Facebook'ta gönderi paylaşamıyorum sorunu

Instagram ve Facebook'ta her hangi bir şey paylaşamıyorum sorunu ile karşılaştınız mı? Instagram hesabı üzerinden Facebook paylaşımı yapamayanlar için gönderme hatası çözümü önerilerine yer verdik.

Facebook gönderi paylaşamıyorum nedeni nedir diye yazanla bazende Facebook hesabımda her hangi bir şey paylaşamıyorum şeklinde yardım almak için mesaj atıyor. Bu sorunların çok şekilde uyarıları oluyor. Örnek Instagram hesabımdan Facebook hesabıma paylaşım yapamıyorum gitmiyor gibi bir sorunda görülebilmekte. Tabi normal paylaşımda sorun yoksa bu sefer farklı nedenleri incelememiz gerekiyor.  

Huawei gibi bazı Android telefonlarda bu tip Facebook ve Instagram bağlantı sorunları bulunmakta. Tabi sadece bu markada görülmüyor. Bu aralar her türlü telefon modellerinde görülebiliyor. Xiaomi, LG veya Samsung Galaxy serilerinde karşımıza çıkabilmekte. Çözüm için Instagram hesabı üzerinden Facebook’a giriş yapma işleminde Facebook tarafından kontrol edildiği bilinmekte.

Instagram paylaşımlarınızı Facebook’ ta paylaşmada sorun yaşıyorsanız, Facebook’a giriş yapma sorunu olabilir. Bu sorun Facebook geçici sorunu olabilir. Birkaç saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Denediniz ve hala hata devam ediyorsa aşağıdakileri ayrı ayrı deneyiniz. Bu belki anlık, belki genel ve belkide sizden kaynaklı olabilir. Hesabınızda sadece metin paylaşın ve sadece fotoğraf. Her ikisinde de aynı sorun var mı bunu da yorumla iletebilirsiniz.

Facebook bir şey paylaşamıyorum

Çoğunlukla alınan cezalarla belli bir zaman veya uzun bir zaman paylaşım engeli alınabiliyor. Bunun bilgisi bazılarına gelirken bazılarına ise her hangi bir bilgilendirme yapılmayabiliyor. Biz bazı kullanıcılarda gün bilgisi olarak uyarı aldıklarını biliyoruz. Bazıları engelleme sürem doldu veya günüm doldu ama hala paylaşım yapamıyorum diyenler oluyor. Hadi bunları bir sıralayalım.

 • Gün doldu ama hala sorun var ise saat farkına dikkat ediniz
 • Çok sık deneme yaparsanız tekrardan bir engel ile karşılaşabilirsiniz
 • Şikayetler devam ederse ek bir ceza daha alabilirsiniz
 • Zaman doldu ama askıda kalmış olabilir
 • İşlem yaptığınız cihaz veya PC’ de virüs olabilir

Yani bu liste uzar gider. Onun için yazdıklarımıza dikkar ediniz ve her şeyden eminseniz o zaman yazı sonundaki ilişkili haberlerin yer aldığı konumuzdan iletişimde kullanılan bağlantıları deneyiniz.

Facebook'ta gönderi paylaşamıyorum sorunu

Facebook gönderi paylaşamıyorum

 • Alternatif olarak başka internet ağından vaya cihazdan girmeye çalışıp deneyiniz.
 • Birde hem ayrı bir bilgisayarda ve cep telefonda deneyiniz. Telefon kaynaklı olabilir.
 • Durum yine aynıysa: Instagram uygulamasını ve Facebook uygulamasını silip, telefonun önbelleğini temizleyip (uygulama ile temizleyebilirsiniz) tekrar uygulamaları yükleyip deneyiniz.
 • Her iki hesabından Facebook gizlilik ve Instagram gizlilik ayarlarından izinleri kaldırınız. Yani örnek instagram izinlerini kaldırınız. Facebook ile tekrar bağlanıp deneyiniz.
 • Bir uyarı aldınız mı? Facebook yanlış yaptığınız veya şikayet nedeniyle yaptırım olarak engelleme yapabilir.
 • Facebook’ a sorunu bildirimden paylaşınız. Birde bu www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresteki sorun bildirimi açıklamasını ve ekran görüntüsünü iletiniz.
 • Duruma göre özel teknoloji servisi destek hattını arayabilirsiniz. Facebook uygulaması üzerinden sorun bildirimi yapınız. Eğer 3-4 gün içinde dönüş olmazsa bize yazınız. 


Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 19:17