Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook için Google' da arama yapanların çoğu 444 tarzı bir çağrı merkezi ve destek hattı aramakta. Bize göre iletişim için ulaşabilecekleri yöntem e-posta ve formlardır.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı
müşteri hizmetleri

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Hizmet nerede verilirse verilsin Türkiye çağrı merkezi var mı diye sorunlar oluyor. Hatta 444, 212 ve 0850 ile başlayan telefon numarası bakanlarda oluyor. Sosyal ağlarla ilgili şikayetleri iletmek için bir numara olmadığını belirterek yazımıza devam edelim. Yazının devamında Facebook müşteri hizmetleri iletişim e-posta adresleri yer almakta ve bu genel bir açıklama yazısıdır.

Facebook' u bazıları sanki internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. İnternette kopmalar oluyor veya internete giremiyorum diyerek şikayette bulunmayla karıştırılıyor. 

SORUNLAR için ' i arayıp yardım alabilirsiniz!

Bilgi olarak şunu belirtelim bazı hesap sahipleri hesaplarında yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceğini söyleyen paylaşımlarda bulunuyorlar. Ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye' de bir yeri yok. Bazı yerlerde 0850 veya 118 şeklinde telefon numarası gibi bilgiler olabiliyor. Bunlar resmi olmayan teknik danışma hatlarıdır.

Müşteri hizmetleri uyarısı

 1. Sosyal ağın telefonla destek verdiği bir hizmeti bulunmuyor.
 2. Önerdiğimiz danışmanlık hizmeti veren bir müşteri hizmetleri.
 3. Aşağıda yer alan Facebook e-posta ve şikayette kullanılan iletişim formları çoğunlukla en iyi başvuru seçenekleridir.
 4. Başvuru yaptık ama geri dönüş alamıyoruz ne yapsak diyenler aynı ve diğer formlarla ara ara tekrardan başvurmaları gerekiyor.
 5. Hesap açılırken kullanılan bilgiler daha sonra çok önemli olabiliyor. Bundan dolayı ne yazdığınıza dikkat ediniz.

Facebook iletişim

Facebook iletişim

Dediğimiz gibi Facebook' un Türkiye' de bire bir iletişim kanalı bulunmamakta. Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren destek hattı, sosyal medta ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Türkiye ve dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alaka sorunları aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatllarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook' un Türkiye' de her hangi bir destek hizmeti bulunmuyor. İsterseniz özel rehberlik hizmeti veren destek hattı aralabilir ya da Facebook yardım sayfasında yer alan kullanımdaki sorunlar, bağlantı sorunları, şifre kurtarmada yaşayan sıkıntılar, unutulan Facebook şifresini bulmak, şikayet etme ve buna benzer sorunlar için Facebook yardım bölümünden sorunu aratarak yardım alabilirsiniz. 

Facebook şikayet hattı

Facebook destek formları

Yukarıdaki Facebook iletişim formu ile hesabım çalındı, Facebook' ta sakıncalı hesap, grupları ve sayfaları şikayet etme, taklit yani sahte hesabı şikayet etme, biri sizin mail hesabınızı kullanarak hesap açmışsa, izinsiz fotoğraflarım kullanılıyor şikayeti, taciz, tehdit ve genel şikayetler için kullanılabilir. www.andronova.net

 • Giriş sorunu iletişim adresi: facebook.com/help/contact/357439354283890
 • Facebook iletişim adresleri: facebook.com/help/contact/274459462613911
 • Hesap doğrulama ve diğer sorunları bildirmek için ilgili adres: facebook.com/help/contact/283958118330524
 • Facebook mesajla etkinleştirme sorunu veya mesaj gelmiyorsa SMS alma sorunu için facebook.com/help/contact/352512044767949
 • Çalınan hesapların iletilmesi için facebook.com/hacked

Facebook e-posta adresleri

 • Hesap kapatılma sorunları: disabled@facebook.com
 • Genel talepler: info@facebook.com
 • Güvenlik için: privacy@facebook.com
 • Facebook yardım talebi: help@corp.facebook.com ve yardım bölümünü inceleyiniz.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook' un kısa bir tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde Mark Zuckerberg tarafından kurulduğu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları oldu. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kuruldu. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı. 

Facebook' a kaydolmak için ünüversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine açıldı. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisslerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook' un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15' e sahip.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için yola çıkılarak kuruldu. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen Facebook dünyaya açıldı.

Facebook, Alexa' ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. Eee internet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla Facebook hesabı bulunmakta.

Facebook sosyal paylaşım sitesi ile ilgili Türkiye' den destek almak isteyen kullanıcılar, müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışmıştır. Facebook çağrı merkezi veya Facebook destek hattı bulunmamaktadır. Teknoloji ve Facebook ilgili gelişmeleri takip edeceğiniz yardım sayfamızı incelemenizi öneririz.

Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası olmaz. Yani bu şekilde bir hizmetleri bulunmuyor! Sadece bazı şirketlerin rehberlik destek hizmeti vermekte olduğu çağrı merkezleri bulunuyor. Teknolojiyle, sosyal ağlarla ilgili sorular ve sorunlar için çözüm, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarıyla önerilen hattı aramanız. İsteyen sabit hattanda arayabilir. Haftanın yedi gününde ve istediğiniz saat diliminde ulaşabilirsiniz.

Facebook' ta bulunan sorunlardan bazılarına aşağıda yer verdik. Bazılarının çözümüne sitemizde yer verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel form ve mail adreslerle yardım alabilirsiniz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanır. Ama bazende 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor. 

Facebook, büyümesi ile büyük sorunları da yanında getirdi. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Dolandırıcılık, tehdit, şantaj ve boşanmalarda yanında çabası... 

Sitemizde bu konu dışında çok sayıda yardım konuları yer alıyor. Bunlar arasında önemli olan iki konu Facebook telefona onay kodu gelmiyor ve Facebook şifrem çalındı kurtarma haberlerini de inceleyiniz. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 00:27
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan güler
hakan güler - 22 saat Önce

Benimde 2 gün önce facebook 11 senedir kulandım hesabımı kapattı bu sitede bizim özgürlüğümüz yok mu arkadaş ben buna deliriyorum paylaşım yapma hakkımız yok mu yaptım toplum standartını aşmışım ne alaka ya kimseye hakaret yok devlete hakaret yok hükümete hakaret yok kendi çapımızda eğleniyoruz facebook beni mağdur etti hesabın içinde bütün resimler gitti

sema yılmaz
sema yılmaz - 7 gün Önce

mrb facem 12 şubatta kapandı her şey doğru ama yinede açılmıyor hiç bir yanıtta alamıyorum olumlu olumsuz bir yanıt gelmiyor ne yapmam gerek rica etsem yardımcı olur musunuz

Detay
Detay @sema yılmaz - 6 gün Önce

Hangi kanallar başvuruda bulundunuz?

Mahmut büyükyıldız
Mahmut büyükyıldız - 1 hafta Önce

Hesabım çalındı dolandırıcıların eline geçti ve kapatamıyorum olay savcılığa intikal edecek hesabımı kapatmak istiyorum

Yapılacak işlem
Yapılacak işlem @Mahmut büyükyıldız - 1 hafta Önce

Çalınan hesabın doğrulanması için istenilen bilgilere cevap verilirse işlem başlatırlar. Yazıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

zikri bayram
zikri bayram - 3 hafta Önce

merhaba facebook sayfam Kürtçe dondu tekrar Türkçeye nasıl dönderebilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi aksamlar

Facebook Türkçe yapma
Facebook Türkçe yapma @zikri bayram - 3 hafta Önce

Bilgisayardan bu.facebook.com/settings?tab=language adrese girip gerekli değişikliği yapınız.

İbrahim KARAKUŞ
İbrahim KARAKUŞ - 4 hafta Önce

Facebook marcetplease den ilan verdim 21 tl karşılığında 2 kez ikisindede 250-300 görüntülemeyi geçmedi 42 tl param boşa gitti konuyla ilgilenmenizi istiyorum halledilmezse tüketici hakem heyetine şikayette bulunacağım

Levent Saydam
Levent Saydam - 1 ay Önce

Bir arkadaşımızın duvarında paylaştığı videosu pc açıkken yeğeni tarafından yanlışlıkla siliniyor. videodan ziyade video beğenileri ve yorumlar önemlidir.bu silinen video ve yorumlar acaba zaman tüneline tekrar yüklenebilir mi? Bilgisayarlardaki gibi sistem geri yükleme belirli bir tarihe geri yükleme olabilir mi.

Bilgilendirme
Bilgilendirme @Levent Saydam - 1 ay Önce

Facebook' ta arşivleme bölümünde eğer son paylaşım varsa oradan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında video başka yerlerde paylaşılmış ise veya Google önbelleğin de duruyorsa ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yorumlar veya beğeniler geri gelmez.

Celal ağar
Celal ağar - 1 ay Önce

Ne zaman bir hesap açsam hiçbir paylaşım yorum falan yapmadan kapatılıyor bana bir yol gösterebilir misiniz

Sebebi
Sebebi @Celal ağar - 1 ay Önce

Önemli bir sebepten dolayı hesabınız kapatıldı ise tekrar açtığınızda tespit edilirse kapatılır.

şebnem yusufoglu
şebnem yusufoglu - 2 ay Önce

face çalındı kesinlikle mail ime facebook uma giremiyorum dolandırıcılık yapılmış savcılığa şikayet dilekçesi verdim hesabımı kapatmak veya geri almak istiyorum ama olmuyor lütfen...

Yapılacaklar
Yapılacaklar @şebnem yusufoglu - 2 ay Önce

Yazıda bulunan bağlantıların çoğuyla işlem yapılabilir. Aynı zamanda başvuru dilekçesini bu bağlantılardaki dosya ekleme kısmıyla facebook' a iletebilirsiniz.

Alev bilmez
Alev bilmez - 2 ay Önce

Benim adımla bir hesap açılmış bunu açan kişi esk..luk yapıyor ben evliyim ve akrabalar bu hesabı gören ben sanıyor ne yapabilirim nereye şikayet edebilirim.

Tekrarlanabilir
Tekrarlanabilir @Alev bilmez - 2 ay Önce

Yazı içerisinde iletişim bağlantıları var bunlarla şikayet edebilirsiniz. Bunun dışında savcılığa suç duyurusunda bulunmanız önerilir.

İlhan bahar
İlhan bahar - 2 ay Önce

Eşim rahmetli oldu ama hesabını kapatamıyorum bende hesabın mail adresini istiyor hesap adresini bilsem zaten ben silerim ne yapmak gerekiyor lütfen yardım 3 yıldır hesap acık

İlgili haberimizi okuyunuz
İlgili haberimizi okuyunuz @İlhan bahar - 2 ay Önce

https://www.andronova.net/facebook/vefat-eden-kisinin-facebook-hesabini-kapatma-basvurusu-h3535.html

nebahat ülker
nebahat ülker - 2 ay Önce

Senede bir kere hesabım kapatılıyor haksız yere yine kilitlendi her defasında kimlik fotokopisi gönderiyorum ortalıkta o kadar fake varken benimle uğraşmalarına anlam veremiyorum şimdide resim istediler gönderdim 1 haftadır hala resmi inceliyorlar bu facebook kişisel haklarımı ihlal ettiği için ben nereye kime şikayet edeceğim canı istedikçe hesap kapatılır var mı böyle bir şey

Züleyha Toptek
Züleyha Toptek - 2 ay Önce

Facebook hesabim kilitlendi bunun nedeni nedir. Ne zaman açılır.

Kilitleme uyarısı nedir?
Kilitleme uyarısı nedir? @Züleyha Toptek - 2 ay Önce

Açıklamasız

GamzeDinc
GamzeDinc - 2 ay Önce

Yedi yıl önce facemi dondurmuştum geçenlerde aktif olmuş arkadaşımdan öğrendim hesaba girmeye çalıştığımda güvenlik nedeni ile kilitledik kimlik onayı yapınız dedi kimliğimi paylaştım facebookdan dönüş geldi onay için teşekkürler süreci tamamlamak için linke tıklayınız diyor tıkladığım link geçersiz bağlantı uyarısı veriyor ne yapmalıyım?

Bilgisayarda ve telefonda aynı mı?
Bilgisayarda ve telefonda aynı mı? @GamzeDinc - 2 ay Önce

Yazıda doğrulama sorunu için kullanılabilecek bağlantılar var.

Cihat yoldaş
Cihat yoldaş - 2 ay Önce

Merhaba ben face üzerinden reklam veriyorum tanıtım yapıyorum normalde hesaptan ücret alıyordu şimdi hesap müsait olmasına rağmen hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler 0538 592...

bugra Kadir Gunes
bugra Kadir Gunes - 2 ay Önce

hesabimi ruslar hackledi sonra benden telefon numaramdan onay istedi ama telefon numarami degistirdigim icin onay veremedim sonra mailden sifre degistirme secenegi geldi sifremi degistirdim ama hala eski telefonumdan numaramdan onay istiyor ne yapmaliyim

Başvurunuz
Başvurunuz @bugra Kadir Gunes - 2 ay Önce

Yazıda numara sorunları için form bulunuyor.