Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi

Hesaba girerken Facebook şüpheli hareketler tespit edildi hesabın güvenlik önlemi nedeni geçici bir süre durduruldu yazmakta. Burayı aşmak için yazıdaki URL ve sayfaya bakın.

Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi
müşteri hizmetleri

Facebook' ta şüpheli hareketler tespit edildiğini belirten veya hesabın güvenlik nedeniyle geçici bir süre durduruldu şeklinde hata alan kullanıcılar çözüm yazımızda. Zaman zaman kronik şekilde çıkan hataların bazı dönemler ismi değişebiliyor. Sonu baş veya tamamı değişiyor ama sıkıntı aynı kalıyor. :)

Facebookta hesabında şüpheli hareketler tespit edildi şifrenizi değiştiriniz uyarısı ne demek? "Hesabın bir güvenlik önlemi olarak geçici bir süre için durduruldu hatası" şeklindeki uyarının en büyük nedeni hesap çalınması veya çalınma teşebbüsü. Direk biri hesabımı çalmaya çalışıyor diye paniklemeyin, belki de farklı cihaz ve yerlerden giriş yapıldıysa şüpheli olarak görülebilir.

Örnek cihazınızda vpn kullanıyorsunuz ve ülke Türkiye dışında görüldüğü için şüphe arz edebiliyor. İlk zamanlar direk bir müdehale edilmezken zamanla hesabın doğrulanması istenilebiliyor.

Facebook şüpheli heraketler tespit edildi başvurusu 

  • facebook.com/help/contact/295309487309948
  • facebook.com/help/contact/255904741169641

Bu hata bazen çok fazla yanlış şifre denemesinden bazende başka ip adreslerinden giriş denemesi kaynaklı olabiliyor. Bazende hesap çalma girişimleri sebebi ile güvenlik önlemi alınarak hesap kilitleniyor. Yukarıdaki iletişim formunu kullanınız ve alternatif olarak bilgisayardan da girmeye çalışınız.

Farklı yerlerden özellik yurtdışından hesap girişi gibi durumlar bu soruna yol açar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için tüm güvenlik seçeneklerini doldurunuz. Gerekli yönergeleri takip ediniz ve bir ihtimal kimlik istenebilir. Birde resimli kod doğrulamasından geçilmesi istenilebilir.

Şunlara kulak veriniz:

  1. Sık denemeler farklı sorunlara yol açabilir. Bekleyip görmeniz daha hayırlı olabilir.
  2. Farklı cihazlarla sık sık giriş çıkışlar sorun çıkarabilir.
  3. İnternet ağlarına fikkat edilmesi gerekiyor. Güvenli görülmeyen ağlar ve cihazlar engel çıkarır.
  4. Profildeki bilgilerin doğru olması önerilir. Sık değiştirme yine şüphe getirir.
  5. Virüslü sistemler girişleri kısıtlar.
  6. Tarih ayarlarının yanlış göstermesi giriş sorunu çıkarabilir.

Uyarı olarak bir diğer terimde Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi yazımızı da okuyun.

Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 01:53