Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek

Facebook üzerinden canlı yayında kişi engelleme / izleyici engelleme ve yorum engelleme nasıl yapılır kısaca bir şekilde adımlarını sizlere anlattık.

Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek
müşteri hizmetleri

Facebook canlı yayında kişi engelleme işlemi aynı zamanda izleyici yorum engellemek içinde kullanılabilir. Sosyla ağlarla alakalı sıkıntılarda sitemizde çok sayıda içerikle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her ne kadar çok sık yorum gelse de çoğunun cevabı içeriğin içerisinde bulunmakta.

iOS iPhone veya Android cep telefondan Facebook uygulamasını açınız. Facebook hesabınızdan Zaman Tüneli, Haber Kaynağı veya Facebook sayfanıza tıklayınız. Yayınla yazısına dokunup bir açıklama girip canlı yayına geç seçeneğine dokununuz. Yayını durdurmak için bitir yazısına dokunun.

Facebook canlı yayın şuan için 90 dakikadan fazla olamaz. Ama kısa süre sonra 24 saat canlı yayın yapılabilecek. Haberi detayı buradan Facebook 24 saat canlı yayın özelliği inceleyebilirsiniz. Yayınınız bittiği zaman canlı yayın videosu zaman tünelinizde kalır. 

Facebook canlı yayında kişi engelleme

Facebook' ta canlı yayında bir izleyiciyi engellemek istiyorsanız, yorum yapan kişinin yorumu yanında yer alan profil simgesine dokunup "Engelle" seçeneğine dokununuz. Aynı şekilde engelleme yaptığınız kişinin engellemesini kaldırabilirsiniz. 

İşlem esası normal hesap engelleme olarak gerçekleştirmekte. Ayrıntılı işlem şöyle;

  • Uygulamayı açıyorsunuz ve alttaki çizgiyle devam ediliyor
  • Ayarlar gizlilikle üstüne dokunup açılacak ayarlara geçiniz
  • Engelle kısmından işlem yapınız

Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek

Engelleme hatası alırsanız oturumu kapatıp tekrar hesap girişi yapıp yeniden deneyiniz. Birde başka cihazlardan deneyebilirsiniz. İnternette kısıtlı profilde kullanılıyorsa sorun olabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 15:05
müşteri hizmetleri

Teknoloji haberleri