Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook için Google' da Türkiye telefon numarası, 444 çağrı merkezi destek hattı ve müşteri hizmetleri şikayet iletişim numaraları arayanlar için genel bir açıklama.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı
müşteri hizmetleri

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Hizmet nerede verilirse verilsin Türkiye çağrı merkezi var mı diye sorunlar oluyor. Hatta 444, 212 ve 0850 ile başlayan telefon numarası bakanlarda oluyor. Sosyal ağlarla ilgili şikayetleri iletmek için bir numara olmadığını belirterek yazımıza devam edelim. Yazının devamında Facebook müşteri hizmetleri iletişim e-posta adresleri yer almakta.

Facebook' u bazıları sanki internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. İnternette kopmalar oluyor bazende internete giremiyorum diyerek şikayette bulunmayla karıştırılıyor. 

Bilgi olarak şunu belirtelim bazı hesap sahipleri hesaplarında yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceğini söyleyen paylaşımlarda bulunuyorlar. Ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye' de bir yeri yok. Bazı yerlerde 0850 veya 118 şeklinde telefon numarası gibi bilgiler olabiliyor. Bunlar resmi olmayan teknik danışma hatlarıdır.

Facebook iletişim

Facebook iletişim

Dediğimiz gibi Facebook' un Türkiye' de bire bir iletişim kanalı bulunmamakta. Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren Destek Hattı, sosyal medta ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Türkiye ve dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alaka sorunları aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatllarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook' un Türkiye' de her hangi bir destek hizmeti bulunmuyor. İsterseniz özel rehberlik hizmeti veren destek hattı aralabilir ya da Facebook yardım sayfasında yer alan kullanımdaki sorunlar, bağlantı sorunları, şifre kurtarmada yaşayan sıkıntılar, unutulan Facebook şifresini bulmak, şikayet etme ve buna benzer sorunlar için Facebook yardım bölümünden sorunu aratarak yardım alabilirsiniz. 

Facebook şikayet hattı

Facebook destek hattı

Yukarıdaki Facebook iletişim formu ile hesabım çalındı, Facebook' ta sakıncalı hesap, grupları ve sayfaları şikayet etme, taklit yani sahte hesabı şikayet etme, biri benim mail adresimle hesap açmış e-posta adresimi kullanıyor, izinsiz fotoğraflarım kullanılıyor şikayeti, çocuk hesabı şikayet etme, taciz, tehdit şikayeti ve genel şikayetler için kullanılabilir. www.andronova.net

  • Giriş sorunu iletişim adresi: facebook.com/help/contact/357439354283890
  • Facebook iletişim adresleri: facebook.com/help/contact/274459462613911
  • Hesap doğrulama ve diğer sorunları bildirmek için ilgili adres: facebook.com/help/contact/283958118330524
  • Facebook mesajla etkinleştirme sorunu veya mesaj gelmiyorsa SMS alma sorunu için facebook.com/help/contact/352512044767949

Facebook e-posta adresleri

  • Hesap kapatılma sorunları: disabled@facebook.com
  • Genel talepler: info@facebook.com
  • Güvenlik için: privacy@facebook.com
  • Facebook yardım talebi: help@corp.facebook.com ve yardım bölümünü inceleyiniz.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook' un kısa bir tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde Mark Zuckerberg tarafından kurulduğu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları oldu. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kuruldu. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı. 

Facebook' a kaydolmak için ünüversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine açıldı. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisslerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook' un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15' e sahip.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için yola çıkılarak kuruldu. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen Facebook dünyaya açıldı.

Facebook, Alexa' ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. Eee internet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla Facebook hesabı bulunmakta.

Facebook sosyal paylaşım sitesi ile ilgili Türkiye' den destek almak isteyen kullanıcılar, müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışmıştır. Facebook çağrı merkezi veya Facebook destek hattı bulunmamaktadır. Teknoloji ve Facebook ilgili gelişmeleri takip edeceğiniz yardım sayfamızı incelemenizi öneririz.

Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası olmaz. Yani bu şekilde bir hizmetleri bulunmuyor! Sadece bazı şirketlerin rehberlik destek hizmeti vermekte olduğu çağrı merkezleri bulunuyor. Teknolojiyle, sosyal ağlarla ilgili sorular ve sorunlar için çözüm, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarıyla önerilen hattı aramanız. İsteyen sabit hattanda arayabilir. Haftanın yedi gününde ve istediğiniz saat diliminde ulaşabilirsiniz.

Facebook' ta bulunan sorunlardan bazılarına aşağıda yer verdik. Bazılarının çözümüne sitemizde yer verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel form ve mail adreslerle yardım alabilirsiniz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanır. Ama bazende 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor. 

Facebook, büyümesi ile büyük sorunları da yanında getirdi. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Dolandırıcılık, tehdit, şantaj ve boşanmalarda yanında çabası... 

Müşteri hizmetleri dışında sitemizde çok sayıda yardım konuları yer alıyor. Bunlar arasında önemli olan iki konu Facebook telefona onay kodu gelmiyor ve Facebook şifrem çalındı kurtarma haberlerini de inceleyiniz. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 01:40
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Firdevs Arslan
Firdevs Arslan - 10 saat Önce

Hesabim kapatildi form doldurdum geri dönüş olmadi geri ne zaman acilacak facebookum

Birden fazla başvuru yapılabilir
Birden fazla başvuru yapılabilir @Firdevs Arslan - 10 saat Önce

Bunun bir cevabı olamaz. Başvuru yapılan yer zorunlu hizmet verilen bir yer değil. Yoğunlukları ve dikkatlerine göre değişir. Aralıklı başvuru yapabilirsiniz.

Gülçin şen
Gülçin şen - 1 hafta Önce

İyi günler Facebook ve istigram hesabım çalındı ve bu konuyla ilgili hiç birşey bilmiyorum vede benim adıma arkadaşlarıma mesaj yollayarak onlardan para istiyormuş bu konuyla ilgili ne yapabilirim

Fırat
Fırat - 1 hafta Önce

Facebook sorunları çözmek hakkında bilgi

Müjgan pala
Müjgan pala - 3 hafta Önce

Hasret nur pala isimli hesabı şikayet ediyorum kapatmıyorsunuz

İsmet ilhan
İsmet ilhan - 3 hafta Önce

Facebook şifre yenilemek istiyorum ama numaram doğru oldu halde telefonuma kod gelmiyor

İlgili habere bakın
İlgili habere bakın @İsmet ilhan - 3 hafta Önce

Kod gelmeme yazımıza bakın.

Gûlizar turak
Gûlizar turak - 1 ay Önce

Ya fesbukta çok sahte hesaplar var insanları kullaniyorlar rica ediyorum kapatın sahte hesapları lütfen

talat akıl
talat akıl - 1 ay Önce

Adıma bir sayfam vardı sayfadan atıldım sayfa aktif ama yönetici yok biri bana yardım etsin

Sayfamdan yönetici iznim alındı
Sayfamdan yönetici iznim alındı @talat akıl - 1 ay Önce

Çalındı şeklinde başvuru da bulunun ve yazıdaki bağlantıları kullanın.

Zeki alabaş
Zeki alabaş - 2 ay Önce

Bana face den sms mesajları geliyor engellemek lazım sürekli geliyor

Bildirim mesajları
Bildirim mesajları @Zeki alabaş - 2 ay Önce

PC' den girip Facebook ayarlarından bildirimler ve mobil kısıma girip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Mahmut akbana
Mahmut akbana - 2 ay Önce

Bana facebooktan mail geldi 600.000 dolar kazandınız diye 100 dolar yatırmanız gerekiyor ben güvenmesi bana yardımcı olabilir misiniz

Dolandırıcılık e-postaları
Dolandırıcılık e-postaları @Mahmut akbana - 2 ay Önce

Nasıl bir yardım istediniz anlayamadık?

Oğuzhan Atiş
Oğuzhan Atiş - 2 ay Önce

yani dedigim simdi siz aynı internet aynı chazlarla işlem yaptınız icin yine aynı olabilir diyorsunuz ya simdi facemin engel süresi 21 ekime kadar simdi o süre dolunca yine bu aynı internet aynı pc ve aynı telefonla girince aynı engelmi vercek efendim vericekse ben söyle yapsam bilgisayara format telefona format veya yeni telefon alsam bide interneti kapattırıp yeni internetmi actırsam bu sorunu düzelmesine yardımcı olurmu benim suan korktugum 21 ekim süresi dolunca yine aynı verecek diye efendim ben suan gercekten cok üzülüyorum kapanır diye korkuyorum hesapım icinde sayfalarım var bana bu konuda lütfen biseyler söyleyin ona göre yapayım

Öneri
Öneri @Oğuzhan Atiş - 2 ay Önce

Bu durum yeni hesap açıldığında tekrardan yasaklama çıkmasıyla alakalı. Yani size bir yaptırım uygulandı ise ve tekrar hesap açmanıza izin verilmiyorsa aynı bilgiler ve diğer etkenler söz konusu demek istedik. Bunun dışında yasak kalktığında bir cihazda kullanın ve yaptıklarınıza dikkat edin.

Oguzhan atis
Oguzhan atis - 2 ay Önce

Facebook'ta gruplara paylaşım atamıyorum engel veriyor hep 7 gün engel yedim gruplara paylasım engeli o 7 gün doldu süresi dolunca 2 3 dk sonra hemen yine aynı engeli verdi busefer 27 gün verdi hic kötü amaclı paylasımda atmadım bu sorun nasıl düzelir kendime yeni face actım onlada 4 5 gün sonra bügün paylasım yapamıyorum lütfen daha sonra tekrar deneyin diyor ama gruplara paylasım yapamıyroum nasıl düzelir bu durum neden oluyor bana bi bilgi verirmisniz lütfen

Olası neden
Olası neden @Oguzhan atis - 2 ay Önce

Şikayet ve agresif hareketlerde çıkabilen bir durum. Aynı kişi aynı bilgiler, aynı internet ve aynı cihazlarla işlem yaptığında yeni açılan hesap tespit edilebiliyor ve durum aynı olabiliyor.

Suat kandan
Suat kandan - 2 ay Önce

Arkadaş bir şey yapmadığım halde hesabım kilitlendi profilim duruyor ama şifre deyiş diyor değiştiriyorum ama hep başa geliyor

Şifre değiş sorunu
Şifre değiş sorunu @Suat kandan - 2 ay Önce

Bilgisayarda durum aynı mı?

sema pınar
sema pınar - 2 ay Önce

face yavaş çalışıor

gizem y
gizem y - 2 ay Önce

facebookta verdiğim reklam sonucunda 5.14 tl ödeme gözüküyor öde butonuna bastığım zaman bu tutar 514 tl olarak çıkıyor ve kullandığım bankadan 514 tl yazan bir şifre geliyor. sebebi ne olabilir

Reklam detayı
Reklam detayı @gizem y - 2 ay Önce

Verdiğiniz reklam için daha sonra çıkan bir ödeme mi yoksa reklam vereceğiniz zaman çıkan tutar mı?

Sait aras
Sait aras - 2 ay Önce

Merhabalar sayın Facebook’ benim neden yorum yapamiyorum neden engelendim