Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir?

Facebook sahte hesabı şikayet etmek adına alternatif birden fazla seçeneğin olduğunu söyleyelim. Çok sayıdaki bildirimler işlemi hızlandırma için önemli.

Andronova

Facebook üzerinden karşılaştığımız problemlerden bir tanesi de hesaplarımızın taklit edilmesi ve Facebook bizim adımıza açılmış olan hesaplar. Taklit edilen bir hesabı şikayet etmek artık çok basit bir işlem. Şikayet edeceğiniz kişinin profil bilgilerinin size ait olduğunu Facebook’a kanıtlamanız gerekiyor.

Kişinin profli üzerinden bildirimde bulunduktan sonra birde isterseniz bununla alakalı olan bir formu doldurabilirsiniz. Çok sayıda kişilerin bildirimde bulunmaları hızlı sonuç oluşturacaktır.

Mahremiyet veya yasal bir duruma sürüklenen olaylarla alakalı savcılığa dilekçe ile başvurulması yeterli olacak. Kanıtları ekran görüntüsünün alınarak sunulması mantıklı olacak. İlgili kişinin bilgilerini öğrenmek adına yapılan başvuruların bir anlam ifade etmeyeceğini söyleyelim.

Facebook taklit hesap nasıl şikayet edilir?

Facebook profilinizi taklit eden bir kişiyi gördüğünüzde şikayet ederek o hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Facebook şikayetinizi değerlendirerek daha sonra verilen bilgiler doğru ise hesap tamamen kapatılacaktır. Belirttiğimiz gibi şikayet ettiğiniz kişiye ait bilgilerin size ait olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. Facebook güvenlik açısından bu duruma gerçekten önem veriyor. Sahte hesap Facebook’unda engellemek istediği sorunlardan bir tanesi.

  • Form üzerinden başvuru iletilmesi için facebook.com/help/contact/295309487309948 bağlantısından yararlanınız.

Adrese tıkladığınızda aşağıda yer alan resimde de görüldüğü gibi sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

1. Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış.

2. Bir Facebook hesabınız var mı sorunu cevaplıyoruz

3. Bu hesap mı sizi taklit ediyor? sorusunu Evet, taklit edilen kişi benim seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

4. Nüfus cüzdanınızda yazan adınızı ve soyadınızı yazıyoruz.

5. Mail adresinizi, taklit profilde yazan tam adı yazıyoruz.

6. Taklit profilde yer alan e-posta adresini yazıyoruz. Taklit profilin URL adresini kopyalayarak yapıştırıyoruz.

7. Kimliğinizi gönderirken sizden istenilen sadece adınız, soyadınız, ve fotoğrafınız bunun dışında ki tüm bilgilerinizi gizleyiniz.

8. Ayrıntılı bir bilgi vermek isterseniz ek bilgiler alanına yazabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz bilgilerinizi kontrol ettikten sonra Gönder butonuna dokunuyoruz.

Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir


Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 09:39

Andronova