Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama telefonu kaybettim

Bir önceki haberde hazırlamış olduğumuz Facebook' ta iki faktörlü kimlik doğrulama işlemi bu yazıda ise cep telefonu arızalandı veya hat kapandı yani telefon numarası kapatıldığında ne yapılmalı?

İki faktörlü kimlik doğrulaması nedir yine kısa bir değinelim. Bazı uygulamalarda ve hesaplarda ek bir güvenlik için kullanılan yöntemdi. Yani şifreden sonra ekrana 6 haneli doğrulama kodunun istenmesi. Bu kod daha önce bu yönteme eklenen telefon numarasına SMS olarak gitmekte.

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama açıldığında hat kapatıldığında hesaba nasıl girilir? Bu işte biraz zor bir işlem. Daha önce geçici giriş kodları almadıysanız Facebook iletişim formlarıyla destek istemeniz gerekecek. İlk olarak hesaba erişim yapamadığınızı belirten adımları yapmanız gerekiyor. Eğer alternatif çözüm açılmazsa aşağıda 2 başvuru adreslerini kullanarak Facebook iletişim kanalını açmaya çalışınız. Oldu ki bir türlü dönüş olmuyorsa  birden fazla aynı formları doldurup gönderiniz.

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama telefonu kaybettimFacebook 6 haneli kod gelmiyorsa çözümü

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama kapanmıyor

Bu yöntemi eklediğiniz cihaza ve telefon numarasına erişiminiz yoksa çok zor. Yani normal kanallarla kapatamazsınız. Facebook kodmatik kod gelmiyor telefonu kaybettim veya hattımı kapattım gibi sorunlarla gelen çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Yapılması gereken örnek telefon arızalandıysa formaz atılmadan veya yazılım atılmadan onarımın yapılması. Eğer cihazla bilgisayar arasına bağlantı yapılabiliyorsa yardımcı bir uygulama ile telefona gelen bildirim SMS mesajlarını görebilirsiniz.

Yinede durum aynı ise ikinci önerimimize geçiniz. Yani biraz aşağıya ininiz. 🙂

Facebook 6 haneli kod gelmiyorsa çözümü

Hat kapandı 6 haneli kodu alamıyorum kod gelmiyor ne yapmalıyım? Verdiğimiz iletişim kanalları işe yaramazsa hesabınız çalınmış gibi başvuru yapınız. Eğer size soracakları ve kimlik görüntüsü istenirse iletişim mail üzerinden açılacak. Bu kanal sorun çözülene kadar veya sizin vereceğiniz cevaplara göre açık tutulacak.

Facebook hesap doğrulama sorunu formu için https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524

Facebook giriş sorunları için form adresi https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890

Google Authenticator ve Duo mobile nedir? Her iki uygulamada telefon kurulu ise ekli telefon numarasıyla hesaba girişlerde sms yöntemiyle girişleri sağlar. Şifre girişi yapıldıktan sonra ekrana sizden 6 haneli sayılar istenir. İşte bu sayıları bu uygulamalar üzerinden alınır. Ekrana geçici olarak 6 haneli numara gelir ve kısa süre içerisinde değişir. Yani he bir kod geçici olarak aktiftir.

Hesaba erişim yapanlar için Facebook iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl kapatılır haberimizi incelemeyi öneririz.


Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:29