Facebook e-posta şifresini unuttum sıkıntısı

Facebook' ta kullanılan e-posta hesabının şifresini unuttum diyen kullanıcılar acaba ne yapmalıyım şeklinde yardım isteyebiliyorlar. Çözüm için kurtarma olmayabiliyor.

Facebook e-posta şifresini unuttum sıkıntısı
müşteri hizmetleri

Facebook, kişilerin başka kişiler ile iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal medya türüdür. 4 Şubat 2004 yılında kurulmuş olan ve Harvard 2006 yılı öğrencileri tarafından oluşturulmuştur. Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı bir sosyal ağ haline gelmiştir. Çoğu insan Facebook hesaplarını ya da şifrelerini unutmaktadır. Bu yüzden şimdi şifresi ve e-postası unutulan hesap nasıl geri alınır onu inceleyeceğiz.

Öncellikle yazılanlar bilgilendirme için yazılmış ve öneri olarak denenebilir. Kesin çözüm için internette biz kurtarırız diyenlere dikkat ediniz. Çoğu dolandırıcı veya farklı hesaplarınızdan da olmanıza neden olabilirler. Yasal taleplerde mahkeme yoluyla uzunda süre bir ihtimal dönüşler olacaktır.

Facebook mail şifresini unuttum sorunu

Burada iki üç şekilde sıkıntıyla karşılaşılan hesapla görüyoruz. Kimisi rastgele bir mail adresini yazıp hesap açarken, başka biri ise bir yakının hesabını kullanabiliyor. Diğer bir durum ise uzun yıllar önce açılan mail adresinin şifresinin unutulması. Hatta daha ileri gidende oluyor ve bu adresi de unutabiliyor.

Bazı servislerin iletişim destek hizmeti için geri dönüşler kolayken çoğunda çok zor olabiliyor. Sizinle alakalı doğru bir seçenek bulamadığınızda ise farklı bazı bağlantılar üzerinden yanıt veilmeyebiliyor. 

Gmail kullanıcıları için kapatılan hesap ve kurtarma gibi kullanılan bazı bağlantıların yer aldığını belirtelim. Bunla alakalı hazırladığımız Google iletişim haberinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Hotmail içinde support.microsoft.com/tr-tr/contactus bağlantısına bakınız.

E-posta hesabını kurtarmaya çalışacaklar için eğer çözüm sağlanmazsa aşağıdakileri uygulayınız. 

Facebook' ta mail ile giriş yapamayanlar için;

  1. Önce aktif olarak kullanılan hesabını arkadaşımızın hesabı üzerinden profile girilip Facebook kullanıcı adı kopyalanır.
  2. Kopyalama işlemini yaptıktan sonra arkadaşınızın Facebook çıkış yaparak kopyalamış olduğumuz kullanıcı adını Facebook adını giriyoruz.
  3. Daha sonra e-posta adresi ve Facebook hesabınıza bağlı cep telefonu numarasını bilmiyorsanız bunlara erişimi yok mu linkine tıklıyoruz.
  4. Karşımıza gelen sayfayı geçebilmek için e-postama erişemiyorum sekmesine tıklıyoruz.
  5. Karşınıza gelen ekranda ise Facebook hesabınız üzerinde kullanmamış olduğunuz e-posta adresini girmelisiniz.
  6. Eğer e-posta adresiniz yoksa yeni bir mail hesabı alarak işleminize devam etmelisiniz.
  7. Mail hesabımızı iki kutucuğa da yazdıktan sonra devam diyebiliriz.
  8. Daha sonra ise Facebook size ait kimlik bilgilerinizi ister. Ayrıca kimlik kartınızın fotoğrafını da istemektedir. Kimlik fotoğrafımızı yükleyip bilgileri girdikten sonra tamam butonuna tıklayın.
  9. Bu işlemlerden sonra Facebook talebimizi almış olacaktır ve yeni girmiş olduğumuz mail adresi aracılığı ile bize hesabımız hakkında bilgi verecektir.
  10. Son olarak sosyal ağ uygulamasının yardım sayfaları için Facebook iletişim içeriğimize bakınız.

Facebook e-posta şifresini unuttum sıkıntısı

Sosyal ağlarla ilgili mahkeme süreçleri çoğunlukla kanıt amaçlı taleplerde tercih edilmekte. Parolamı unutum diye bir talep dikkate alınacağını düşünmüyoruz. Bunu neden yazdığımıza gelince, eskiden beri çok azda olsa bazılarının erişim yapamadığı hesap için ilgili ağ için yasal bir süreç başlatacağını yazması. 

Başvurulduğunda alınan cevap ne olur? Çoğunlukla takipsizlik kararı çıkmakta. Malum çok sayıda dosya varken bu tarz işlerle uğraşacak bir mahkeme olacağını düşünmüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 11:17
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri