Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırı

Facebook "Gönderin topluluk standartlarımıza aykırı olduğu için sadece sen görebilirsin" ve "Bu gönderi spam içeriklere ilişkin topluluk standarlarımıza aykırıdır" ne demek?

Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırı
müşteri hizmetleri

Sosyal ağların farklı farklı hata mesajları oluyor. Bazen oluşan bir hata kullanıcının yaptığı bir yanlış sonucu ortaya çıkarken, bazende uygulamanın sisteminde görülen beklenmedik hatalardan oluşabiliyor. Bu yazıda paylaşılan gönderilerde çıkan bir uyarıya değinmek istedik.

Facebook paylaşım yaptım ama yaptığım paylaşım görünmüyor diyeniniz var mı? Bir kaç kez aynı paylaşımı yaptığınızda sonuç aynı ise paylaşılan içerikle alakalı bir sorun var. Örnek görsel paylaşımında yayınlamaya çalışılan paylaşımın topluluk standartlarına aykırı olduğundan bahsetilmekte. Gönderinin incelenmesi için talep gönderdiğinizde tarafınıza dönüş yapılacağı belirtiliyor. Haklı veya haksız dahi olsanız ne yazık ki hızlı bir dönüş olmuyor. Gün içerisinde hiç olmadığını belirterek bir zaman kavramı bulunmamakta.

Facebook spam içerik olarak neyi algılıyor ki?

Açılan etiket, paylaşılan URL, uygunsuz bir kelime ve ithamlar buna neden olabiliyor. Birde kişisel bilgilerin izinsiz yayınlanması da bu kategoriye giriyor. Açmak gerekirse kullanıcılara rahatsız verilecek tüm paylaşımlar.

Bu uyarıyla karşılaşanlar itiraz talebini gönderip bir kaç gün beklemesi gerekebilir. Ya da gönderileni düzenleyip yeniden paylaşılabilir. Ama unutmamanız gereken aynı tarzta paylaşımlarda ısrarlı olmamanız. Aksi takdirde farklı ceza ile karşılaşabilirsiniz. Örnek 1 hafta, 1 ay veya 1 yıl paylaşım yasağı, beğeni yasağı veya takip gibi...

Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırıFacebook paylaşım görünmüyor

Facebook paylaşım görünmüyor veya paylaşım yapamıyorum diye yazanlara cevap olarak paylaşım engeli gelmiş olabilir. Detayına bakmak için aşağıdaki çan yani bildirimler simgesine dokunarak gelen uyarı var mı diye inceleyin.

müşteri hizmetleri