzerinden bir nevi dosya açılması hizmeti denilebilir. Birebir görüşerek yardım alacağınız bir servisin olmadığını şimdiden belirtelim.

Andronova

Facebook canlı destek uygulaması olarak mevcut dışında alternatif bir seçeneğiniz bulunmuyor. Web’ den veya telefon ile arayıp görüşmek isteyenler oluyor. Hesapları ile ilgili sıkıntılarda birebir görüşerek yardım almak isteyenlerin aradığı ya da web üzerinden görüşme yapmak isteyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Ne yazık ki bu şekilde uygulamanın bire bir desteği bulunmuyor. Sayfamızda ve Google’ da karşılaştığını bir kaç numara ise teknik konularda danışmanlık veren yerlerdir.

Uygulamada yaşanan hataların listesi ve sonrasında olası çözümler için sayfamızda yer alan öneri bir içeriğimiz bulunuyor.

Hesabını çaldıran ve e-posta bilgilerini de unutan kişiler için çıkış yolu. Uygulamanın kendiliğinden kapanması veya giriş sorunlarında yapılabilecekler. Uygulamada açılmayan bölümler ve aksaklıklar. Hesaba girişte veya açılmama sorunlarında araştırma. Şikayet ile neler yapılabileceği hakkında bilgilendirme ve hangi konularda hangi URL bağlantıları kullanılır bilgilendirme.

Listenin bu şekilde uzayacağını belirtelim. Öncelikle bakmanız gereken bir sayfamız var. Bu bağlantı Facebook iletişim adlı konumuz ve çok sayıda sıkıntı için çözüm sunacak adımları barındırmakta.

Facebook canlı destek talebi oluşturma

Uygulamaya erişiminiz varsa şunları yapalım:

  • 3 Çizgi açılacak ve “Yardım destek” seçeneğine dokunulacak.
  • Sorun bildir ile devam edilecek.
  • Size sorunun özelliğini seç önerilecek.
  • Örnek abonelik seçildi.
  • Açılan yerde dosya ekleri dokunulup ister o anın ekran görüntüsünü ve isteyen film rulosuyla fotoğraf galerisinden sorunu gösteren görseli seçer.
  • Yukarıya sorunu nedir yazın ve “Gönder” ile devam edin.

Net hangi gün size döner veya kaç güne dönüş yapılır bilinmemekte. Bu işlemi birden fazla deneyebilirsiniz.

Facebook canlı destek hattı uygulaması
Facebook canlı destek hattı uygulaması
facebook uygulamadan sorun bildirme
Facebook canlı destek uygulaması

Ekleyeceğiniz görüntü probleminizi daha iyi anlaşılması için kullanılacaktır. Diğer bir taraftan yasal bir şeyin talebini de ulaştırmada kullanılabilir. Çoğunun böyle bir hizmetten haberi olmadığını tekrarlayalım.

facebook ekran görüntüsü alma
Canlı destek Facebook hizmeti

Ekranın resmini çekmeden kasıt o an için alınan hatanın fotoğrafını çekerek sıkıntınızı daha anlaşılır bir dille anlatmanız için yardımcı bir döküman olması. İsteyen daha önce aldığı görüntüyü ekleyip karşı tarafa izah ederek anlaşılır şekilde bildirimi gönderebilir. Alınan uyarının hangi durumlarda çıktığı ve ne zamandan beri olduğu gibi nokta atışı detaylar verebilirsiniz.

Canlı destek hattı var mı?

Şu an için böyle bir şeyi duymadık ama bu kadar büyük ağların vereceği hizmet bu şekilde olamaz. Zaten yazılı şekilde gönderilen taleplere dahi zor cevap verilirken birde birebir görüşmeyi hayal etmiş olursunuz.

Dolandırıcılık, çalınan hesaplar ve kişisel hakların ihlal durumlarında yasal yollara başvuran kişilerin başvurduğu dilekçesini yine bu şekildeki kanallarla ulaştırılabilir. Detaylı inceleme yolluna giden taleplerde süreç uzayabiliyor. Sizden yeni belgeler istenilebiliyor.

Yukarıya eklediğimiz bir konumuzda çok sayıda destek bildiriminde bulunmanızı sağlayacak bağlantılar yer alıyor. Belli aralıklarla işinize yarayanları ayrı ayrı denemenizi öneririz.

Bildirim ekranına ulaşamıyorum sorunu

Talep oluşturmak istediğinizde ilgili alana açılmıyor ya da açılıyor ama seçeneklerin bir kısmı çıkmıyorsa aşağıya eklenenleri kullanmanızı önermekteyiz.

Ekrana çıkan beyaz ekranda kalma sorunlarının dışında işlevselliği bulunmayan alanlarda olabiliyor. Biz bunları sistemde yaşanan problemlerde gördüğümüz gibi birde kullanıcıya uygulanan yaptırımlarla da karşılaşacağını düşünmekteyiz. Kişinin şüpheli davranış sergilemesinden dolayı kısıtlanabileceği haller oluyor. Örnek herhangi bir bölümde aşırı yapılan her şeyin bir yaptırıma yönelik cevapları olabiliyor.

Çok defa yapılanlarda ve uygulamadaki aksaklıklarda gün boyu denemeden beklenmesinin yarar sağlayacağını düşünmekteyiz.

Deneme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz ama olumsuz yanıtlar alındığında hala aynı şeylerin yapılmasından donar bir kısıtlamanın uygulanacağını söyleyelim.

Andronova