Kapatılan Facebook hesabını açma 2020

Facebook kapatılan hesabı açmak için tek yapabileceğiniz işlemi sizlerle paylaşacağız. Tabi hesap kapatılma nedeni kural ihlali değilse! İşte kapatılan hesabın açılması.

Kapatılan Facebook hesabını açma 2020
müşteri hizmetleri

Kapatılan Facebook hesabını açma veya nasıl geri açılır diyenlere itiraz için başvuru adresinin olduğunu duyuralım. Doldurulması gereken form için hangi iletişim kanalını kullanmanız gerekiyor sizlere resimli anlatım ile göstermeye çalışacağız.

Hesabı İngilizce olan veya farklı bir dilde tarayıcıyı kullananlar için gelen uyarı "hesabın kapatıldı" for mare information, was disabled by mistake... şeklinde bir mesajla geliyor.  Sonra "Go to help center" ve "Download your information" yani yardım merkezine bakmanızı ve bilgilerinizi indirmenizi söylüyor. 

Facebook hesabı neden kapatılır ilk önce buna değineceğiz. Çoğunlukla kural ihlali nedeniyle ve yapılan şikayetlerin sonucu uygun görülürse hesap kapatılır. Peki kapatılan hesap geri açılabilir mi?

Bazıları kapatılan hesapları açıyoruz veya açarız gibi cümleler kullanıyor. Hiç bir kimse buna garanti veremez. Nerede çalıştığı hiç önemli değil. Bir zaman mavi tik ve kapatılmış hesapları açma için reklam yapanlar oluyordu. Bu kişiler garanti veriyor ve ücret karşılığında yaptıklarını belirtiyor. Peki garanti oluyor mu?

Bize göre Nasrettin Hoca misali ya tutarsa...

 • İptal edilen hesabın açılabilmesi için gerekçeler çok önemli. Kafadan atılmış olmamış bir nedeni üretmek isze bir çözüm sağlamayacak
 • Facebook vereceğiniz gerekçenin ispatını ister
 • Yanlış bir işlem sonucu ile kapatıldı ise açıklayıcı bir dille itiraz formunun doldurulması gerekiyor
 • Hesabınız çalınıp ve kapatılmaya giden süreç için inceleme başlatabilirsiniz

Kapatılan Facebook hesabı açılabilir mi

Hiç bir işlemin garantisi yok. Kapatılan hesaplar nasıl açılır diyenler yazımızdaki örnek işlemi uygulayabilir. Eğer destek talebine bakan kişi veya kişiler uygun görürse geri dönüş yapar ve yapılması gereken bir işlem varsa iletir. Kuralın boyutuna göre insiyatif alır veya almaz. Açılamayacağını ve kuralın yazdığı bölümün url' sini paylaşabilir. Tam tersi açılması uygun görülürse yapmanız gerektikleri yazarlar.

Yapılan işlem bir ümit hesabın açılmasını sağlayabilir. Eğer kullanıcı kendisinden eminse ve hesabın kapatılmasını gerektirecek bir şey yapmamışsa kesinlikle önerimiz olan başvuruyu yapmalı. www.andronova.net

Hesabı kapatma gerekçesi bazen kişinin e-posta adresine gönderiliyor. Bazıları hesaba kayıtlı mail hesabının şifresini bilmediklerinden ve girmediğinden bilemiyor. Bazende kullanıcı bilgilerini girdiğinizde ekrana kapatılma nedeni yazıyor.

İtiraz formu doldurma

Kapatılan hesap dönüşü için sizden belki kimlik görüntüsü istenebilir. İnceleme başlatılır bir kaç gün sonra veya bir iki hafta sonra dönüş sağlanır. Neden bu kadar sürüyor derseniz nedeni yoğunluk durumuna bağlı. Bu işlem facebook geçici kapatılan hesabı açma işleminde de kullanılmakta.

Aşağıdaki itiraz URL' si ile başvuru yapıldıktan sonra tahmini 1 hafta geçtiğinde hala geri dönüş olmadı ise o zaman tekrardan başvurunuzu yapınız.

Kapatılan Facebook nasıl açılır?

Öneri olarak iki adresten talep göndermenizi önereceğiz. Bunlardan biri kapatılmış olan hesabı açmak için direk adresi ve diğeri ise Facebook ile iletişime geçilebilecek adreslerin bulunduğu başka bir haberimiz.

Birinci adreste sizden istenilen hesaba girerken kullanılan telefon numarası ya da mail adresi. Sonra kimliğinizde yazan tam adınız ve dosyaları seç butonuna tıklayıp kimliğinizin ekran görüntüsünü eklemeniz. Diğer verdiğimiz bizim hazırladığımız çoğunlukla kullanılan iletişim bilgileri. Burada sorun bildirme ve doğrulamada kullanılan adreslerle sorununuzu yazıp yardım isteyin.

Uygun görülürse bunlardan biri için kayıtlı e-posta adresine dönüş yapacaklardır. Şu an başvuru yaptınız ve bir kaç gün beklediniz ve geri dönen olmadı ise tekrardan aynı işlemi yapınız.

Kapatılan Facebook hesabını açma 2020

Hangi durumlarda kapatılan hesap geri açılır?

Net olmayan ama çoğunlukla benzer sorunlardan dolayı kapatılan hesaplarla karşılaşıyoruz. Bazen eksik bilgilerden dolayı hesabın kapatıldı şeklinde mesajla uyarı ekrana geliyor. Ve şöyle "hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, yardım merkezini ziyaret edin veya gidin" şeklinde çıkabiliyor.

 1. Birileri sizi haksız yere şikayet etti ve hesap geçici kapatıldı veya tamamen
 2. Hesap dondurmadan sonra hesap kapatıldı
 3. Çok fazla bilgi değişikliği
 4. Şüpheli davranış algısı
 5. Sizin dışınızda başkaları tarafından paylaşılan uygunsuz içerikler
 6. Hesap çalındı ve uygunsuz paylaşımlar nedeniyle kapatıldı
 7. Birisi hesabınızı çaldı ve kapattı

Kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 20:10