Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı

Facebook hesabına uzun zaman girmeyince kapanır mı veya kapatılır mı sorunuz için net cevap normalde kapatılmaz. Ama yanlışlıkla veya sistemsel durumlarda kapanabiliyor.

Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı
müşteri hizmetleri

Sosyal ağlar bazılarının hayatının vaz geçilmezi oluyor. Paylaşmadan veya kim ne paylaşmış diye bakmadan bir gün pek geçilmiyor. Bazende önemli duyuruları bu ağlardan öğreniyoruz. Bize göre çoğunlukla sorunlu bir yer olan ağları esasında daha faydalı kullanabiliriz.

Son yıllarda troller dediğimiz kişilerin ülkeleri veya ülkelerinin huzurunu kaçırmak için yaptıkları paylaşımlar veya yalan haberler yüzünden bu ağların ne kadar büyük tehlike arz ettiğini gördük. Her ne kadar özgürlük desekte bu kadar özgürlük bizlere ağır gelir. Yani "kontrolsüz güç güç değil" söylemini yeniliyoruz. Gelelim haber başlığının konusuna...

Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı diye merak edenlerden misiniz? Sorunun cevabı neredeyse net olacak şekilde açıklayacağız. Facebook uzun zaman dondurulduğunda kapanır mı sorusu da akıllara gelmekte. İki sorunun cevabını bir haberde vereceğiz.

Hesaplar durduk yere kapanmaz. Kullanıcı eğer birden fazla hesapta aynı bilgileri kullanıyorsa ve tespit edilirse açıldığı anda veya yıllar sonra kapatılabilir. Uzun zaman hesaba girmeyen kişide hesabına baktığından kapatılmış olarak gördüğünde bu fikir aklına gelir. Hesaplar kullanılmadığında kapanmamakta. Ama biz sürekli olarak hiç olmasa senede 2-3 kez hesaba giriş yapılmasını öneriyoruz.

Facebook uzun zaman girmeyince kapatılır mı?

Kapanmaz ama yanlışlıkla kapatılan veya dondurulduğunda açmaya çalışıldığında askıda kalan hesaplar olabiliyor. İşte bunlar için size başka bir yazımızı önereceğiz. Kapatılan facebook hesabını açma konusunda yer alan bir bağlantı belki işinizi görebilir.

İletilen formla dönüşler bazen 10-15 gün sürebiliyor. Ama her zaman önemli olan hesaplar için arşivin yedeklenmesi tercih edilmeli.

  • Şifre değiştirme ile hesap var mı veya bağlantısı geliyor mu diye kontrol edin 
  • Hesaba tarayıcıdan girerek kontrol edin
  • Şifrenizi biliyorsunuz ama hesap boş geliyorsa başka bir ağa bağlama yöntemiyle test edin
  • Böyle bir kullanıcı yok veya geçeriz hesap şeklinde hangi hatayı alıyorsunuz

Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı

Facebook dondurulan hesaba uzun zaman girmeyince kapanır mı?

Dondurduktan sonra uzun zaman hesaba girilmediğinde kapanması gibi bir bilgi bulunmuyor. Ama az bir kullanıcının bu şekilde olduğunu söylemekte. Tabi yukarıda bahsettiğimiz duruma benzer bir şey olmuşta olabilir.

Hesap dondurulduğunda size gerekli uyarılarda bulunulmakta. Yani yarın bu durum değişir mi bilemeyiz ama bu şekilde bir kapanma söz konusu değil. Ama örnek instagram’ da dondurulan hesabı açınca bazı fotoğrafların silindiği görülmüştür. Bunu birden çok kullanıcı aktarmakta.

Hesapla ilgili yaşadığınız sıkıntıları iletmeniz için Facebook müşteri hizmetleri yazısını inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 08:56
müşteri hizmetleri