Facebook "çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene"

iPhone ve Android telefondan Facebook uygulamasında Facebook çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene hatası nedeniyle hesabınıza giriş yapamıyorsanız kesin çözümü bu haberimizde ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabına girdiğinizde çok sık deneme yaptınızı ve sonra tekrar denemeniz gerektiğini belirten bir uyarı ile karşılaştınız mı? Çok sık deniyorsunuz hatası genelde yanlış şifre denemesi, tarayıcı kaynaklı, sık sık giriş yapma nedeniyle ve geliştirici kaynaklı sıkıntılardan olabiliyor. Hesabıma giremiyorum için çözüm önerisi almakisteyenler önce gerekli kontrolleri yapması gerekmekte.

Mozilla, Safari, İnternet Explorer ve Chrome’ de bu sorunla karşılaşanlar tarayıcı geçmişini temizlesin. Aşağıda genel öneri adımlarından sonra duruma göre yorum bırakabilirsiniz.

Alınan uyarı daha sonra bir engellemeye dönüşebilir. Bundan dolayı yapılacakların dışında farklı işlemler denemeyiniz. İsterseniz ilerleyen bir zamanda tekrar kontrol edersiniz.

İlk kontrol için;

 • Başka bir internetle denenebilir.
 • Farklı bir kaç cihazla test etmenizde fayda var.
 • Modemim yeniden başlatılması.
 • Çevredeki kişilerde de bu sıkıntı var mı sorunuz.

Facebook çok sık deniyorsun çözümü

 • Başkalarında da aynı sorun var mı kontrol ediniz. Sorun bölgesel olabilir. Bazı kullanıcılarda görülebilir.
 • Taryıcı geçmişini siliniz. Geçmiş tüm zamanları kapsasın.
 • Bilgisayarı kapatıp açınız. Cep telefonu kapatıp açınız.
 • Modemi kapatıp açınız. Telefonun internet bağlantısı kapatıp açınız.
 • DNS adresleri ile giriş yapmayı deneyiniz.
 • VPN ile giriş deneyiniz.
 • Facebook iletişim formunu doldurunuz. İletişim adresi: facebook.com/help/contact/357439354283890

Not: DNS tanımlaması yaptıktan sonra telefonlarda telefonu kapatıp açınız. Bilgisayarlarda modemi kapatıp açınız. Android telefonda yine aynı adımlarla tarayıcıyı temizleyiniz. Ya da uygulamalardan Chrome bulup temizleyin. iPhone Safaride ise ayarlardan Safari’ ye tıklayıp silebilirsiniz.

Chrome tarayıcı temizleme adımları

Tarayısının üst tarafında 3 noktaya tıklayıp, açılanlardan “geçmiş” seçeneğine tıklayın. Yine aynı seçeneğe tıklayıp sol kısımdaki “tarama verilerini temizle” bölümüne giriniz. Üstteki zaman aralığını tüm zamanlar olarak seçiniz. Sonra verileri temizle seçeneği ile geçmiş kalıntıları siliniz. İsterseniz gelişmiş seçeneği ile bazı seçenekleri de ekleyerak işlem yapabilirsiniz.

Tarayıcı geçmişini isterseniz de Ctrl, Shift ve Delete tuşlarına aynı anda basarak temizleyebilirsiniz.

Facebook "çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene"

çok sık deniyorsun nedir

aşırı deneme nedeniyle engel

Bunun dışında tarayıcı sıfırlanmasını öneriyoruz. Özellikle virüslü uzantılar tarayıcıya bulaşmışsa temizlemede önemli rol oynayabiliyor. En azından uzantıya ulaşmayı sağlayabiliyor. 


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:26