Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook için Google' da arama yapanların çoğu 444 tarzı bir destek hattı aramakta. Bize göre sizin yapacağınız, Facebook iletişim için ulaşılabilecek e-posta ve formlara bakmanız.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı
müşteri hizmetleri

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Böyle bir hizmet nerede verilirse verilsin hep aynı soruyla karşılaşılır. Bize Türkiye çağrı merkezi üzerinden görüşmek istediklerini iletiyorlar. Daha önce 085053259 nolu numara ile ücretsiz bir hizmetimiz olmuştu. Şu an için reklamdaki bulunan numara üzerinden hizmet veriyorlar. Yazının devamında formlar ve e-posta adresleri yer almakta ve bu genel bir açıklama yazısıdır.

Facebook' u bazıları sanki internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. Neden hesabımı kapatıyorsunuz siz kim oluyorsunuz şeklinde başlayan çok fazla yazı görüyoruz. 

SORUNLAR için 11858' i arayıp yardım alabilirsiniz!

Bilgi olarak şunu belirtelim bazı hesap sahipleri hesaplarında yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceğini söyleyen paylaşımlarda bulunuyorlar. Ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye' de bir yeri yok. 

Facebook iletişim destek formları

Aşağıdaki URL' leri kullanarak talebinizi iletebilirsiniz ve eğer aradığınız konuyla alakası olan yoksa o zaman yaklaşık olan bir talebi tercih etmenizi öneriyoruz.

 • Giriş sorunlarıyla alakalı durumlarda facebook.com/help/contact/357439354283890
 • Tehdit ve uygunsuz görüntülerle alakalı facebook.com/help/contact/567360146613371
 • Hesabınızı doğrulamada sıkıntı çekiyorsanız facebook.com/help/contact/283958118330524
 • SMS gelmeme ve mobil eklemede sorun yaşayanlar facebook.com/help/contact/352512044767949
 • Hacklenen hesapların iletilmesi facebook.com/hacked
 • Koşulların karşılanamadığı durumların itirazı için facebook.com/help/contact/317389574998690
 • İptal olan hesapların görüşülmesi için facebook.com/help/contact/260749603972907
 • Fake hesaplar ve önemli şikayet durumlarında facebook.com/help/contact/295309487309948
 • Mahkumların hesaplarıyla alakalı başvurular facebook.com/help/contact/564493676910603

Facebook e-posta adresleri

 • disabled@facebook.com iptal edilen hesapların hakkında görüşmek isteyenler için kullanılmakta
 • info@facebook.com her türlü konuyla alakalı görüşmek için
 • privacy@facebook.com güvenlik tarafıyla alakalı durumlarda
 • help@corp.facebook.com yardım isteklerinin karşılanmasında kullanılıyor

Müşteri hizmetleri uyarısı

 1. Sosyal ağın telefonla destek verdiği bir hizmeti bulunmuyor.
 2. Önerdiğimiz danışmanlık hizmeti veren bir müşteri hizmetleri.
 3. Yukarıda yer alan e-posta ve şikayette kullanılan iletişim formları çoğunlukla en iyi başvuru seçenekleridir.
 4. Başvuru yaptık ama geri dönüş alamıyoruz ne yapsak diyenler aynı ve diğer formlarla ara ara tekrardan başvurmaları gerekiyor.
 5. Hesap açılırken kullanılan bilgiler daha sonra çok önemli olabiliyor. Bundan dolayı ne yazdığınıza dikkat ediniz.

Facebook iletişim

Dediğimiz gibi Facebook' un Türkiye' de bire bir iletişim kanalı bulunmamakta. Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren destek hattı, sosyal medta ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Türkiye ve dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alaka sorunları aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatllarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook şikayet hattı

Facebook' un kısa bir tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde M. Zuckerberg kurdu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları yer aldı. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kuruldu. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı. 

Çok eskiden kaydolmak için üniversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine açıldı. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisslerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook' un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15' e sahip.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için yola çıkılarak kuruldu. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen Facebook dünyaya açıldı.

Facebook, Alexa' ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. Eee internet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla Facebook hesabı bulunmakta.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Sosyal sitelerin genelinin Türkiye içerisinde herhangi yardım birimi yer almıyor. Bunu belirtmemize rağmen hala müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışanlar oluyor. Sadece bazı şirketlerin rehberlik adı altında destek hizmeti verdiği oluyor.

Bu ağda bulunan sorunlardan bazılarının cevabında ne gibi işlemlerin yapılmasına örnekler verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel formların kullanılması işinizi göreceğini düşünüyoruz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanır. Ama bazende 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor. 

Facebook, büyümesi ile büyük sorunları da yanında getirdi. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Sitemizde okuduğunuz içeriğimiz dışında çok sayıda bakarak işlem yapacağınız konularımız yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 03:20
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 8 ay Önce

Merhaba, help@corp.facebook. com adresine bir konuda danışmam gerekiyor da İngilizce mi yoksa Türkçe mi yazmalıyım?

Önerimiz
Önerimiz @Anonim - 8 ay Önce

İlk bakan bazı dillere desteği olan çalışan oluyor. Dil desteğine göre mail yönlendirme yapılıyor. Mail atarken İngilizce yazıp altına Türkçe olarak'ta ekleyebilirsiniz. Anlam karmaşası olabilecek bir konu ise...

Lal Eozay
Lal Eozay - 8 ay Önce

Merhaba hesabımı sildim fakat messenger açık bu nasıl oluyor?

Uyarı
Uyarı @Lal Eozay - 8 ay Önce

Hesabın tamamen silinmesi için 14 gün geçmesi gerekiyor. Bu süre içerisinde hesaba giriş yapılmaması gerekmekte.

EMİRHANGÜNER
EMİRHANGÜNER - 9 ay Önce

Ben yanlışlıkla hesabımı sildim geri nasıl alabilirim ne olur yardımcı olursanız sevinirim

Açmak için
Açmak için @EMİRHANGÜNER - 9 ay Önce

Hesabın tamamen silinmesi 14 gün dolduğunda gerçekleşir. Bu süre geçtiyse bir şey yapamazsınız geçmedi ise şifrenizle tarayıcıdan giriş yaparsanız açılır.

mehmet yılmaz
mehmet yılmaz - 11 ay Önce

Karşı taraf video çekmiş arkadaşlarına yollayacağım diyor ne yapmam lazım?

Çekilen video şikayeti
Çekilen video şikayeti @mehmet yılmaz - 11 ay Önce

Facebook' a iletseniz daha net bir çözüm olmaz. Sıkıntılı bir görüntü ise savcılık kanalına başvuru gerekiyor.

Mithat çam ber
Mithat çam ber - 12 ay Önce

Merhaba ben neden canlı yayına giremiyorum acaba

Daha fazla açıklama
Daha fazla açıklama @Mithat çam ber - 12 ay Önce

Nasıl bir durumla karşılaşıyorsunuz?
Telefon değiştirip denediniz mi?

Mustafa Akbaş
Mustafa Akbaş - 12 ay Önce

Derebayındır köyü orta Çankırı konumu neden Kastamonu görünüyor...?
Çankırı il değil mi plakası 18

Konum bilgisi
Konum bilgisi @Mustafa Akbaş - 12 ay Önce

İnternet bağlantı çıkışı olan il görünebilir.

Selim paksoy
Selim paksoy - 13 ay Önce

Benim adıma sahte hesap açılmış bilgisayar satışı falan yapıyorlar şikayetçiyim gereğinin yapılmasını arz ederim

Cem ertürk
Cem ertürk - 13 ay Önce

Üyelere özel grubumun linkini şimdiye kadar yorum yazan kişilere yolluyordum ve şimdiye kadar hiç bir şey olmuyordu ama şimdi kişilere yolladığım linkler facebook tarafından t.kurallarını aykırı diyerek siliniyor sebebi nedir?

Olası nedeni
Olası nedeni @Cem ertürk - 13 ay Önce

Birden çok şikayet almış olabilirsiniz. Paylaşılan içerikler sıkıntılı olmasa dahi çok fazla paylaşımdan insanlar rahatsız olup engelleme ve bildir yapabiliyor.

Han Mergen
Han Mergen - 13 ay Önce

Bir gazeteden haber paylaştım. Paylaşımı yapar yapmaz -sanırım algoritmalardan kaynaklı- paylaşımım müstehcen olduğu gerekçesiyle hesabım anında yasak aldı. Duruma itiraz ederek yeniden incelenmesini talep ettim. Yeniden incelendi ve paylaşımın topluluk standartlarına uygun olduğu bildirimi geldi. Ancak halen hiçbir paylaşım yapamıyorum, yorum yazamıyorum, beğeni yapamıyorum. 7 günlük bir yasakmış. Bu nasıl oluyor?

Meltem Bakır
Meltem Bakır - 13 ay Önce

Benim hesabımı eski nişanlım çalmıştı 3 yıl oluyor bir türlü alamadım geri ve şu an evliyim ve eşimle hep kavga ediyoruz bu yüzden eski n. bizim fotoları paylaşıp üstüne yazılar yazmış ve millette görüyor ben 2 tane hesabım var bunları da geri almak istiyorum facebook bana yardım edin boşanma aşamasına geldim bebeğimizde var.

Çözüm üretmek için
Çözüm üretmek için @Meltem Bakır - 13 ay Önce

Hesap kimin bilgileriyle açıldı?
Gerçek bilgilerle mi açıldı?
Hangi mail üzerine?

Metin Alp Bozoklu
Metin Alp Bozoklu - 13 ay Önce

Doğum tarihimdeki yılı gizlemek isterken, yanlış bir hamle sonucu hesaplarım kilitlenmiştir. Bu yanlış anlamayı düzeltmek için Nüfus Müdürlüğünden aldığım fotoğraflı, onaylı nüfus kimliğimi defalarca ibraz etmeme rağmen, hesabımdaki kilitleri bir türlü kaldırmadınız. Doğum yılımı yanlış girdim ve yanlış girer girmez hesaplarımı anında kilitlemeyi çok iyi biliyorsunuz. Onaylı Kimlik Kartımı ibraz etmeme rağmen, ama kilidi kaldırmayı bir türlü bilmiyorsunuz. Sosyal medya hesaplarım açılmasını, gereğinin yapılmasını arz ederim. Metin Alp ... Yaş 54

hakan güler
hakan güler - 1 yıl Önce

Benimde 2 gün önce facebook 11 senedir kulandım hesabımı kapattı bu sitede bizim özgürlüğümüz yok mu arkadaş ben buna deliriyorum paylaşım yapma hakkımız yok mu yaptım toplum standartını aşmışım ne alaka ya kimseye hakaret yok devlete hakaret yok hükümete hakaret yok kendi çapımızda eğleniyoruz facebook beni mağdur etti hesabın içinde bütün resimler gitti

sema yılmaz
sema yılmaz - 1 yıl Önce

mrb facem 12 şubatta kapandı her şey doğru ama yinede açılmıyor hiç bir yanıtta alamıyorum olumlu olumsuz bir yanıt gelmiyor ne yapmam gerek rica etsem yardımcı olur musunuz

Detay
Detay @sema yılmaz - 1 yıl Önce

Hangi kanallar başvuruda bulundunuz?

Mahmut büyükyıldız
Mahmut büyükyıldız - 1 yıl Önce

Hesabım çalındı dolandırıcıların eline geçti ve kapatamıyorum olay savcılığa intikal edecek hesabımı kapatmak istiyorum

Yapılacak işlem
Yapılacak işlem @Mahmut büyükyıldız - 1 yıl Önce

Çalınan hesabın doğrulanması için istenilen bilgilere cevap verilirse işlem başlatırlar. Yazıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

zikri bayram
zikri bayram - 1 yıl Önce

merhaba facebook sayfam Kürtçe dondu tekrar Türkçeye nasıl dönderebilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi aksamlar

Facebook Türkçe yapma
Facebook Türkçe yapma @zikri bayram - 1 yıl Önce

Bilgisayardan bu.facebook.com/settings?tab=language adrese girip gerekli değişikliği yapınız.