Facebook cep telefonu onaylama

Facebook hesabınızı oluştururken veya daha sonra e-posta adresinizi, cep telefonun numaranızı değiştirdiğinizde nasıl onaylayacağınızı bu haberimizde yer vereceğiz.

Faceboook hesabınızı oluştururken üyeliğinizi tamamlayabilmeniz için e-posta ve cep telefon numaranızı onaylamanız gerekmektedir. Facebook bu hesaba tanımlamış olduğunuz e-posta ve cep telefonun sizlere ait olup olmadığını bu yöntemle kontrol etmektedir. Facebook üyeliğiniz sırasında vermiş olduğunuz bu bilgi ileride hesabınızı kurtarmanız da sizlere çok yardımcı olacaktır. Çünkü her geçen gün etrafımızda facebook hesabı çalınmış bir kişi görebilmekteyiz.

Facebook hesabı çalınan kişilerin başlarına gelenler hiç de hoş şeyler olmuyor. Hesabı başkaları tarafından çalınan kişiler yakınları tarafından aranarak bu tarz söylemleri nasıl söyledin diye uyarılmaktadır. Sizin adınıza duvarınıza hoş olmayan cümleler yazabilirler veya yine sizin adınıza sevdiklerinizden borç para, kontör gibi maddi anlamda bir şeyler isteyebilirler. Bunların dışında kanunsuz bir iş yaparsalar başınız emniyet güçleri ile belayada girebilir. Bundan dolayı Facebook hesabınızın çalınmaması için bütün önlemleri alınız. Bu önlemlerden biride hesabınıza cep telefon numarası tanımlamanızdır. Eğer tanımlamadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek tanımlayınız.

Facebook cep telefonu onaylama

  • Facebook hesabınıza yeni bir cep telefon numarası tanımlamak istiyorsanız veya var olan numaranızı kaldırmak istiyorsanız ilk olarak yapmanızı gereken facebook hesbınıza giriş yapmaktır.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok simgesine tıklayınız.
  • Ok simgesine tıkladıktan sonra karşınıza açılır bir menü gelecektir. Bu menüde facebookla ilgili işlemlerinizi yapacağınız bir çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içerinde yer alan Ayarlar yazısına tıklayınız.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda facebook sizlere yeni bir ekran açacaktır. Bu bölümde facebook hesabınız ile ilgili bütün ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra sağ tarafta yer alan menüden mobil yazısına tıklayınız.
  • Mobil ayarları başlığı altında bir sayfa açılacaktır. Ekranın sağında yer alan Bir başka cep telefonu numarası ekle yazısına tıkladığınızda yeni bir numara ekleyebilirsiniz. Ayrıca ekranda görünen numaranın yanında bulunan kaldır yazısına tıkladığınızda tanımladığınız numarayı silebilirsiniz.
  • Bu işlemleri bitirdikten sonra gelen onay kodunu ekrana yazınız.

Bu bölümde anlatılanları aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Facebook hesabında cep telefonu onaylama


Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 03:20