Facebook hesabına e-posta ekleme

Facebook kullanıcıları hesaplarına e-posta adresi eklemek veya hesaplarındaki e-posta adresini kaldırmak, değiştirmek için haberimizde yayınlayacağımız adımları uygulayabilirler.

Facebook kullanıcılarının yaşadığı bir sorunu bu haberimizde çözmeye çalışacağız. Facebook kullanıcıları zamanlar hesaplarına ait bazı bilgileri değiştirmek isterler. Bazen bu isteğe dayalı olabildiği gibi bazende zorunlu olabilmektedir. Bazen mail adreslerimiz başkaları tarafından ele geçirilebilir. Email adresiniz eğer çalınmışsa çalan kişiler bu adresinize tanımlı bütün üyeliklerinizide ele geçirebilirler. Çünkü herhangi bir siteye üye olduğunuzda veya sosyal medya uygulamalarına kaydolduğunuzda email adresi zorunlu olarak sizden  istenmektedir. Bu mail adresini sallayarak yazamıyorsunuz. Çünkü üyelik hesabınızın aktif olabilmesi için genellikle siteler bu mail adresinize onaylama bağlantısı göndermektedirler. Eğer bu bağlantıya tıklamazsanız hesabınız açılmamaktadır.

Peki var olan mail adresimi değiştirmek istersem ne yapmalıyım. Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Facebook e-posta ekleme

Facebook hesabınıza bir e-posta adresi eklemek veya hesabınızdaki bir e-posta adresini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 1. Facebook adresini web tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne yazar enter tuşuna basınız. Karşınıza gelen ekranda yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümlerini doldurarak giriş tuşuna basınız.
 2. Facebook hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede yer alan aşağı doğru olan ok simgesine tıklayınız.
 3. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza açılır menü gelecektir. Açılır menü içerisinde belli başlı en çok kullanılan facebook işlemlerini göreceksiniz.  Bu açılır menü içerisinde yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
 4. Ayarlar bölümüne tıkladığınızda ise bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Sol tarafta yer alan seçenekler içerinde ilk sırada yer alan Genel yazısına tıklayınız.
 5. Açılan bölümde iletişim yazısının karşısında kullandığınız e-posta adresi bulunacaktır. Değiştirmek veya kaldırma istediğinizde karşısında yer alan Düzenle yazısına tıklayınız.
 6. Başka bir iletişim bilgisi ekle yazısına tıklayarak yeni e-posta adresinizi giriniz.
 7. Değişiklikleri Kaydet yazısına tıklayarak girmiş olduğunuz e-posta adresinizin aktif olmasını sağlayınız.
 8. Son olarak sistem yaptığınız işlemin güvenliği için sizden facebook hesabınıza ait şifreyi girmeniz istenecektir.
 9. Gönder tuşuna bastığınızda işleminiz bitecektir.

Facebook hesabına e-posta ekleme


  Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 12:53