Facebook şifremi unuttum nasıl yenilerim

Facebook hesabımı açtığım mail adresinin şifresini ve bilgilerini bilmiyorum. Facebook şifremi unuttum diyen biri için ilk öneri sıfırlama olacak.

Andronova

Facebook hesabı açtığınızda kullandığınız e-posta adresini bilmiyorum veya mail şifremi unuttum sıfırlama bilgilerini de bilmiyorum hesabımı nasıl geri alırım diye arayanların sayısı çok fazla. Şifresini unuttumda parolamı nasıl değiştiririm diyenlerde çok. Bazılarında ise gördüğümüz kadarıyşa hesapları bir cihazda açık kalmış ama şifreyi bilmiyorlar. Örnek bir Android Samsung telefonda / tablette Facebook uygulamasından hesap açık ama şifreyi değiştiremiyorlar. Burada yapılması gerekenler ek güvenlik seçeneklerini aktif etmek. Yeni bir telefon numarası ekleme, iki faktörlü kimlik doğrulamasını açma ve 6 haneli kod uygulaması cihaza yükleme gibi.

Yukarıdaki önerimiz bazılarının çözümü olabiliyor. Tabi cihazda açık kalanların. Diğerleri için aşağıdaki bilgileri ve adresleri deneyerek çözüme ulaşmalarını ümit ediyoruz. 

Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Sosyal ağ hesabınızın şifresini unuttunuz ama cep telefonda açık kaldığından şifresiz girebiliyor musunuz? Eğer öyleyse Facebook hesabınızda yer alan güvenlik ve gizlilik seçeneklerini deneyiniz. Eğer çözüme ulaşamadıysanız aşağıdaki adımları uygulayınız. Facebook hesabınızı açarken kullandığını e-posta hesabının bilgilerini bilmiyorsanız, mail hesabında şifre sıfırlama yöntemi ve başvuru yapmayı deneyiniz. 

  • Facebook hesabınızı hatırlamıyorsanız veya bulamıyorsanız kullandığınız e-posta hesaplarını teker teker deneyiniz. Eğer cep telefonu numaranızı kullandıysanız onuda deneyiniz.
  • Hesabınızı açarken eğer cep telefonu numarası eklediyseniz, şifremi unuttum seçeneklerinden numaranızı yazıp doğrulama kodu talep ediniz.
  • Facebook hesabınızda yer alan arkadaşlarınızla iletişime geçip profilinizi kontrol ettiriniz. Güvenlik olarak da bazen arkadaşlarınızı tanıma sorusu çıkabiliyor.
  • Facebook hesabında kullandığınız e-posta hesabının şifresini biliyorsanız. Facebook şifre sıfırlama yapınız. Eğer e-posta şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlama veya destek iletişim bilgilerine ulaşmaya çalışınız. 

Facebook hesabına girişle ilgili hemen hemen tüm sorunlar için, Facebook iletişim şifre sıfırlama adresi 1 facebook.com/recover/initiate/?ars=facebook_login ve eğer şifre sıfırlamadaki sorulara yanıt veremediyseniz adres 2 www.facebook.com/help/contact/357439354283890 giriş sorununu belirtiniz. Birde hesap doğrulama ve diğer sorunlarınızı bildirmeniz için adres 3‘ ü www.facebook.com/help/contact/283958118330524 deneyiniz.

Facebook şifremi unuttum nasıl yenilerimFacebook şifremi unuttum ne yapmalıyım

Sosyal medyayla ilgili sorunlarda başvuru adresleri sitemizde yer almakta ve sitemizde yer alan arama bölümünden Facebook yazarak ulaşabilirsiniz.

facebook parolamı unuttum

Başvuru form bölümünde yer alan ekran görüntüsü seçeneğinde, aldığınız hatanın ekran görüntüsünü ekleyebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttunuz ve yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen erişim yapamıyorsanız, ekran görüntüsü olarak nüfus kimliğinizin ekran görüntüsünü gönderebilirsiniz. (T.C numaranızı silip) 

Yukarıdakilerin garantisi yok ama alta eklediğimiz bir yazımızda daha çok iletişin URL’ siyle karşılaşacaksınız. ve kesinlikle briden çok bağlantıyla belli aralık koyarak başvurunuz.


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 01:21

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın