Facebook canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone

Facebook canlı yayın yapmak için gerekli güncelleme yayınlandı ve hem Android başta olmak üzere iPhone ve diğer telefonlara kademli ulaşmakta.

Facebook canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone
müşteri hizmetleri

Facebook uygulamasında canlı yayın nasıl yapılır genel olarak adımlarıyla paylaştık. Bazı kullanıcılarda bu buton çıkmadığı görülmekte. Ya hesaplarına gelmedi veya telefonları kaynaklı bir durum söz konusu. Canlı video yayını yapmak için mevcut son sürüme sahip olmanız ve telefonunuz uyumlu olması gerekiyor.

Facebook canlı yayın iPhone:

 1. iOS iPhone cep telefonda Facebook uygulamasını açınız, onaylanmış hesap veya Facebook sayfasına gidiniz.
 2. Sağ alt tarafta yer alan üç çizgiden "Ayarlar" bölümüne ulaşabilirsiniz.
 3. Açılan bölümden "Yayınla" yazısına dokununuz.
 4. Ekrana gelen bölümde "Canlı Video" seçeneğine dokununuz.
 5. Kamera ve mikrofona erişime izin veriniz. "Devam" a dokununuz.
 6. Canlı yayın için bir açıklama yazınız.
 7. "Canlı Yayına Geç" butonuna dokunup Facebook üzerinden canlı yayına başlayınız.

Facebook canlı yayın yapma Android:

 1. Android sistemli cep telefondan Facebook uygulamasına giriş yapınız.
 2. Zaman Tüneline, Haber Kaynağına ya da Facebook sayfanızın üstüne dokunun.
 3. Canlı yayın simgesine dokunarak bir açıklama yazıp yayına geçiniz.
 4. Canlı yayını bitirmek isterseniz "Bitir" seçeneğine dokunun. 

Facebook canlı yayın nasıl yapılır Android iPhone

Facebook canlı yayın simgesini uygulamada paylaş bölümüne ekledi. Ne düşünüyorsunuz yazan yerdeki "Canlı" yazısına dokunup ve "Canlı video başlat" ile devam ediniz. İnternet hızınıza göre yayın devam edecek. İyi değilse yayın sonlandırılacak.

Facebook canlı yayın Android

Facebook canlı yayın iPhone

Facebook canlı yayın

Facebook canlı yayın için ayarlar

canlı yayın olmuyor

Canlı yayın uygulaması, iPhone' dan sonra şimdi de Android tabletlerde ve telefonlarda yerini aldı. Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız haberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yayın özelliği gelecek hafta ABD' de kullanıma açılacak. İlk canlı yayın hizmeti iOS Apple cihazlarda yerini almıştı. Şimdi de Android cihazlarda hizmete alınacak. Kısa zaman önce Facebook ile Google arasında yaşanan sorunlar nedeniyle, Facebook'un uygulamalarını çekmesi gündeme gelmişti. Bu sorunun kanıtı olarak test amaçlı Facebook, 1 hafta Google Play Store' den uygulamasını kaldırmıştı. Bakalım Android cihazlarda hizmete girecek canlı yayın, ne gibi bir değişimlerle gelecek.

Yurt dışı haber kaynağında Facebook, canlı yayın özelliğini Android cihazlar için uyumlu hale getirdikten sonra kullanıcılara açacağı yer aldı. Canlı yayın, iOS sisteme sahip cihazlar için hizmet veren Facebook, şimdide Android için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook ileti yazma bölümünde yer alan haber kaynağı seçeneğinden canlı video özelliğini seçip, yayını yapacağınız sırada herkesin sizi göreceğini belirten bir uyarı alacaksınız. Yayına girmeden önce, hangi yaş grubu, izleyici isimleri, sayıları, ekranda yer alacak bilgiler ve bazı seçenekleri seçtikten sonra yayıla başlayabileceksiniz. Yaptığınız etkinliği kaçıranlar için Zaman Çizgisi adında bir seçenekte yer alacak.

Zaman çizgisi nedir:

Facebook canlı yayını kaçıranlar için video kaydı yapılarak daha sonra tekrar yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Şirketin bu hizmetiyle, artık Facebook' un sınırlarının olmadığını bir kez daha anlıyoruz.

Facebook canlı yayınlama

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 13:48
müşteri hizmetleri