Facebook Messenger grup görüntülü görüşme başladı

Facebook Messenger grup görüntülü görüşme başladı. Yeniliklere önem veren şirketin daha önce yaptığı bireysel kullanımı şimdi gruplara açtı.

Andronova

Facebook, Messenger uygulaması için önemli bir çalışmayı hayata aldı. Çıkarılan ynei versiyonda çoklu görüntülü görüşme özelliğini getirildi. Tabi tüm cihazların şu an kullanımı mümkün müdür bilemiyoruz. Lakin toplu halede yayına alındığını söyleyebiliriz.

Görüşme simgesi bende çıkmıyor diyenlerin dikkat edecekleri şeyleri aşağıya ekliyoruz.

  1. Güncel versiyonu yüklediniz mi?
  2. Cihazınızın uyumlu olduğundan emin misiniz?
  3. Başka bir grupta denediniz mi?
  4. Başka cihaz ve hesapla test ediniz.
  5. Ceza almış olabilir veya geçici bir engel gelmiş olabilir.

Kısıtlamanın testini profil alanına girerek ilgili bilgileri değiştirmeye çalıştığınızda anlarsınız. Kayıt edilmiyorsa uyarı verir.

Facebook Messenger grup video çoklu görüntülü görüşme başladı

Facebook Messenger‘ da grup’ ta video sohbeti başlatmak için her hangi bir grup sohbetie girdiğinde ekrana kamera butonuna gelecek. Kamera simgesine dokunarak video görüşmesini başlatabilirsiniz.

Görüntülü görüşmede kullanıcılar aynı zamanda video yayında bulunan kişileri görebiliyor. Görüntülü konuşmada toplam 50 kişi aynı anda görüşebiliyor. Tabi donanımı çok iyi olan bir cep telefonu kullanmanız gerekebilir. Malum aynı anda çok sayıda kişiyle görüşürken ses ve video formatının alınması çok zor bir durum oluşturabilir.

Not olarak şuan için aynı anda sadece 6 kişinin görüntüsüne izin verebiliyor. Yani diğerleri sesle idare edecek. 6 Kişi ile aynı anda konuşmak bile zor bir durum oluşturabilir.

Aramanın yapılması ile ilgili içeriğmiz https://www.andronova.net/facebook-musteri-hizmetleri/facebook-messenger-grup-goruntulu-arama-nasil-yapilir-h854.html

Facebook Messenger grup görüntülü görüşme başladı


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 23:12

Andronova