Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek

Facebook üzerinden canlı yayında kişi engelleme / izleyici engelleme nasıl yapılır kısa bir şekilde adımlarını sizlere anlattık.

Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek
müşteri hizmetleri

Facebook canlı yayında kişi engelleme işlemi aynı zamanda izleyici yorum engellemek içinde kullanılabilir. Sosyla ağlarla alakalı sıkıntılarda sitemizde çok sayıda içerikle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her ne kadar çok sık yorum gelse de çoğunun cevabı içeriğin içerisinde bulunmakta.

Telefondan (Phone' dan yaparken bir kaç kez hata aldık ama internet bağlantısını değiştirerek çözdük) Facebook uygulamasını açınız. Facebook hesabınızdan Zaman Tüneli, Haber Kaynağı veya Facebook sayfanıza tıklayınız. Yayınla yazısına dokunup bir açıklama girip canlı yayına geç seçeneğine dokununuz. Yayını durdurmak için bitir yazısına dokunun.

Yayın şuan için 90 dakikadan fazla olamaz. Ama kısa süre sonra 24 saat canlı yayın yapılabilecek.  Yayınınız bittiği zaman canlı yayın videosu zaman tünelinizde kalır. 

Facebook canlı yayında kişi engelleme

Yayında bir izleyiciyi engellemek istiyorsanız, yorum yapan kişinin yorumu yanında yer alan profil simgesine dokunup "Engelle" seçeneğine dokununuz. Aynı şekilde engelleme yaptığınız kişinin engellemesini kaldırabilirsiniz. 

İşlem esası normal hesap engelleme olarak gerçekleştirmekte. Ayrıntılı işlem şöyle;

  • Uygulamayı açıyorsunuz ve alttaki çizgiyle devam ediliyor
  • Ayarlar gizlilikle üstüne dokunup açılacak ayarlara geçiniz
  • Engelle kısmından işlem yapınız

Facebook canlı yayında kişi engelleme izleyici engellemek

Engelleme hatası alırsanız oturumu kapatıp tekrar hesap girişi yapıp yeniden deneyiniz. Birde başka cihazlardan deneyebilirsiniz. İnternette kısıtlı profilde kullanılıyorsa sorun olabilir.

Herhangi bir sebepten bir problem yaşıyorsanız daha önce bildirimle alakalı haberimizi yazı sonunda öneriler alanına ekledik. İçeriğinde çok sayıda bildirime yer verdik. Lakin gerçekte bir durum var mıdır diyerek araştırma yapılmasını öneriyoruz. Sonrasında başka cihazlardan, hesaplardan ve profilde bir şeyleri değiştirebiliyor musunuz diye kontrol etmenizi önermekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 01:14