Facebook reklam ödeme şikayeti ve ücret iadesi

Facebook reklam ödemesini yaptım ama ödenmemiş bakiye şeklinde uyarı alıyorum diyerek şikayet bölümünü soranlar olabiliyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olmaya devam eden şirketin rekabet için sürekli kendini geliştirmesi gerekiyor. Biraz rakiplerinden araklayarak birazda kendi projelerini kullanrak gelişmeye devam ediyor. Bu büyümenin doğal olarak reklam pazarında söz sahibi olmayı sağlıyor. Diyebiliriz ki Google’ den sonra en büyük reklam ağlarından biri olabilir. Facebook reklamlarında mağazalar, servisler ve bireysel satışlarda büyük başarılar elde edilebiliyor. Ama reklam yayınlama da Facebook biraz sıkıntı oluşturabiliyor. Yani yanlış bir işlem yaptığınızda sizi şüpheli olarak görebiliyor. Kredi kartının limiti yetersiz, güvenlik nedeniyle doğrulamama veya reklam içeriğini tam analiz edilememeden dolayı reklam engellemelere gidebiliyor.

Aşağıda verdiğimiz sorunlar için Facebook reklam iletişim formu üzerinden çözüme ulaşabilirsiniz. Başvuru genelde 1-3 gün içerisinde sonuçlanabiliyor. Facebook’ ta reklam ödemelerinde görülen tüm sorunlar için iletişim adresini tercih edebilirsiniz. Zaten form açıklama kısmında detaylı sorunu yazabilirsiniz. 

Kartınızdan alınan ücretin iadesi için gerekli atılacak iki adım bulunuyor. Biri aşağıdaki önerimiz ve diğeri yasal yollarla talep göndermeniz. Tabi burada haklı olmanız şartını söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz.

Önemli bir kaç notumuz olacak. Öncelikle yapılan ödemenin işleme alınıp alınmadığını geçmiş izleme alanından kontrol edilmeli. Hem banka uygulamasından hem Facebook panalinde. Sonrasında bekleme süresinin gün boyu olduğunu söyleyelim. Yoğun bir ana veya sistemsel problemlere denk gelinme durumlarını göze alarak beklemeniz gerekebilir.

Facebook reklam ödemesi yapamıyorum

Talem oluşturmanız için kullanacağınız URL ve doldurduğunuzda hemen dönüş yapılmadığını belitelim. facebook.com/help/contact/649167531904667

  • Reklam ödemesi başarısız oldu
  • Hesapta ödenmemiş bakiye görünüyor
  • Kredi kartımdan izinsiz yapılmış çekim var
  • Reklam için alınan ücret fazla görülüyor
  • Kredi kartı, bankamatik kartı ve paypal üzerinden yapılan işlemlerde sorun var
  • Faturalandırma ile ilgili sorun var

Not: Reklam ödeme sorunlarında ilk kontrol edilmesi gereken kredi kartının sanal alış verişe açık olması ve gerçerli sanal limitin yeterli olması. İnternet alış verişleri için sanal limit normal kredi kartı limitinde olmayabiliyor. Birde yeni düzenlemede yakın zamanda sanal alış verişler için bankaya yazılı veya sözlü onay vermeniz gerekecek.


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 18:35