Facebook Messenger geçmişini silme

Facebook uygulamasında Facebook Messenger ile yapılan görüşmelerin nasıl silineceği ve Facebook Messenger'da yer alan bütün yazışmalarınızı bu yöntem ile temizleyebilirsiniz.

Andronova

Facebook mesenger uygulaması ile geçen zaman dilimlerinde göndermiş olduğunuz mesajlarınızı sonradan nasıl silebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. Çünkü facebook göndermiş olduğunuz bütün mesajlarınızı kayıt altına almaktadır eğer siz bu mesajları silmezseniz hesabınızla birlikte durmaya devam edecektir. Ayrıca Facebookta yer alan arşivleme özelliği mesajları silme anlamı taşımamaktadır. Arşivleme farklı bir işlevi yerine getirmektedir. Kısacası arşivlediğiniz mesajlar halen facebookta barınmaya devam etmektedir. 

Facebook şirketi kullanıcılarının yaptıkları işlemleri başarılı bir şekilde arşivlemektedir. Facebook kullanıcılarının bir birleri ile yaptıkları yazışmaları arşivlediğinden dolayı çok fazla uğraş sarfetmeden bu mesajlara ulaşabilirsiniz. Bu kadar kolay ulaşılabilen yazışmalar bazen kullanıcıların başını ağrıtabilmektedir. Bundan dolayı eğer yazmış olduğunuz bir şeyden dolayı sonradan pişmanlık duyduysanız bu özelliği kullanarak mesajlarınızı silebilirsiniz.

Facebook Messenger geçmişini silme

Facebook Messenger geçmişini silme

Facebook uygulamasında görünürde bir işlemi silmek ,istediğinizde aslında arşivleme yaptığınızı başta belirtmiştik. Facebook milyonlarca kullanıcısının yaptığı işlemleri silmek yerine arşivleme yoluna gitmektedir. Adeta facebook silme işlemini zorlaştırmaktadır.

Facebook uygulanmasında bir kişi ile yapmış olduğunuz bütün sohbetlerinizi kaldırmak için sağ üst kısımda yer alan X işaretine basmanız gerekmektedir. Bu sohbetinizin uzunluğuna bakmadan facebook işlem menüsünü karşınıza getirecektir. Fakat gelen menüde silme değil arşivleme seçeneği görünecektir. Eğer arşivlerseniz yine sol kenarda bulunan “daha fazla” seçeneğine tıkladığınızda bütün arşivlediğiniz sohbetler karşınıza çıkacaktır. www.andronova.net

Facebook sohbet geçmişini silme 

Peki biz sohbetlerimizi nasıl silebiliriz ? Aslına bakarsanız faebook istediği kadar silme işlemi zorlaştırsın birazdan da görebileceğiniz gibi sohbet geçmişini silmek hiç de zor değildir.

Bunu için sohbet kutucuğunu üstünde yer alan küçük çark simgesine tıklamanız yeterlidir.

Bu bölüme giriş yaptığınızda facebook bir çok seçenek sizlere sunacaktır. Fakat bizleri ilgilendiren iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar Dizilerini Sil ve İletileri Sildir.

Dizileri sil seçeneğini kullanırken dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü eğer bu seçeneğe tıklarsanız bir daha geri döndürülmemek şartıyla bütün sohbet geçmişiniz silinecektir. Kısacası bir daha kurtaramazsınız.

Son olarak ise sadece mesajlarınızın arasından silme yapmak isterseniz İletileri Sil seçeneğiniz seçiniz.


Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 01:10

Andronova