Facebook canlı yayın engelleme yasağı

Facebook canlı yayın yapamıyorum yasaklandım ya da canlı yayın yapmaya engellendim şikayetleri yakın bir zamanda gelebilir. Zaten var ama alanı genişleyecek.

Facebook canlı yayın engelleme yasağı
müşteri hizmetleri

Facebook Yeni Zelanda saldırıları nedeniyle önemli bir değişikliğe gidiyor. Facebook canlı yayında yasaklamaya gidiyor. Her hangi bir saldırıda anında müdahale edebilecek.

Topluluk kuralları ihlaline neden olan davranışlar sergileyen kullanıcılara belli bir süre canlı yayın yasağı getirilebilir.

Canlı yayın engeli farklı sitelerdende canlı yayın paylaşımlarını da engelliyor. Yasak alan bir kişi Facebook dışında bir siteden canlı yayın yapılıyorsa örnek YouTube' dan yapıyor ve canlı yayını Facebook' ta paylaşmak istiyor. Facebook bu paylaşımada izin vermiyor. 

Facebook canlı yayın yasağı aldım dönemi

Yeni yasağa yapay zekayla önlem alınacak. Engeli olan kişiyi algılayacak ve Facebook üzerinden ne yayın yapabilecek, ne başka yerlerden yaptığı yayını paylaşabilecek ne de duyuru yapabilecek.

Yasak sadece terörün desteklenmesi içinde değil tüm kurallara uymayan kullanıcılar için geçerli olacak. Kara liste oluşturulacak ve aşırı isimler bu listede yer alacak.

Facebook' tan Rosen' in açıklamasında amaçlarının herkesin güzel şekilde yayın yapmaları. Yapacakları çalışmalarla kötüye kullanımların önüne daha sık geçmeye çalışacağız.

Yayının alanı genişleyebilir. Facebook, bu çalışmanın örnek olabileceği ve ileride tehlikeli kullanıcıların fotoğraf paylaşımı, başkalarının paylaşımlarını paylaşmaları ve beğeni kısıtlması alabilecekleri açıkladı.

Facebook canlı yayın engelleme yasağı