Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook için Google' da arama yapanların çoğu 850 tarzı bir destek hattı aramakta. Bize sorarsanız, Facebook iletişim için aşağıdaki bağlantıların denenmesi gerekiyor.

Andronova

Facebook iletişim, bu kelime çoğu yerler için aranan bir kavramdır. Böyle bir hizmet nerede verilirse verilsin hep aynı soruyla karşılaşılır. Bize Türkiye çağrı merkezi üzerinden görüşmek istediklerini iletiyorlar. Daha önce 085053259 nolu numara ile ücretsiz bir hizmetimiz olmuştu. Şu an için reklamdaki bulunan numara üzerinden hizmet veriyorlar. Yazının devamında formlar ve e-posta adresleri yer almakta ve bu genel bir açıklama yazısıdır.

Kullanıcılardan bazılarının sanki bu ağı, internet hizmeti aldığı yerle karıştırıyor. Neden hesabımı kapatıyorsunuz ve siz kim oluyorsunuz şeklinde başlayan çok fazla yazı görüyoruz.

Sorunlarınız için 11858‘ i arayıp yardım alabilirsiniz…

Bilgi olarak şunu belirtelim bazı hesap sahiplerinin hesaplarında yaşadıkları sorunlar için Facebook şirketini mahkemeye vereceğini söyleyen paylaşımlarda bulunuyor.Ya sorunlarına dikkat çekmeleri için ya da teknolojiden pek anlamadıkları için bu şekilde söylemlerde bulunuyorlar.

Yasal durumlarda başvuru yapabilmeniz için bazı kriterler bulunuyor. Örnek biri size hakaret ediyor veya tehditlerde bulunuyorsa işte bu konu için yasal başvuruda bulunabilir. Ama hesaba giremiyorum diyerek mahkemenin yolunu tutmanız biraz gülünç olur. Zorunlu bir hizmet değil ve Türkiye’ de devletin kararları ve mahkeme yoluyla gelen taleplere cevap verecek bir ofidsi bulunuyor.

Facebook iletişim destek formları

Aşağıdaki URL’ leri kullanarak talebinizi iletebilirsiniz ve eğer aradığınız konuyla alakası olan yoksa o zaman yaklaşık olan bir talebi tercih etmenizi öneriyoruz.

 1. Giriş sorunlarıyla alakalı durumlarda kullanacağızız bağlantı.
  • facebook.com/help/contact/357439354283890
 2. Tehdit ve uygunsuz görüntülerle alakalı.
  • facebook.com/help/contact/567360146613371
 3. Hesabınızı doğrulamada sıkıntı çekiyorsanız deneyeceğiniz güzel bir form bulunmakta.
  • facebook.com/help/contact/283958118330524
 4. SMS gelmeme ve mobil eklemede sorun yaşayanların kullanması gereken URL.
  • facebook.com/help/contact/352512044767949
 5. Hacklenen hesapların iletilmesinde yer alıyor.
  • facebook.com/hacked
 6. Koşulların karşılanamadığı durumların itirazı tarafında kullanmanız için.
  • facebook.com/help/contact/317389574998690
 7. İptal olan hesapların görüşülmesi adına denenecek URL.
  • facebook.com/help/contact/260749603972907
 8. Fake hesaplar ve önemli şikayetlerin iletilmesi durumlarında tercih ediliyor.
  • facebook.com/help/contact/295309487309948
 9. Mahkumların hesaplarıyla alakalı yapılan talep bildirimi.
  • facebook.com/help/contact/564493676910603

Facebook e-posta adresleri

 • disabled@facebook.com iptal edilen hesapların hakkında görüşmek isteyenler için kullanılmakta
 • info@facebook.com her türlü konuyla alakalı görüşmek için
 • privacy@facebook.com güvenlik tarafıyla alakalı durumlarda
 • help@corp.facebook.com yardım isteklerinin karşılanmasında kullanılıyor

Sosyal sitelerin genelinin Türkiye içerisinde herhangi yardım birimi yer almıyor. Bunu belirtmemize rağmen hala müşteri hizmetleri telefon numarasını araştırmaya çalışanlar oluyor. Sadece bazı şirketlerin rehberlik adı altında destek hizmeti verdiği oluyor.

Bu ağda bulunan sorunlardan bazılarının cevabında ne gibi işlemlerin yapılmasına örnekler verdik. Çözemediğiniz sorunlar için önerdiğimiz özel formların kullanılması işinizi göreceğini düşünüyoruz. Bazı sorunlar için oluşturulan başvuru formları genelde 1-3 gün içerisinde yanıtlanır. Ama bazende 1-2 haftayı bulan dönüşler oluyor.

Ağların büyümesi ile büyük sorunlarda ne yazık ki yanında geliyor. Artık özel hayat neredeyse kalmayacak hale geldi. Sitemizde okuduğunuz içeriğimiz dışında çok sayıda bakarak işlem yapacağınız konularımız yer almaktadır.

Facebook müşteri hizmetleri Türkiye telefon numarası var mı

Facebook müşteri hizmetleri uyarısı

Sosyal ağın telefonla destek verdiği bir hizmeti bulunmuyor. Önerdiğimiz danışmanlık hizmeti veren kurumsal bir şirket olduğunu belirtelim. Yukarıda yer alan önerilerin çoğunun şu an için en iyi başvuru kanalı olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru yaptık ama geri dönüş alamıyoruz ne yapsak diyenler belirtilen problemin formunu ve diğer bağlantılardan ara ara kullanılarak başvurmalarını bir daha yapmalarını öneriyoruz.

Hesap açılırken kullanılan bilgiler daha sonra çok önemli olabiliyor. Bundan dolayı ne yazdığınıza dikkat ediniz.

Türkiye sınırlarında resmi destek alacağınız bir yer bulunmamakta.Ama ülkemizde uzun zamandır hizmet veren destek hattı, sosyal medya ve genel teknolojik sorunlarına cevap kapısı olabiliyor.

Dünyada çoğu internet kullanıcılarının teknolojiyle alakalı sorunların cevaplarını aramış olduğu yerlerden biri forumlar diğeri ise bloglar olmuştur. Tabi ki sorunu bazıları çözebilmiş bazıları ise bu alanlarda hizmet vermiş kurumsal danışmanlık hatllarından yardım almışlardır. Malum yetkili servislerinin mesai saatlerine yetişemeyenler farklı kanalları araştırmıştır.

Facebook Türkiye telefon numarası

Facebook’ un kısa bir tarihi

Facebook, kuruluş amacı üniversiteli gençler arasında iletişim için 2004 senesinde M. Zuckerberg kurdu ve sonrasında geliştirmede payı olan arkadaşları yer aldı. Web sitesi ilk önce Harvard öğrencileri için kuruldu. Daha sonra diğer üniversitelerin dikkatini çekerek yayılmaya başladı. Sonrasında tüm okullara ulaştı.

Çok eskiden kaydolmak için üniversite uzantılı bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyordu. 2006 Yılında yaş sınırı ile tüm mail adreslerine açıldı. 2007 Yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 7. sitesi oldu. Yani kısa sürede büyüyen şirket, Google gibi devlerin dikkatini çekti. Büyük devler şirket hisslerine göz dikmeye başladı. Microsoft, Facebook’ un %1,6 hissesini aldı. Accel Partners ise %15′ e sahip.

Dünyanın en büyük sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. İlk zamanlar Harvard Üniversitesi genelinde öğrencilerin iletişimleri için yola çıkılarak kuruldu. Daha sonra liselere ve tüm okullara ulaştı. Kısa sürede büyüyen bir dünya devi oldu.

Facebook, Alexa’ ya göre şu an dünyada en çok ziyaret edilen 3. site. Bu kadar büyük bir sosyal paylaşım sitesi yanında bazı sorunları getiriyor. Eee internet kullanıcılarının çoğunun ya bir ya da birden fazla hesabı olduğunu söyleyelim.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 16:35

Andronova