Nearby Friends ile Artık Facebook’tan Kaçamayacaksınız!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sosyal medya denen internet siteleri ve uygulamalar hayatımızda büyük bir yer teşkil etmekte. Artık çevremizde Facebook ve Twitter hesabı olmayanlara uzaylı gibi bakabiliyoruz. Hele hele bir kişinin Instagram hesabı yoksa ve Foursquare’i etkin bir biçimde kullanmıyorsa zaten yanımıza hiç yaklaşmasın havasındayız. Sosyal ağlarda bizlere her gün daha fazla “sosyal” olabilmemiz için detaylı araçlar sunuyor.

teknik destek

Facebook’un dahi çocuğu Mark Zuckerberg son 2 yıl içinde Facebook’u oldukça değiştirdi. Önceleri fotoğraf paylaştığımız bir yer olan Facebook’u artık telefon görüşmesi yapmak için bile kullanabiliyoruz. Tüm bunların yanında GPS desteğine de kavuşan Facebook konum belirlemek içinde kullanılmakta. Facebook’un şu anda yapamadığı tek şey paylaşılan fotoları Instagram gibi editleyememek; unutmuşum Instagram’da Facebook’un..

Facebook her geçen gün büyüyerek ürün gamıona yeni şirketler ve uygulamalar katıyor ve bu sosyal aın ne şekle geleceğini kimse kestiremiyor. Geçtiğimiz ay rekor bir fiyatla aldığı WhastApp’tan sonra bir durgunluk içine giren Facebook yeni özelliği ile yine kendinden çokça bahsettirecek.

Facebook’ta yakın arkadaşlarınızın nerede olduklarını artık “Nearby Friends” özelliği ile harita üzerinden görebileceksiniz. Yakın arkadaşlarınızdan biri sizin bulunduğunuz lokasyona giriş yaptığında yada yakınından geçtiğinde bu size bir bildirim olarak iletilecek ve böylece o yakın arkadaşınızla gerçek anlamda sosyalleşebileceksiniz. Bu bildirimleri alabilmeniz için yakın arakdaşlarınıza bu uygulamanın kullanım hakkı için yasal bir izin vermiş olmaktasınız. Yani hemen heyecanlanmayın; siz istemediğiniz sürece kimse sizin nerede olduğunuzu bilemeyecek.

facebook-nearby-friends

Kaynak: iphonehacks 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!