Facebook’un Yeni Servisi FacePay Çok Yakında Geliyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Sayısı, Dünyadaki insan sayısının dörtte birine ulaşan kullanıcı büyüklüğüyle Facebook, tanıdıklarımız ve arkadaşlarımızla iletişim kurabileceğimiz, gönderilerini tek tıklama ile beğene bileceğimiz bir sosyal ağ olmanın çok ötesine geçmeye başlıyor. Peki ya alışveriş yapmak da, gönderi beğenmek kadar kolay olsaydı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook şimdi bunu gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Techcrunch’ın haberine göre Facebook, FacePay isminde yeni nesil sosyal ödeme sistemi üzerinde çalışıyor ve görünüşe göre kısa süre içerisinde de hayatımıza girecek.

FacePay

İlk olarak Messenger uygulamasını Facebook’tan ayrıştıran Mark Zucherberg, Messenger uygulamasında mesaj sayfalarında yer alacak $ simgeli butona basarak kullanılabilecek FacePay özelliği sayesinde arkadaşlarınıza kolayca para gönderebileceksiniz.

Ayrıca Facebook, ana site üzerinden satışların kolayca gerçekleşmesi için de önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bundan sonra Sponsorlu Reklamlar için Satın Al botunu dönemi başlıyor ve görünüşe göre bunu gönderi beğenmek kadar kolay yapabileceğiz.

FacePay2

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu yenilikler sayesinde değerini katlaması beklenen Facebook, sosyal arkadaşlık platformundan, sosyal alışveriş platformuna dönebilir.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak